jaka fryzura?

1. karcia133 Nowicjuszka

Napisano: 23 maja 2008, 16:47

Aha mam jeszcze jedno male pytanko :) mam w miare duze niebieskie oczy i chciala bym jakos podkreslic kolor ale jest to niezbyt mozliwe poeniwaz jestem w 2 gim. i niemozna sie malowac :P ale moze jakis letki makijaz zeby je podkreslic ?? :P chyba ze nie do szkoly cos mocniejszego ? :D HmMm... :)

2. kicia026 Nowicjuszka

Napisano: 23 maja 2008, 17:01

Witam!Mam wielka prosbe co do mojej fryzury,a mianowicie;chcialabym sie dowiedziec jakie fryzury pasuja do mnie i jaki kolor wlosow?Wlosy mam dlugie,moj naturalny kolor to ciemny blond.bardzo prosze o rady

3. Niponka Nowicjuszka

Napisano: 23 maja 2008, 20:24

i ja podobny problem... od dawna marzy mi sie ładna fryzurka tak mniej wiecej z grzywka, ale bardzo cieniutko zarysowana i ładnie na bok, postrzepiona, bedzie mi dobrze, bo słyszlam wiele, ze osobom z gryba i ogromna tawzra w grzywkach jest okropnie, a moja tawrz co do niej? dodam, ze nie chciałabym scinac włosy na długosc... choc od kilku lat mialam zawsze krotkie fryzurki, juz sama nie wiem czy w długich czy w krótkich. Prosze o pomoc, bo jutro ide do fryzjera!

4. kaśiunia Nowicjuszka

Napisano: 23 maja 2008, 21:37

witam mam prosbe do Ciebie stylistko kochana od dawna juz uzeram sie ze swoja fryzurą:/ nie wiem jak sciac te wlosy zeby fajnie wygladac nie hcce miec krotkich ale cos fjanegoz nimi zorbic chociaz mam okragla twarz i boje sie ze grubo bede wygladac?! takze mam plany niedlugo zafrobowac na ciemniejszy kolor moze doradzisz mi co mam z ninmi zrobic (

5. dzasta_10 Nowicjuszka

Napisano: 24 maja 2008, 0:14

Dzieki sliczne stylistko! ale mam jeszcze prosbe :) czy moglabys polecic mi tez jednlity kolor wlosow ktory do mnie pasuje. prosilabym tez bardzo o kilka zdjec z przykladami takich pasujacych mi fryzur (zebym mogla pokazac u fryzjera o co dokladnie mi chodzi).
    a co do make-upu to niecierpie zielonego! (choc sama mam zielone oczy :) . glownie uzywam brazow a na ' wielkie wypady' rozow i fioletow bo najbardziej je lubie.zazwyczaj nosze bardzo lekki makijaz ale jesli masz sugestie na cos mocniejszego to chetnie sie skusze :) . jesli to cos pomoze to dodam ze glownie ubieram sie na czarno( bo to ponoc wyszczupla :) i moja cera na twarzy jest baaaaaaaaaardzo podatna na zaczerwienienia (np. zmiana temperatury, slonce itp.)
    z gory dziekuje za pomoc! i tak na przypomnienie dorzuce fotke. pozdrawiam

6. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 24 maja 2008, 16:23

Madzius - jesli wlosy sie pusza, to prawdopodobnie jest to wina zlej pielegnacji. Podam Ci klika wskazowek, jak odpowiednio dbac o wlosy i jesli po m-cu nie bedzie widac poprawy, to cos wykombinujemy ;-) :
    - zrezygnuj z prostownicy i zastap ja... suszarka, czyli mniejszym zlem ;-) ;
    - do mycia wlosow uzywaj szamponow o przezroczytej konsystencji, ale przeznaczonych do wl. suchych i zniszczonych (np. Joanna Naturia), podobnie odzywka (polecam te z serii Schaumy);
    - podczas mycia nie trzyj wlosow o siebie i nie drap paznokciami o skore glowy, tylko glaszcz je - nie moga sie poplatac, a odzywke naloz na koncowki, ktora splucz letnia/zimna woda;
    - zawin pasma w recznik, ale nie trzyj, tylko wgniataj wilgoc;
    - naloz odrobine odzywki bez splukiwania na konce/ jedwabiu i rozczesz mokre kosmyki grzebieniem o szeroko rozstawionych zebach,
    - susz wlosy, 3majac suszarke u gory glowy, przy czym kieruj strumien powietrza w dol - wlosy sie wygladza;
    - 2-3x w tyg. stosuj maseczke regenerujaca, np. Odbudowa i Blask Fructis lub Pelna Regeneracja Pantene :-) .
    Co do Twego pytania dot. kreconych wlosow, to wolalabym, zebys zamiescila zdjecie w nie-wyprostowanych pasmach - bedzie mi latwiej to ocenic.

7. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 24 maja 2008, 16:31

belle - uwazam, ze kosmetyki dla wl. kreconych i zniszczonych dzialaja na tej samej zasadzie. Wyprobowalam te pierwsze i nie natrafilam na takie, ktore dawalalyby efekty obiecywane prez producentow, dlatego nie widzialam znacznej roznicy ;-) .

8. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 24 maja 2008, 16:43

hustawka - masz buzie o kwadratowym ksztalcie i rzeczuwiscie - grzywka nie bylaby dobrym rozwiazaniem. Proponuje umieszczenie przedzialka na srodku i w razie mozliwosci - krecenia wlosow na walki/papiloty, jesli Twoje sa z natury proste. Falowane wlosy nadaja ladny ksztalt kwadratowym twarzom, przyklad: Salma Hayek (foto). Sugeruje rozniez zapuszczanie wlosow, chociazby ponizej linii obojczykow.
    Jesli zas chodzi o strukture wlosow (cienkie), to prawdopodobnie sa obciazone nadmierna iloscia kosmetykow, dlatego podam Ci kilka wskazowek, jak prawidlowo dbac o takie pasma, jakie Ty posiadasz:
    - uzywaj szamponow przeznaczonych dla dzieci - ladnie podnosza wlosy i nadaja puszystosci,
    - nie stosuj odzywek dla wlosow zniszczonych, lecz dla normalnych - nie sa az tak obciazajace - nakladaj je jedynie na konce,
    - podczas mycia nie trzyj wlosow o siebie i nie drap paznokciami o skore glowy, tylko glaszcz je - nie moga sie poplatac, a odzywke naloz na koncowki, ktora splucz letnia/zimna woda,
    - zawin pasma w recznik, ale nie trzyj, tylko wgniataj wilgoc,
    - susz wlosy, co jakis czas pochylajac glowe do przodu i kierujac strumien od spodu, dzieki czemu beda podniesione,
    - na koniec mozesz uzyc odzywki w spray'u, np. Ziaji, ktore nie obciazaja wlosow :-) .
    Co do ciecia, to na dzien dziesiejszy sugeruje wycieniowanie wlosow tylko na przodzie i zapuszczanie :-) .

9. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 24 maja 2008, 16:48

loczkins - fryzurka, ktora zamiescilas, pasuje -niestety- tylko dziewczynom o prostej strukturze wlosow, a wymaga takze wiele wysilku stylizacyjnego, dlatego nie polecam. Wlosy teraz Ci sie nie kreca, poniewaz sa dluzsze, a przy tym ciezsze, dzieki czemu kieruja sie ku dolowi i sie prostuja. Zauwazylam, ze jest Ci dobrze w grzywce, dlatego sugeruje wykonanie takiej, jak na lewej fotce. Co do reszty wlosow, to radze je wystopniowac na calej dlugosci, poczynajac od linii brody. Jesli zas chodzi o kolor, to proponuje orzechowo-rudy odcien, podobny do tego, co nosila LiLo na 2. zdjeciu :-) .

10. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 24 maja 2008, 16:51

natalioss99 - rzeczywiscie, wlosy siegajace za pupe moga odbierac uroku, dlatego sugeruje ich podciecie do lokci i wycieniowanie na przodzie. Sugeruje rowniez podciecie grzywki, jak ma Rihanna na fotce :-) .

11. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 24 maja 2008, 16:59

SZAŁKA - nie ma sie co obawiac, poniewaz watpie, ze masz wlosy przesuszone na calej dlugosci, a przynajmniej na takie nie wygladaja. Sprobuj z ta grzywka -prosta i symetryczna-, a jestem pewna, ze efekt bedzie swietny ;-) . Wystarczy, ze na jej przygotowanie poswiecisz 5 minut - zmocz grzywke pod umywalka, umyj mala iloscia szamponu, splucz. Podczas suszenia, 3maj suszarke u gory glowy, kierujac strumien powietrza w dol, przy czym rozczesuj grzywke grzebieniem. Bedzie ladnie wygladzona na caly dzien i to bez zadnych produktow stylizacyjnych :-) .

12. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 24 maja 2008, 17:03

agusss - Mamie proponuje zapuszczanie wlosow co najmniej do linii obojczykow. Powinny byc delikatnie wystopniowane na calej dlugosci, ale dopiero od polowy policzka. Grzywka powinna byc dluga, a przedzialek na boku. Intensywne cieniowanie i ciemne odcienie nie sa dla Mamy.Zapuszczanie wlosow wymaga cierpliwosci, dlatego na dzien dzisiejszy sugeruje wykonanie blond baleyage'u :-) .

13. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 24 maja 2008, 17:17

gina - moim zdaniem fryzurka jest bardzo ladna - szczegolnie gesta grzywka :-) . Sadze nie powinnas jej zakrywac, tylko podkreslac - podczas suszenia nawijaj pojedyncze pasma na okragla szczotke o grubej srednicy. Co zas sie tyczy koloru, to mysle, ze dobrym rozwiazaniem dla Ciebie bylby blond baleyage :-) .

Jesli zas chodzi o wizyte u fryzjera, to wazne jest, by dokladnie wytlumaczyc, jaka czuprynke chcecie miec (pomocne bylyby zdjecia). Wskazcie dokladnie, dokad chcecie miec wlosy. Zdarza sie, ze dla podciecie koncowek oznacza 15 cm., dlatego warto jest zaznaczyc, ze np. zapuszczacie pasma. Podczas wizyty u fryzjera trzeba byc stanowczym - jesli podczas zabiegu widzicie, ze robi cos nie po Waszej mysli, to mu o tym powiedzcie. Nie radze chodzic do fryzjera, jesli nie wiecie, jakiej zmiany oczekujecie albo zeby zmienil Wasz image, dlatego, ze to konczy sie albo duzym sukcesem, albo wielka porazka. Warto przejrzec portale z fryzurami, zapisac/wydrukowac zdjecia i zastanowic sie, czy ta lub ta mi sie podoba i podjac sluszna decyzje. Znam dziewczyne, ktora miala piekne wlosy do lokci i zobaczyla teledysk Rihanny, na ktorym ma asymetrycznego boba i odrazu pobiegla do pobliskiego salonu, by sie sciac. Efekt byl ladny, ale dziewczyna lepiej czula sie w dlugich i zalowala (pochopnej) decyzji. Minusem fryzjerow jest tez sposob modelowania wlosow, np. zauwazylam, ze 15-latkom (i nie tylko) robia wielki helm na koniec za pomoca pianki i lakieru - w takim uczesaniu raczej zadna z nas nie bedzie sie dobrze czula.

14. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 24 maja 2008, 17:29

karcia133 - masz owalna buzie, dlatego ta fryzurka by pasowala :-) . Jednak odrazu zaznaczam, ze wymaga ona wiele wysilku przy stylizacji, a poza tym nie wiem, jak by sie prezentowala przy nieumalowanej twarzy, bo jak mozna zauwazyc - dziewczyny Emo maja okreslony styl i makijaz... Co do makijazy, to sugeruje wykorzystywanie cieni o kolorach: fioletowym, koralowym, lososiowym, zlotym, ciemnoszarym i brazowym - podkreslaja niebieska teczowke. Zamiast czarnej kredki polecam brazowa - daje delikatniejszy efekt i ladniej stapia sie z cieniami :-) .

15. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 24 maja 2008, 17:33

kicia026 - sugeruje w pelni taka fryzurke jak na ponizszej fotce - grzywka zaslaniajaca brwi, wlosy podciete za obojczyki i wycieniowane na calej dlugosci. Kolor - delikatny braz, choc w Twoim przyoadku proponuje wiecej blond pasemek :-) .

16. monika100 Nowicjuszka

Napisano: 24 maja 2008, 17:47

Droga stylistko ,jesteś normalnie super a twoje sugestie idealnie odpowiadają na zapytania dotyczące każdej dziewczyny ,poradź proszę jaka fryzura będzie pasowała do mnie,moje włosy kręcą się , puszą ,myślę też nad zmieną koloru.

17. maraga2 Nowicjuszka

Napisano: 24 maja 2008, 18:14

Witam !!! Oto moje fotki !!!
    Bardzo proszę o jakąś wskazówkę co zrobić z moimi włosami. Marzy mi się grzywka na prosto obcięta i kolor czekoladowy, tylko nie wiem jak to będzie pasowało do mojej twarzy.
    Serdecznie dziękuję

18. maraga2 Nowicjuszka

Napisano: 24 maja 2008, 18:44

Mam jeszcze prośbę, czy doradziłabyś mi makijaż?! Mam bardzo duży problem, ponieważ moja cera nie jest zbyt piękna. Często używam odcieni brązu, ale wszystkie kolory przypadają mi do gustu. Interesuje mnie mocniejszy makijaż !!!
    Pozdrawiam serdecznie

19. Karolina10 Nowicjuszka

Napisano: 25 maja 2008, 15:43

Witam, Pani Stylistko.. proszę o pomoc w dobraniu fryzury do mojej twarzy.. czy mogłaby Pani przesłać mi jakieś przykładowe zdjęcia..? a co Pani myśli o zmianie koloru moich włosów.. niewiem może poprostu jakieś pasemka? a co z grzywką?Byłabym wdzięczna za wskazówzki..

20. OSkateNatliaO Konto usunięte

Napisano: 25 maja 2008, 16:19

Witaam ^^ Czy do mojego kształtu twarzy będą pasowały włosy trochę powyżej ramion i dosyc mocno pocieniowane ? Dodam że chciałabym zostawic grzywkę poniewaz mam wysoke czoło. Z góry dziękuje =]