jaka fryzura?

1. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 27 czerwca 2008, 0:43

Monia_20 - niestety, wlosy krecone z natury sa dosc suche, wiec za wiele nie mozna zdzialac, ale pielegnacja polegajaca na nawilzaniu powinna przyniesc spodziewany efekt ;-) . Oto moje porady, jak odpowiednio dbac o wlosy suche:
    - do mycia wlosow uzywaj szamponow o przezroczytej konsystencji, ale przeznaczonych do wl. suchych i zniszczonych (np. Joanna Naturia), podobnie odzywka (polecam te z serii Schaumy);
    - podczas mycia nie trzyj wlosow o siebie i nie drap paznokciami o skore glowy, tylko glaszcz je - nie moga sie poplatac, a odzywke naloz na koncowki, ktora splucz letnia/zimna woda;
    - zawin pasma w recznik, ale nie trzyj, tylko wgniataj wilgoc;
    - naloz odrobine odzywki bez splukiwania na konce/ jedwabiu i rozczesz mokre kosmyki grzebieniem o szeroko rozstawionych zebach,
    - susz wlosy, 3majac suszarke u gory glowy, przy czym kieruj strumien powietrza w dol - wlosy sie wygladza;
    - 2-3x w tyg. stosuj maseczke regenerujaca, np. Odbudowa i Blask Fructis lub Pelna Regeneracja Pantene :-) .
    Krecone wlosy maja jeden minus - nie lubia wymyslnych fryzur, dlatego proponuje ich wycieniowanie tylko (!) przy twarzy, a wlosy z tylu rowno podciac. Nie polecam cieniowania na calej dlugosci, poniewaz beda sie puszyc. Masz piekny odcien oczu, ktory radzilabym podkresleniem odcieniem Garniera 'Czerwony Kasztan' :-) .

2. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 27 czerwca 2008, 0:46

Doorra - z podanych przeze mnie fryzurek, to tylko jedna nalezala do Victorii, a reszta znacznie sie rozni. Pierwsza jest krotka, wystopniowana, z grzywka i pazurkani, a druga takze jest wystopniowana, z gestsza grzywa, ale jej styl jest bardziej Emo :-) . Nawet przy falowanych wlosach sie odnajda, a jesli kosmyki beda zbytnio odstawac (co jest norma przy takiej strukturze wlosow), to wystarczy, ze ujarzmisz je zelem :-) .

3. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 27 czerwca 2008, 0:50

Dyska22 - ja Tobie jednak proponuje prosto scieta grzywke oraz podciecie wlosow o ok. 3 cm i porzadne wycieniowanie przy twarzy. Uwazam, ze nie powinnas prostowac wlosow, poniewaz w falowanych wygladasz znacznie korzystniej :-) .

4. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 27 czerwca 2008, 0:55

iwka17l - szczerze? Moim zdaniem powinnas odwolac wizyte u fryzjera, poniewaz nie widze duzej potrzeby zmieniania fryzury. Masz odpowiednia grzywke i przedzialek dla swojej buzi, a koncowki moze podciac na rowno kolezanka o 3 cm. (mozna sobie takze dopomoc tasma slabo klejaca, ktora nakleja sie rowno na rozczesanych wlosach i podcina konce pod tasma ;-) ). Kolor tez jest odpowiedni :-) . Jesli jednak zdecydujesz sie na wizyte, to proponuje jedynie wycieniowanie wlosow na calej dlugosci, ale dopiero od linii brody :-) .

5. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 27 czerwca 2008, 0:55

AmiMonisia - moim zdaniem grzywka jaka podalam we wczesniejszych postach bedzie bardziej odpowiednia :-) .

6. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 27 czerwca 2008, 0:56

Kasieńka99 - ciesze sie, ze pomoglam i zapraszamy ponownie w razie dodatkowych pytan ;-) .

7. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 27 czerwca 2008, 1:02

szalona1311 - plan jest dobry, a oto poprawki: zawsze (!) po umyciu wlosow szamponem uzyj odzywki do splukiwania; podczas splukiwania wlosow pamietaj o tym, by woda nie byla za goraca, najlepsza jest letnia albo chlodna, dzieki ktorej luski wlosa sie zamykaja; po odwinieciu wlosow z recznika naloz odzywke bez splukiwania (tylko na konce) i dopiero rozczesz grzebieniem o szeroko rozstawionych zebach; pamietaj, zeby nie klasc sie do lozka z wilgotnymi wlosami, bo rano beda wygladac malo atrakcyjnie ;-) .

8. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 27 czerwca 2008, 1:05

dlaczegonie - masz piekne i geste wlosy, a fryzurka nr 3 moglaby zepsuc ten efekt. Proponuje zaczerpniecie jedynie motywu grzywki z fryzurek Emo, reszta wlosow powinna zostac wycieniowana na calej dlugosci, poczynajac od dolnej czesci policzka :-) .

9. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 27 czerwca 2008, 1:06

słoneczko :) - fryzurka Ashley tez by Tobie pasowala :-) .

10. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 27 czerwca 2008, 1:09

patuska - uwazam, ze powinnas koniecznie zapuszczac wlosy i nie cieniowac ich na calej dlugosci, poniewaz sprawiaja wrazenie zniszczonych. Zapuszczaj grzywke i 3maj ja na boku (podobnie jak przedzialek). Proponuje zafarbowanie pasm na jednolity odcien mlecznej czekolady, np. Brown Sugar z serii Garniera. Poza tym skup sie napielegnacji - oto moje wskazowki:
    - do mycia wlosow uzywaj szamponow o przezroczytej konsystencji, ale przeznaczonych do wl. suchych i zniszczonych (np. Joanna Naturia), podobnie odzywka (polecam te z serii Schaumy);
    - podczas mycia nie trzyj wlosow o siebie i nie drap paznokciami o skore glowy, tylko glaszcz je - nie moga sie poplatac, a odzywke naloz na koncowki, ktora splucz letnia/zimna woda;
    - zawin pasma w recznik, ale nie trzyj, tylko wgniataj wilgoc;
    - naloz odrobine odzywki bez splukiwania na konce/ jedwabiu i rozczesz mokre kosmyki grzebieniem o szeroko rozstawionych zebach,
    - susz wlosy, 3majac suszarke u gory glowy, przy czym kieruj strumien powietrza w dol - wlosy sie wygladza;
    - 2-3x w tyg. stosuj maseczke regenerujaca, np. Odbudowa i Blask Fructis lub Pelna Regeneracja Pantene :-) .

11. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 27 czerwca 2008, 1:17

Aleksia - fryzury Emo sa dosc specyficzne i niestety - musze Cie rozczarowac, ale nie widze Ciebie w takiej czuprynie :-( . Moim zdaniem wygladalabyc pieknie w pasmach ponizej linii ramion delikatnie wycieniowanych na calej dlugosci, poniewaz Twoje sa ladnie falowane, wiec powinno sie to zaakcentowac. Sadze tez, ze powinnas zrezygnowac z grzywki, a przedzialek miec na boku. Ponizej przedstawiam swoje propozycje.

12. kaz Nowicjuszka

Napisano: 27 czerwca 2008, 1:58

Droga stylistko!zwracam się z prośbą o pomoc w doborze odpowiedniej fryzury i koloru włosów do mojej twarzy, gdyż nie mam zielonego pojęcia co powinnam zrobić z moimi włosami. Do tej pory, robiłam balejaż w kolorach jasnego blondu i platyny, cieniowałam włosy i nosiłam grzywkę na bok, ale nie do końca uważam że jest to styl dla mnie, bardzo proszę więc o radę, jestem otwarta na wszelkie propozycje, poniżej zamieszczam kilka moich zdjęć, z góry dziękuje, pozdrawiam

13. słoneczko :) Nowicjuszka

Napisano: 27 czerwca 2008, 9:53

Dziękuję :) Podniosłaś mnie na duchu... W poniedziałek fryzjer :D

14. paulapuma Nowicjuszka

Napisano: 27 czerwca 2008, 10:52

Witam !!! Błagam o pomoc !
    Mam 22 lata i chciałabym dobrać sobie jakąś fryzurę.Ale nie mam pojęcia godzinami wyszukuję czegoś fajnego.Ale wszystko jest dla chudziutkich dziewczyn.Ja nie stety mam pucołowata twarz okrągłą i wydatnione pucołowate policzki długość włosów do ramion.Co nie pujede do fryzjera zawsze jestem nie zadowolona.Zawsze skrucą mi włosy.Chciała bym zrobić sobie jakiś balejarz blond z właśnie nie wiem z jakim drugim kolorem.Błagam o odpowiedż

15. dlaczegonie Nowicjuszka

Napisano: 27 czerwca 2008, 11:36

mam jeszcze jedno pytanko czy mogłabym zostawić najdłuższe pasma włosów tak jak sa a reszte wycieniować poczynajac od dolnej czesci policzka;D plus grzyweczka?

fotke zamieścilam już wyżej

16. patuska Nowicjuszka

Napisano: 27 czerwca 2008, 17:06

Dzięki za podpowiedź. Jednak ja miałam grzywkę, i nie było mi za ładnie. Może znajdę gdzieś jakieś stare zdjęcie. Na zdjęciu nr 1 druga od prawej strony, w czarnej kurtce, 3mam balonik ;p . I chyba nie było mi najlepiej z tą fryzurą. Czy możesz doradzić mi coś innego ?? (zdjęcie nr 2 - pierwsza od lewej strony)

17. Dyska22 Nowicjuszka

Napisano: 27 czerwca 2008, 17:49

dziekuje bardzo za odpowiedz :) ) ja wlasnie jutro wybieram sie do fryzjera :) )
    jeszcze dokladnie nie wiem jakie ciecie sobie zafunduje ale ....napewno cos zmienie :) )

18. Monia_20 Nowicjuszka

Napisano: 27 czerwca 2008, 18:12

Bardzo dziękuje za rade:d bede musiała wybrać się do fryzjera i pocieniować włoski tak jak mi radzisz!
    Co do suszenia włosów i układania to nie używam suszarki, pozwalam żeby same wyschły.
    Jak wróce od fryzjera to pokaże efekty :) pozdrawiam

19. Monia_20 Nowicjuszka

Napisano: 27 czerwca 2008, 18:15

A mam jeszcze jedno pytanie co zrobić żeby włosy na drugi dzień wyglądały ładnie znaczy się żeby loki wyglądały tak jak po umyciu? bo niestety musze je myć codziennie, albo robić kitke której nie lubie..;/

20. Dyska22 Nowicjuszka

Napisano: 27 czerwca 2008, 18:21

to znowu ja :) ) mam jeszcze jedno pytanko co Pani powie o moim kolorku wlosow?! zostawic go czyt tez zmienic na inny odcien?! prosze o jakies propozycje zdjec :)
    dolaczam jeszcze kilka swoich zdjec :) )