jaka fryzura?

1. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 18 maja 2008, 22:49

Patrycja - moim zdaniem powinnas zapuszczac grzywke, przy czym przedzialek powinien byc na boku. Prosto scieta powoduje, ze glowa wydaje sie znacznie wieksza w porownaniu z reszta ciala. Odradzam sciecie wlosow, a przede wszystkich ich nie cieniuj, poniewaz wystopniowane pasma beda sie nieladnie ukladaly, jesli sa zniszczone prostowaniem. Ponizej zamieszczam zdjecie we fryzurce, jaka by Tobie rowniez pasowala - wlosy dlugie, boczna grzywka.
    W chwili obecnej skup sie na pielegnacji. Stosuj maseczke 3x w tygodniu po umyciu wlosow, np. Odbudowa i Blask (Fructis, 15 zl.) czy Pelna regeneracja (Pantene, 18-19 zl.). Sugeruje rozniez zrezygnowanie z prostownicy, gdyz pielegnacja moglaby pojsc na marne. Jesli masz problemy z ulozeniem grzywki, to myj ja mala iloscia szamponu, rozczesuj grzebieniem i 3maj suszarke u gory, kierujac strumien powietrza w dol - grzywka bedzie sie ladnie ukladac (taka czynnosc zajmuje ok. 10 min., wiec nie jest czasochlonna ;-) ).

2. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 18 maja 2008, 22:54

Dona-;D - masz bardzo ladne i dlugie wlosy oraz uwazam, ze fryzurka, ktora zamiescilas, niepotrzebnie odebrala by Ci wdzieku. Ja proponuje ich wystopniowanie na calej dlugosci, poczynajac od linii brody - wtedy beda sie ladnie ukladac. Co do farbowania, to jesli Twoje sa naturalne - tak, mozesz skorzystac z henny. Znajdziesz ja w drogeriach. Jej plusem jest to, ze nie niszczy wlosow, ale efekt zawsze pozostaje pod znakiem zapytania. Ciemny braz bezproblemowo uzyskasz za pomoca henny :-) .

3. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 18 maja 2008, 23:33

Drogie Forumowiczki,
    Przepraszam, ze dlugo nic nie pisalam, ale musicie jeszcze uzbroic sie w cierpliwosc, bo mam problemy z komputerem, ale obiecuje, ze do srody nadrobie zaleglosci i odp. na wszystkie posty :-) . Pozdrawiam!

4. palinkas1988 Nowicjuszka

Napisano: 19 maja 2008, 9:44

witam serdecznie!!!
    myślałam o zmianie fryzurki ale kompletnie nie mam pojęcia co by mi pasowało!!! mam włosy do ramion, może troszkę dłuższe. obecnie mam pasemka blond, które rozjaśniły znacznie mój naturalny kolor, bo oryginalnie jestem szatynka. mam okrągłą twarz. myślałam o przefarbowaniu ich na brąz lub coś w tym stylu, ale nie chciałabym skracać ich bo narazie mam zamiar zapuszczać włoski jeszcze przez jakiś czas!
    co mam zrobić w tej sytuacji?

5. moniamonia Nowicjuszka

Napisano: 19 maja 2008, 11:38

hej.mam 23 lata.moje włosy sa bardzo delikatne i cienkie,prawie do ramion.Mialam dość krótka grzywkę,po skosie.super sie czuje w tej fryzurze ale mi sie juz znudzila.teraz grzywka jest juz dluzsza i tak sie zastanawiam nad wieksza zmiana,np asymetryczny bob.tylko troszke sie boje.myslalam zeby z jednej strony wlosy byly krotsze i ścięte z tylu po skosie,albo normalnie.prosze o pomoc :) pozdrawiam monia aha w ogole to marzylam o dlugich wlosach ale chyba sa za cienkie,albo o burzy lokow;] ;p

6. aisne22 Nowicjuszka

Napisano: 19 maja 2008, 14:14

Witam serdecznie mam 23 lat i od jakis 8 lat mam trwała no i szczeze mówiac mam jej juz dosc chce cos w sobie zminic.Jestem goowa na wszystko prosze o rade

7. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 19 maja 2008, 14:15

Kasia1834 - mysle, ze idealna dlugosc Twoich wlosow to lekko siegajaca za lopatki - pasma powinny byc z tylu rowno sciete, a przod delikatnie wycieniowany. Twierdzisz, ze Twoj wlosy sa jak bombka, ale jesli pasma beda dluzsze, to tym samym przeciaza sie ku dolowi i nie powinny odstawac ;-) . Moim zdaniem Twoje wlosy znacznie lepiej wygladaja niz M. Javovich, korej zdjecie zamiescilas, ale jesli masz z nimi zmilowanie boskie, to wystarczy, ze po umyciu wlosow nalozysz odzywke bez splukiwania - wtedy sie obciaza i nie beda sie puszyc u gory. Makijaz: masz wyrazisty typ urody, ktory nie potrzebuje za duzo kosmetykow. Wystarczy jedynie dobrze dobrany podklad do karnacji, czarny tusz i pomadka/blyszczyk. Jesli chodzi o kolory cieni, to pastelowe i delikatnie perliste beda najlepsze. Sadze, ze mozesz korzystac z calej gamy pastelowych cieni. Co zas sie tyczy eye-linera i ciemniejszego makijazu oczu, to tylko i wylacznie na wieczorowe wyjscia, choc nie powinnas przesadzac z iloscia - jak juz wspomnialam - masz wyrazisty typ urody, a zbyt ciemny makijaz moze dac gotycki efekt :-/. Co do kreacji, to musze miec zdjecie calej sylwetki :-) .

8. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 19 maja 2008, 14:24

kwiatek - co do mlecznego brazu, to taki prezentuje Rihanna na 1. foto (ma tez blond pasma, ale drugi kolor, jaki im towarzyszy, to wlasnie orzechowy odcien). Co do prosto scietej grzywki, to z pewnoscia zlagodzi ostre rysy twarzy, ale wazne jest, by nie byla zbyt gesta ani za rzadka :-) . Z dluzszych fryzurek, ktore podkreslilyby Twoja urode, to takze ta prezentowana przez Rihanne na 2. foto - grzywka + proste pasma, bez zadnego cieniowania. Takie uczesanie -choc proste i latwe w u3maniu- lagodzi rysy i zwraca uwage na twarz, wlosy sa na 2. planie, tworzac dla niej tlo ;-) .

9. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 19 maja 2008, 14:26

kate1030 - ponad tydzien nie bylo mnie na forum, dlatego prosze Cie, bys ponownie zamiescila swoje fotki i swoj najnowszy post :-) .

10. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 19 maja 2008, 14:29

Niunia - ojej, nie sadzilam, ze dostane taka wiadomosc ;-) . Bardzo dziekuje, choc to naprawde niepotrzebne, ale oczywiscie - milo sie na sercu robi. Poki moge, to bede Wam pomagac, choc teraz nie mam na to az tyle czasu, co wczesniej, dlatego musicie czasem czekac nawet tydzien na odpowiedz :-( . Jeszcze raz dziekuje za mile slowa - az chce sie zachodzic na to forum ;-) . Pozdrawiam i w razie jakichkolwiek pytan - zglaszac sie ;-) !

11. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 19 maja 2008, 14:43

miaa92 - co do samej fryzurki, to nie mam wiele do poradzenia - sugeruje sciecie grzywki na prosto (masz podluzna buzke, a grzywka nadalaby odpowiednich proporcji), dol wlosow jest dosc dobrze sciety, wiec nalezy tylko poprawic stopniowanie :-) . Co do bordowych wlosow, to nie jestem pewna, bo z jednej str. moglby podkreslic jasna teczowke, a z drugiej - dzialac przeciazajaco na Twoja delikatna urode. Ja bym polecala zmiane koloru za pomoca rzadkiego (!) baleyage'u z odcieniami - orzechowego i miedzi - efekt koloryzacji powinien byc tak jak na fotce LiLo. Jesli jednak interesuje Ciebie ciemniejsza czerwien, to mozesz zdecydowac sie tylko na baleyage z tym wlasnie odcieniem. Jesli bedziesz sie z nim dobrze czula (i wygladala), to mozesz pokusic sie o zafarbowanie calych wlosow :-) .

12. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 19 maja 2008, 15:07

olcia16maj - przede wszystkim zrezygnuj z prostownicy i zastap ja kosmetykami prostujacymi i... suszarka (to tzw. mniejsze zlo ;-) ). Wlosy wygladaja na zniszczone, poniewaz zostaly intensywnie wycieniowane, a przy kreconych odstaja i pusza sie. Ponizej zamieszcam fryzurke, dzieki ktorej radykalnie zmienisz swoj wizerunek (dodatkowo dluga grzywka przy reszcie krotkich pasmach podkresli koci ksztalt Twoich oczu i podkresli szyje). Obok zamieszcam tez fryzurke V. Beckham, gdyz o taka dlugosc grzywki mi chodzi, choc w jej przypadku tyl powinien byc dluzszy, bys pozniej mogla wlosy swobodnie zapuszczac, jesli zmienisz zdanie ;-) . Co do koloru, to zrezygnuj z blondu, gdyz to ciemne odcienie podkresla Twoja urode - idealna bylaby jednolita gorzka czekolada - kolor z 3. fotki :-) . W polaczeniu z tym fryzurkami bedzie sie komponowac bardzo zmyslowo i lekko drapieznie. Jesli chodzi o u3manie fryzury, to sugeruje mycie wlosow szamponem o przezroczystej konsystencji i przeznaczonym do pasm suchych i zniszczonych lub do wlosow farbowanych, podobnie z odzywka (lecz ona powinna miec juz perlista konsystencje). Podczas mycia nie trzyj wlosow, tylko je gladz - nie powinny sie poplatac. Nastepnie ugniataj pasma (nie trzyj) recznikiem i zawin w go. Po odwinieciu rozczesz pasma grzebieniem o szeroko rozstawionych zebach, zrob przedzialek i zabierz sie za suszenie. Ukladaj wlosy palcami, przy czym 3maj suszarke nad glowa i kieruj strumien powietrza w dol, dzieki czemu sie wygladza. Po wysuszeniu pasm mozesz uzyc malej ilosci jedwabiu na koncowki, jesli nadal sie pusza ;-) .

13. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 19 maja 2008, 15:08

kaskus - zamiesc foto na forum, poniewaz tego w profilu nie da sie powiekszyc :-( .

14. Anetka Nowicjuszka

Napisano: 19 maja 2008, 15:18

Hej chciałam zmienic fryzurke na ta Rihanny z grzywką krutką ale nie wiem czy ona kazdemu pasuje

15. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 19 maja 2008, 15:20

MMMAGDA - wybierz odcien farby Garniera (zdjecie ponizej). W trakcie mycia na rozjasnionych wlosach kolor bedzie sie splukiwal i bedziesz mogla swobodnie nosic odrosty ;-) .

16. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 19 maja 2008, 15:25

abisiaa - co do srodkowego przedzialka, to nadal jestem do niego przekonana, bo nada odpowiednich proporcji Twojej twarzy. Nie masz sie tutaj co martwic o nos ;-) . Co do brazowego odcienia, to tez jestem na TAK, bo jesli masz te piegi, to z pewnoscia beda sie ladnie komponowac z ciemniejszym kolorem ;-) .

17. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 19 maja 2008, 15:32

ines - masz owalny ksztalt twarzy. Co do fryzurki, to ta z 2. zdjecia jest w sam raz :-) . Co zas sie tyczy koloru, to sugeruje rozjasnienie za pomoca blond baleyage'u.

18. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 19 maja 2008, 15:35

martal18 - moim zdaniem masz ladne wlosy i nie powinnas ich scinac, choc sugeruje poprawienie grzywki - powinna byc gestsza, bo ma tendencje do 'rozklejania sie'. Powinna sie byc takiej gestosci jak u J. Alby :-) .

19. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 19 maja 2008, 15:39

kinia57000 - mam dla Ciebie zla wiadomosc, poniewaz nie widze zadnych predyspozycji do zmian - masz odpowiednia fryzure, dobrze wygladasz w prostych, jak i kreconych wlosach, dlugosc tez jest odpowiednia :-) . Wiem, ze z pewnoscia potrzebujesz zmian, ale moze warto by bylo przerzucic sie na zamine, jesli chodzi o makijaz, styl ubierania sie itp., bo do fryzury nie powinnas miec przeciwwskazan ;-) .

20. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 19 maja 2008, 15:48

paullus - moim zdaniem powinnas skrocic grzywke tak, jak na ponizszej fotce - powinna prosto sie ukladac i nie nachodzic na okulary. Co do reszty wlosow, to sugeruje podciecie do obojczykow i delikatne wycieniowanie na calej dlugosci, poczynajac od linii brody :-) .