jaka fryzura?

1. marttuska2 Nowicjuszka

Napisano: 23 czerwca 2008, 20:56

i jeszcze jedno w prostych :P

2. candy Nowicjuszka

Napisano: 23 czerwca 2008, 21:47

Witam, dołaczam do grona "meczacych" Pania styliste ;) i także chciala bym prosic o porade. Chciala bym cos zrobic z wloskami lecz nie do konca wiem co.. Mam dlugie wlosy (do polowy plecow), ciemny braz, ale niestety nie sa zbyt geste, ciemna karnacje i ciemne brazowe oczy.. nie wiem jaki kolor i co by mi pasowalo, chciala bym cos zmienic. Co do dlugosci to nie chciala bym rezygnowac z dlugich wlosow wiec calkowite sciecie nie bardzo wchodzi w gre.. nio i problem z rodzajem wlosow, jak nie wyprostuje to zaraz po myciu mam takie, jaby to nazwac "sianowate" troszke. ;) podobaja mi sie takie cieniowane akcenty kolorystyczne. Znalazlam kilka fotek ktore mi sie podobaja ale nie wiem czy da sie cos zdzialac na moich wlosach.. prosze o jakas porade. zdaje sie na profesjonalizm :)
    2,4 moje fotki 1,3 cos w stylu jaki mi sie podoba..(co do cieniowania koloru to niekoniecznie rozowy,ale chodzi mi mniej wiecej o styl, nie chce pasemek) :D ssstrasznie nakombinowalam heh mam nadzieje ze cos sie Pani uda wymyslic. Dziekuje

3. Aaa.gat.aaA Nowicjuszka

Napisano: 23 czerwca 2008, 22:29

Witam, mam 14 lat i chciałabym zmienić fryzurę.Interesują mnie jakieś fryzury z grzywką na bok, pocieniowaną, a włosy również cieniowane, trochę skrócone. Zastanawiałam się także nad pasemkami, ale nie wiem czy będzie mi to pasowało. Zamieszczam fotki i liczę, że pomoże mi Pani dobrać fryzurę. Z góry dziękuję!

4. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 23 czerwca 2008, 23:17

alex250 - masz bardzo ladne wlosy i nie zmienialabym ich w calosci, tylko w obrebie grzywki. Jest za krotka i za rzadka. Powinna byc gestsza i nawet filuteryjnie nachodzic na oko. Jej dlugosc powinna byc do gornej czesc policzka. Ponizej zamieszczam zdjecia, z ktorych powinnas czerpac inspiracje co do grzywki wylacznie ;-) . Reszta wlosow powinna zostac wycieniowana na calej dlugosci (bez zmieniania jej), poczynajac od linii brody i dobrze wystopniowane przy twarzy. Jesli chodzi o produkty do pielegnacji, to polecam szampony dla wlosow normalnych i odzywki do wl. suchych/zniszczonych, ktore nawilzaja pasma, ale nakladaj je wylacznie od polowy wlosow ;-) .

5. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 23 czerwca 2008, 23:24

the_constanss - nie wiem, czego sie tak boisz, spogladajac w lustro, bo jestes bardzo ladna dziewczyna i wiesz mi - nie ma sie czego wstydzic :-) . Co do fryzurki, to ponizej zamieszczam propozycje - moim zdaniem jest to zblizona fryzurka, ktora jednak dobrze wyglada z kazdym odcieniem, tylko nie z naturalnym. Dlatego sugeruje zafarbowanie pasm na jednolity mleczny braz albo wykonanie blond baleyage'u w Twoim przypadku. Mysle, ze jest to odpowiednia krotsza czuprynka, ktora bedzie pasowac do hh stylu ;-) .

6. angelikaandzia1616 Nowicjuszka

Napisano: 23 czerwca 2008, 23:25

proszę tym razem o pomoc dla blondi...

cco mogłaby zrobic z włosami by dobrze wyglądac ?? !

7. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 23 czerwca 2008, 23:29

agnieszka90 - masz krecone wlosy, a takie sa z natury lekko przesuszone - niestety :-( . Proponuje stosowanie produktow silnie nawilzajacyh, dzieki czemu wlosy powinny sie ladnie ukladac (zastosuj sie do porad, ktore podalam wyzej ;-) ). Moze jednak cieniowanie od linii brody jest zalecane, co widze po Twoim 3. foto, ze dodaje Ci to urodu ;-) . Cieniuj je na calej dlugosci, poczynajac od linii brody - wtedy powinny sie ladniej ukladac. Odradzam prostownice, bo wlosy sie topia pod wplywem jej goraca i dlatego sie niszcza. Najlepiej, jesli bedziesz pozwalala pasmom samym schnac :-) .

8. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 23 czerwca 2008, 23:35

marttuska2 - proponuje Ci fryzurke jak ponizej, jesli chcesz teraz sciac wlosy. Jesli jednak wolisz miec dluzsze, to nie potrzebujesz nic robic z wlosami, pozwalajac im rosnac. Sugeruje podciecie grzywki, poniewaz dominuje nad oczami, od ktorych odwraca uwage - taka ledowsiegajaca do brwi bedzie odpowiednia. Grzywka powinna byc takze wezsza, wiec boczne jej pasma zapuszczaj. Co do koloru, to bardzo ciemne beda najodpowiedniejsze. Moze taki, co ma dziewczyna na 2. foto? Jest to odcien 'Ciemny braz' z serii Londy ;-) .

9. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 23 czerwca 2008, 23:36

marttuska2 - odp. wyzej ;-) .

10. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 23 czerwca 2008, 23:48

candy - ciesze sie, ze podalas przyklady fryzurek, ktore Ci sie podobaja. Co do koloru, to jestem pewna, ze w odcieniu ciemnego brazu i czerni bedziesz wygladac korzystnie. Jesli zas chodzi o fryzurke, to ta w stylu Emo bedzie w sam raz rowniez (podaje tez swoj przyklad ponizej). Jednak sciecie Emo jest dosc specyficzne, bo racja - robi wrazenie, ale jesli zalezy Ci na puszystosci wlosow, to nie jestem przekonana, czy Ci ono ja zapewni. Uzycie produktow prostujacych lub prostownicy bedzie konieczne, ale pamietaj o pielegnacji. Mam tez dla Ciebie inna propozycje, jesli do Emo nie jestes przekonana i jest to zupelnie inny styl (2. foto). Wlosy sa delikatnie wycieniowane na przodzie, bez grzywki, a z tylu rowno podciete - prosta fryzura zwraca uwage na proporcjonalna twarz i intensywny odcien. W przeciwienstwie do Jennifer Lopez sugeruje postawienie na odcien ciemnobrazowy bez blond pasemek lub czern. Plusem tej fryzury jest to, ze jest latwa w u3maniu zadbanych wlosow (wystarczy podcinac jedynie koncowki na rowno).

11. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 23 czerwca 2008, 23:50

Aaa.gat.aaA - moim zdaniem powinnas jednak zapuszczac wlosy, podobnie jak grzywke. Przyklady fryzurek przedstawiam ponizej. Jesli chodzi o jasniejsze pasemka, to beda Ci pasowac ;-) .

12. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 23 czerwca 2008, 23:54

angelikaandzia1616 - przede wszystkim sugeruje wykonanie grzywki. Przyklady zamieszczam ponizej - powinna byc dosc gesta, choc nie szeroka i kierujaca sie na bok, ale rozlozona na calym czole. Przedzialek najlepiej na srodku i rowny. Wlosy powinny zostac wycieniowane na calej dlugosci, a koncowki podciete o ok. 10 cm.. Platynowe pasemka ozywilyby i podkreslilyby naturalny odcien pasm ;-) .

13. candy Nowicjuszka

Napisano: 24 czerwca 2008, 0:34

Dziekuje za odpowiedz.. do ciemnego koloru juz jestem przekonana ;) bo w jasnym faktycznie dziwnie bym sie czula.. chciala bym jeszcze zapytac czy fryzurka emo bedzie dobra do rzadkich wlosow, bo nie chce zostac lysa ;) nie chce tak mocno cieniowac wlosow, wlasnie cos w stylu jaki Pani mi podala mi sie podoba, albo poprostu troszke przycieniowac jakos przy glowie.. cchce jakos podkreslic te wlosy,troszke zaszalec, moze jakis akcencik kolorystyczny gdzies na grzywce.. bo wlosy bez grzywki zawsze mialam ale jakos dziwnie sie teraz tak czuje, mam dziwna twarz ;) i wole miec ja troche zakryta.. heh.. Pozdrawiam

14. alex250 Nowicjuszka

Napisano: 24 czerwca 2008, 10:59

Bardzo dziękuję za odpowiedz. Właśnie główny problem mialam z grzywką ale juz wiem co należy zrobić. Jeszcze mam pytanie odnośnie tego stopniowania co należy zrobić z tymi włosami, ponieważ nie wiem tak na prawdę co to jest. I czy mogłybś mi polecic jakis szampon do włosów, ponieważ moje włosy sa takie żę po umyciu ich nowym szamponem kilka razy od razu dostaję łupieżu. Bardzo dziękuję z góry.

15. agnieszka90 Nowicjuszka

Napisano: 24 czerwca 2008, 13:07

Do X-Stylistka

Dziękuję bardzo za rady... zastosuję na pewno :)

Pozdrowienia :)

16. Doorra Nowicjuszka

Napisano: 24 czerwca 2008, 14:35

Obcięłam się pod koniec maja a la Victoria Beckham co okazało się wielkim błędem. Chce znowu się obciąć ale nie wiem za bardzo jak?

17. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 24 czerwca 2008, 14:52

candy - nie jestem pewna, czy Emo fryzurka nada wlosom puszystosci. Na zdjeciach wyglada to bardzo korzystnie, ale nie wiadomo, jak prezentuje sie Emo fryz bez stylizacji. Delikatne wycieniowanie sluzy wlosom, zas intensywne wycieniowanie moze przyniesc odwrotny skutek. Zawsze jednak warto sprobowac ;-) . Jesli chodzi o kolorystyczny akcent, to nie jestem za uwidocznieniem samej grzywki. Proponuje jednak czerwone reflexy, ale na calych wlosach ;-) .

18. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 24 czerwca 2008, 14:55

alex250 - jesli chodzi o stopniowanie, to jesli w salonie powiesz, ze chcesz je wycieniowac na calej dlugosci, poczynajac od linii brody, ale nie zmieniajac owej dlugosci, to z pewnoscia fryzjer Cie zrozumie ;-) . Co do szamponu, to polecam te o przezroczystej konsystencji, np. Joanna Naturia do wl. suchych i zniszczonych.

19. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 24 czerwca 2008, 15:02

Doorra - uwazam, ze powinnas pozostac przy krotszych fryzurkach, by moc zaznaczyc ladna szyje. Grzywka jest ciut za gesta, ale powinna egzystowac przy Twoim ksztalcie twarzy. Wlosy powinny byc z tylu mocno wycieniowane, a reszta dobrze wystopniowana, by sie dobrze ukladala. Kolor: czekoladowy braz :-) .

20. Kasieńka99 Nowicjuszka

Napisano: 24 czerwca 2008, 18:39

Witajcie!

Moje naturalne włosy to ciemny blond-jasny brąz. Od kilku lat farbuję je na czarno. Jednak, po pierwsze znudził mi się ten kolor (w końcu ile można?), po drugie teraz wydają
    mi się bardzo sztuczne, aż granatowe. Umówiłam się już na dekoloryzację i ponowne farbowanie. W związku z tym muszę wybrać dla siebie odpowiedni odcień. Mam dosyć ciemną karnację, ciemno-zielone oczy i nie chcę zbytnio rozjaśniać włosów. Co w związku z tym radzisz Stylistko :) ? Myślisz, że kolor który ma Christina na załączonym zdjęciu będzie odpowiedni? Byłabym wdzięczna za fotki jakiś fajnych, ciepłych brązów (bo chyba ten kolor będzie najbardziej odpowiedni).

Druga sprawa:
    Mam świadomość tego, że po zabiegach fryzjersko-chemicznych włosy mają gorszą kondycję, dlatego chciałabym o nie zadbać w domowych warunkach. Polecisz jakieś dobre odżywki lub maseczki ?

Po trzecie:
    Mam trochę falowane włosy i do tej pory podkreślałam to pianką (zdjęcie 1). Ale aby uzyskać efekt ładnych fal musiałam użyć niemal ćwierć specyfiku :/ w związku z tym włosy stawały się sztywne i sianowate :/ Używałam tez krem Sunsilk do włosów kręconych i falowanych ale zbytnich efektów nie dawał. Co mogę zrobić? Może jakieś cięcie, które ułatwia układanie tego typu włosów?

Ostatnia kwestia:
    Mam problem z dobraniem swojego typu kolorystycznego. Na pewno wykluczam lato, bo jest to zimny typ urody. Jak Ty byś go określiła Stylistko? Przy okazji też proszę o dobór cieni do powiek. Wiem, że do zielonej tęczówki pasuje fiolet, ale co oprócz tego?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź :)