jaka fryzura?

1. szalona1311 Nowicjuszka

Napisano: 24 czerwca 2008, 20:15

Myję włosy codziennie wieczorem. Najpierw używam zwykłego szamponu, potem zwykłej odżywki ze spłukiwaniem. Następnie suszę włosy suszarką. Rano układają mi się w grube fale, ale nie podoba mi się to, więc CODZIENNIE prostuję włosy prostownicą... Teraz są suche i zniszczone, nie tylko końcówki :( Co mam zrobić? Jak mieć proste i odżywione włosy? Kosmetyki prostujące mi nie pomagają, więc z prostownicy nie zrezygnuję... Ale co zrobić, żeby nie były takie suche i zniszczone, żebym nie miała takiego siana na głowie? Dodam, że mam niestety cienkie włosy... Proszę o pomoc :(

2. olga69 Nowicjuszka

Napisano: 24 czerwca 2008, 20:23

martol powinnas cos zrobic raczej z makijazem by wyglądać na starszą :) pozdrawiam

3. Aaa.gat.aaA Nowicjuszka

Napisano: 24 czerwca 2008, 21:14

Dzięki za pomoc :)

4. xxAgusxx Nowicjuszka

Napisano: 24 czerwca 2008, 21:16

Cześc, mam 15 lat i mam zamiar zmienić moją fyzurę razem z jej kolorem. Co proponujesz X-stylistko? Załączam fotkę i liczę na szybką pomoc! :)

5. zuzia Nowicjuszka

Napisano: 24 czerwca 2008, 23:05

hej dziewczyny! jestem jedna z tych co potrzebuja dobrej rady,w przyszlym tygodniu mam zaplanowana wizyte u fryziera i jeden maly problem bo nie mam pojecja co zrobic z wlosami.W tej chwili sa takie jak na zdieciu kolor blond juz mi sie znudzil i jakos mi sie juz nie widzi a znow ciemny mnie postarza i to bardzo w dodatku mam bardzo blada cere i sama juz nie wiem te odrosty to efekt mojego zastanawiania sie co zmienic i jak? pozdrawiam

6. Monia_20 Nowicjuszka

Napisano: 24 czerwca 2008, 23:23

Hejka! pisze bo jak każda z nas mam problem...mam z natury kręcone włosy..sprawiają mi one mnustwo problemu, ponieważ są suche, mam cały czas rozdwojone końcówki, są poplątane, łączą się w duże loki takie rurki które stają się cieżkie..;/ chciałam je zapuszczać żeby sięgały do łopatek, ale bez wiekszego rezultatu. Potrzebuje zmiany.
    Co proponujesz X-stylistko?:> pozdrawiam :)

7. Doorra Nowicjuszka

Napisano: 25 czerwca 2008, 0:06

dziękuje za pomoc tylko, fryzury mi się podobają ale ja mam faliste włosy więc takie fryzury nie za bardzo mi będą pasować. Czy do mnie pasują jedynie fryzury w typie Victorii Beckham bo one mi się właśnie wcale nie podobają? Co do koloru do od dawna myślałam o ich rozjaśnieniu do jakiegoś brązu

8. Dyska22 Nowicjuszka

Napisano: 25 czerwca 2008, 0:40

hhmm Witam :) ) mam maly problem poniewaz chcialabym sie wybrac do fryzjera i zrobic sobie jakas moda fryzurke :) ) ale zabardzo nie wiem jaka myslalam o poszczepionej grzywce na bok i wycieniowanych wloskach :) ) prosze o rade z gory dziekuje :) serdecznie pozdrawiam:**

9. iwka17l Nowicjuszka

Napisano: 25 czerwca 2008, 15:05

Hej :) mam 18 lat i chciałabym prosić o kilka wskazówek dotyczących zmiany mojej fryzury i koloru włosów.Mam zamiar wybrać sie do fryzjerki tylko nie mam różowego pojęcia co zrobić z moimi włoskami, przede wszystkim chciałabym wyszczuplić twarz bo mam okrągła
    Z góry thanks i pozdrawiam :)

10. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 25 czerwca 2008, 21:24

Kasieńka99 - rzeczywiscie, braz bedzie odpowiednim rozwiazaniem - ponizej przedstawiam swoje propozycje :-) . Niestety, dekoloryzacja jest dosc szkodliwym zabiegiem dla wlosow i trzeba je odzywic. Oto moje 'zalecenia':
    - do mycia wlosow uzywaj szamponow o przezroczytej konsystencji, ale przeznaczonych do wl. suchych i zniszczonych (np. Joanna Naturia), podobnie odzywka (polecam te z serii Schaumy);
    - podczas mycia nie trzyj wlosow o siebie i nie drap paznokciami o skore glowy, tylko glaszcz je - nie moga sie poplatac, a odzywke naloz na koncowki, ktora splucz letnia/zimna woda;
    - zawin pasma w recznik, ale nie trzyj, tylko wgniataj wilgoc;
    - naloz odrobine odzywki bez splukiwania na konce/ jedwabiu i rozczesz mokre kosmyki grzebieniem o szeroko rozstawionych zebach,
    - susz wlosy, 3majac suszarke u gory glowy, przy czym kieruj strumien powietrza w dol - wlosy sie wygladza;
    - 2-3x w tyg. stosuj maseczke regenerujaca, np. Odbudowa i Blask Fructis lub Pelna Regeneracja Pantene :-) .
    Najlepiej, gdybys zrezygnowala na co najmniej 2 tyg. po zabiegu ze stylizacyjnych produktow, a skupila sie na pielegnacji. O wiele latwiej jest uzyskac proste wlosy metoda naturalna (wystarczy nalozyc serum jedwabne) niz ladnie falowane. Odradzam pianke, a polecam wosk lub gume stylizacyjna, ktore nie beda kleic wlosow. Niestety, nie korzystam z tego typu produktow, wiec nie jestem w stanie polecic konkretnej marki. Wiem jednak, ze guma stylizacyjna z serii Joanny jest beznadziejna :-/. Moze guma lub wosk z serii Got2b Schwarzkopf bedzie strzalem w dziesiatke, bo slysze pozytywne opinie na temat tych produktow ;-) ? Poza tym uwazam, ze powinnas sie skupic na prostowaniu wlosow - bardziej mi sie w takich podobasz ;-) . Co do typu urody, to za wiele Ci nie pomoge, poniewaz tez nigdy nie bylam w stanie dobrac odpowiedniego do siebie, wiec stwierdzilam, ze sa nieadekwatne i zaufalam intuicji. Ciebie, ktore beda Ci pasowac: zloty, jasnozielony, brazowy, jasno- i ciemnoniebieski, grafitowy, brzoskwiniowy, lososiowy.

11. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 25 czerwca 2008, 21:31

szalona1311 - moim zdaniem jednak powinnas zrezygnowac z prostownicy, poniewaz kazda pielegnacja pojdzie na marne, jesli bedziesz z niej ponownie korzystac. Wlosy nie beda mialy czasu, by sie zregenerowac. Podaje porady, ktore powinny pomoc:
    - do mycia wlosow uzywaj szamponow o przezroczytej konsystencji, ale przeznaczonych do wl. suchych i zniszczonych (np. Joanna Naturia), podobnie odzywka (polecam te z serii Schaumy);
    - podczas mycia nie trzyj wlosow o siebie i nie drap paznokciami o skore glowy, tylko glaszcz je - nie moga sie poplatac, a odzywke naloz na koncowki, ktora splucz letnia/zimna woda;
    - zawin pasma w recznik, ale nie trzyj, tylko wgniataj wilgoc;
    - naloz odrobine odzywki bez splukiwania na konce/ jedwabiu i rozczesz mokre kosmyki grzebieniem o szeroko rozstawionych zebach,
    - susz wlosy, 3majac suszarke u gory glowy, przy czym kieruj strumien powietrza w dol - wlosy sie wygladza;
    - 2-3x w tyg. stosuj maseczke regenerujaca, np. Odbudowa i Blask Fructis lub Pelna Regeneracja Pantene :-) .
    Jesli chociaz stwierdzisz, ze to nie pomaga ich rozprostowac, to korzystaj z prostownicy, ale jak najrzadziej. W przerwach upinaj wlosy w kucyk lub koczek.

12. AmiMonisia Nowicjuszka

Napisano: 25 czerwca 2008, 21:33

To znowu ja :) A ta grzywka Ashlee może być ??
    I czy wogule można z moich włosów ją zrobić ? w poniedziałek ide do fryzjera więc proszę o szybką odpowiedź :)

13. Kasieńka99 Nowicjuszka

Napisano: 26 czerwca 2008, 0:11

Serdecznie Ci dziękuję Stylistko ;) Już spisałam na kartce wszystkie rady dotyczące pielęgnacji :D Co prawda fryzjer powiedział, że zabieg dekoloryzacji nie będzie polegał na rozjaśnianiu tylko na jakiejś mniej inwazyjnej czynności, ale wiadomo, że to także zniszczy włosy :/ Co do prostowania to mam problemy ze zrobieniem tego za pomocą prostownicy a co dopiero mówić metodami naturalnymi :D Poza tym jesteś pierwszą osobą, która mówi, że w prostych mi lepiej ;) No ale może to zdjęcie nie pokazuje tego co jest naprawdę :) . Z gumami i woskami zacznę kombinować jak włosy odżyją troszkę po zabiegu.

Jeszcze raz dziękuję i na pewno zawitam tu, gdy będę miała jakiś problem :)

14. szalona1311 Nowicjuszka

Napisano: 26 czerwca 2008, 11:15

Dzięki za rady :) A mam jeszcze kilka pytań odnośnie pielęgnacji moich włosów. Przedstawię mój plan działania i chciałabym, abyś powiedziała mi, czy jest dobry.

1. Rozczesać włosy
    2. Umyć je szamponem JOANNA Naturia Szampon z pomarańczą i brzoskwinią
    2. Dokładnie, ale delikatnie spłukać
    3. Zawinąć włosy w ręcznik
    4. Poczekać, aż wilgoć wsiąknie
    5. Rozczesać pasma grzebieniem
    6. Nałożyć odżywkę PANTENE Intensywna Regeneracja Odżywka bez spłukiwania
    7. Pozwolić włosom wyschnąć

Może być? Prosiłabym cię, o wprowadzenie ewentualnych poprawek :)

15. dlaczegonie Nowicjuszka

Napisano: 26 czerwca 2008, 18:14

Myślici że taka grzywka by mi pasowała?:>
    i czy pasowałaby mi fryzurka 3? chciałabym sie tak obciąć ale nie chciałabym aż tak ścinać włosów a koniecznie chce coś zmienić :( co mam zrobić

16. słoneczko :) Nowicjuszka

Napisano: 26 czerwca 2008, 19:54

Droga X-Stylistko - zwracałam już się do Ciebie z prośbą o radę dotyczącą mojej fryzury. Zaproponowałaś mi wtedy tylko ściecie grzywki (zdjęcie nr 1). Nie jestem jednak do niej do końca przekonana, ponieważ sprawia wrażenie mało praktycznej (zachodzi na oczy, co dla mnie byłoby bardzo denerwujące). Ostatnio znalazłam zdjęcie fryzurki, która bardzo mi się spodobała, jednak nie wiem czy pasowałaby do kształtu mojej twarzy (foto nr 2). Zdjęcia nr 3 to ja :) Prosiłabym o doradzenie w tej sprawie i ewentualnie podsunięcie innych propozycji. Z góry wieeeelkie dzięki :*

17. patuska Nowicjuszka

Napisano: 26 czerwca 2008, 19:57

Witam!
    Są wakacje i chciała bym zmienić jakoś swój wygląd. Co możecie mi polecić ?? ? Zmina koloru? Inne obcięcie? Mam włosy podatne niestety;/

18. Aleksia Nowicjuszka

Napisano: 26 czerwca 2008, 20:53

Droga X-Stylistko proszę Cię o rade ,już jutro jadę do fryzjera a kompletnie nie wiem czy fryzura jaka mi sie podoba będzie mi pasowała , chcę fryzurę w stylu Emo gdybyś mi pomogła byłabym wdzięczna . Tu są moje fotki http://www.fotka.pl/profil/Alexis969/ ( z tym że najdłuższe kosmyki już prawie sięgają mi biustu czego nie widać na zdj. bo są troszkę stare robione świeżo po ścięciu ) pierwsze zdj w galerii to fryzura która mi sie podoba i właśnie tak chciałabym ściąć włosy . Rozważam także pomiędzy fryzurami zamieszczonymi poniżej . I jako jest pani stylistką proszę mi podpowiedzieć jak mam wytłumaczyć to fryzjerce bo za każdym razem gdy jestem u fryzjera i probuje wytłumaczyć efekt totalnie odbiega od tego co tłumaczyłam wiem że najprościej byłoby wydrukować zdjęcie ale niestety drukarka zastrajkowała ( zdaję sobie sprawę ze nie będzie to wyglądać identycznie jak na zdj ) . Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

19. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 27 czerwca 2008, 0:28

xxAgusxx - moim zdaniem powinnas zrezygnowac z grzywki i u3mac taka dosc gesta na boku, reszta wlosow powinna zostac skrocona i delikatnie wycieniowana na calosci. Czuprynka powinna przypoinac te noszona przez J. Albe na 1. foto :-) . Co do koloru, to proponuje odcien sredniego, mlecznego brazu (2. foto). Jesli bedziesz farbowac wlosy w domu, to wybierz produkt nie o nazwie czekoladowego brazu (wyjdzie za ciemny), ale odcien sredni/ciemny blond :-) .

20. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 27 czerwca 2008, 0:38

zuzia - moim zdaniem powinnas dosc porzadnie przyciac wlosy, poniewaz koncowki sa dosc mocno nadszarpane przez rozjasnianie :-/. Ponizej zamieszczam fryzurke T. Tequli, ktora by Tobie pasowala - bob z blond-orzechowym odcieniem. W Twoim przypadku zalecam dodatkowo grzywke - taka, jak na 2. foto. Co do koloru, to przyciemnienie do orzechowego odcienia bedzie w sam raz :-) .