jaka fryzura?

1. perse Nowicjuszka

Napisano: 13 lipca 2008, 20:02

Witaj..Potrzebuje rady stylisty,bo zwarjuje.....Mam rude włosy,suche zniszczone,długi i garbaty nos...i na dodatek każda fryzura jaką miałam nie pasowala do mnie...co robic ?? ?? Chcę pieknie wygladac ,ale kondycja moich włosów daje duzo do życzenia...Włosy mam z natury strasznie suche,kręcone i na dodatek wpadlam na genijalny pomysl żeby je rozjaśnić...SIANO!!!!Nic nie pomaga :(

2. Anula83 Nowicjuszka

Napisano: 13 lipca 2008, 20:50

Witam...x-stylistko
    poszukuję inspiracji do nowej fryzurki..
    od lat nosze krótkie włosy lub obcięte max do ramion. Na głowie miałam już chyba wszystkie możliwe kolory ;-) od blond do czarnego obecnie . Moje włoski są delikatne ale bardzo zdrowe, im dłuższe tym bardziej oklapnięte. Mój naturalny kolor włosów to popielaty brąz, cera blado-czerwona. Uprzedzę ,że czerwone już miałam ;-) )) żle się w nich czułam..
    Chce zmienić kolor i uczesanie ..

3. 5poraroku Nowicjuszka

Napisano: 13 lipca 2008, 23:28

dziekuje bardzo :) Mysle ze skorzystam z rady i pojde do fryzjera :D Jeszcze raz dziekuje...

4. cukierek82 Nowicjuszka

Napisano: 14 lipca 2008, 11:04

Droga X-Stylistko może ty mi pomożesz :( już od wielu lat szukam fryzury i koloru odpowiedniego dla siebie i nie mogę znaleźć. Ciągle pozostaję ten niedosyt bez 100% zadowolenia. Mam bardzo delikatną i cienką strukturę włosa, podatną na każdy podmuch wiatru :( do tego włosy są takie przyklepane przy nasadzie i jak dla mnie rzadkie choć fryzjer mówił mi że mam ich duzo ale przez to ze sa takie delikatne to wydaje sie ich bardzo mało ze az mam przeswity skory glowy jak je zwiażę. Jestem naturalna blondynką i przez 20 lat miałam jasne wlosy ale w koncu zdecydowalam sie na ciemne bo zniszczyly mi sie przez ciagle farbowanie na blond. Mam okrągła twarz więc boje sie grzywek i krotkich fryzur zeby jeszcze bardziej optycznie nie podkreslily kraglosci twarzy. Myslalam o pasemkach ale boje sie ze mi poniszcza i tak slabe wloski, czy jest jakis sposob zeby teraz wyjsc z tego ciemnego koloru bez niszczenia wlosow i jaki bylby dla mnie odpowiednii mam jasna karnacje i niebieskie oczy, jasne brwi i rzesy jak typowa blondynka, wiem ze obecny kolor jest dla mnie za ciemny, ale nie wiem jak z niego wyjsc teraz a boje sie dekoloryzacji, zebym nie zostala lysa. Ogolnie dobrze czuje sie w dlugich wlosach bo wtedy czuje sie bardziej kobieco ale jesli masz jakis pomysl w jakiej fryzurze i kolorze byloby mi dobrze to prosze o rade i jakies fotki. Zawsze myslalam o grzywce jakiejs ale wiem ze z powodu delikatnosci moich wlosow musiala by byc gruba zeby byl jakis efekt a wtedy z tylu niewiele by zostalo z wlosow prosze pomoz....

5. tina Nowicjuszka

Napisano: 14 lipca 2008, 11:33

Dzięki za radę. Czy uważasz, że pasowałaby mi taka fryzura jak na 2 zdjeciu? i mam jeszcze jedno pytanie- w jaki sposob moglabym uzyskac kolor jak na zdj. 3. Na pewno konieczny jest rozjasniacz. Czy moge sprobowac sama czy konieczny jest fryzjer i najwazniejsze- czy nie strace przez to wszystkich wlosow

6. justaxdd Nowicjuszka

Napisano: 14 lipca 2008, 11:39

ekspertko ten przedzialek powiennien byc calkowiecie na srodku ?! wygladam wtey okropnie .. i tylko na boku to jakos wtedy wyglada .. a co by pan i myslala o krotszej jakiejs fryzurce ;>> xd

7. malolka Początkująca

Napisano: 14 lipca 2008, 13:34

Stylistka- prostuje wlosy od niepamietnych czasow.. i pora kupic nowa prostownice. Zastanawiam sie jaka bedzie najlepsza mozesz mi jakas polecic ?? taka do 100zl z dobrej firmy ??

bylabym ci bardzo wdzieczna.

8. haniaa Nowicjuszka

Napisano: 14 lipca 2008, 14:51

prosze mi doradzić co mogłabym zrobiś z e swoją fryzurą ...bo ja myślałam naj jasnymi pasemkami z góry a z dołu ciemna farbe..

9. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 14 lipca 2008, 21:37

perse - rzeczywiscie, krecone wlosy zle znosza rozjasnianie, bo i tak sa dosc suche z natury. Wazne jest to, zebys wrocila do jednolitego koloru - najlepiej, by byl zblizony do Twojego naturalnego. Rude krecone wlosy sa rzadkoscia, dlatego proponuje pielegnowanie tego typu i nie farbowanie wlosow czy prostowanie. Najlepsza fryzura, w jakiej sprawdzaja sie krecone pasma, to kosmyki ponizej linii ramion, z tylu wyrownane, a z przidu delikatnie wycieniowane. Jesli masz ladne czolo, to przedzialek moze byc na srodku. Zrezygnuj takze z grzywki - najprostsze fryzury najlepiej podkresla Twoja urode. Moze i wieje nuda, ale krecone same w sobie sa wielka ozdoba i nie potrzebuje ulepszen w postaci cieniowac i stopniowan. Nie radze scinac wlosow, ale podcinanie koncowek co 2 m-ce bedzie konieczne. Skup sie na pielegnacji. Proponuje wizyte w salonie fryzjerskim na zabiegu pielegnacyjnym odbudowujacym wlosy. Nie jest on zbyt tani, ale z pewnoscia skuteczny juz od 1.ej wizyty. Oto takze moje wskazowki, jak pielegnowac wlosy:
    - do mycia wlosow uzywaj szamponow o przezroczytej konsystencji, ale przeznaczonych do wl. suchych i zniszczonych (np. Joanna Naturia), podobnie odzywka (polecam te z serii Schaumy);
    - podczas mycia nie trzyj wlosow o siebie i nie drap paznokciami o skore glowy, tylko glaszcz je - nie moga sie poplatac, a odzywke naloz na koncowki, ktora splucz letnia/zimna woda;
    - zawin pasma w recznik, ale nie trzyj, tylko wgniataj wilgoc;
    - naloz odrobine odzywki bez splukiwania na konce/ jedwabiu i rozczesz mokre kosmyki grzebieniem o szeroko rozstawionych zebach,
    - susz wlosy, 3majac suszarke u gory glowy, przy czym kieruj strumien powietrza w dol - wlosy sie wygladza;
    - 2-3x w tyg. stosuj maseczke regenerujaca, np. Odbudowa i Blask Fructis lub Pelna Regeneracja Pantene :-) .

10. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 14 lipca 2008, 21:40

Anula83 - mimo tego, ze masz delikatny typ urody, to jednak dobrze prezentujesz sie w czarnych wlosach. Jednak widze, ze nie wygladasz korzystnie w grzywce, wiec z niej zrezygnuj. Proponuje, bys u3mywala krotkie pasma - sugeruje ponizsze fryzurki - powinny byc mocno wycieniowane, z dobrze zaznaczona grzywka, ktora powinna byc dosc gesta i na boku :-) .

11. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 14 lipca 2008, 21:48

cukierek82 - racja, kolor jest zbyt przytlaczajacy. Prponuje jego rozjasnienie do odcienia na lewym zdjeciu. Jednak nie dokonuj dekoloryzacji sama, lecz wybierz sie do profesjonalnego fryzjera. Nie martw sie - powinien dobrac odzywki, ktore po zabiegu zregeneruja pasma, ale dobrze by bylo, gdybys przeznaczyla ok. m-ca na domowa pielegnacje, np. uzywajac regularnie maseczek regenerujacych. Sadze, ze powinnas skrocic 7 cm. koncowek na rowno z tylu i z przodu delikatnie wycieniowac. Co do grzywki, to polecam na boku, powinna byc gesta i najkrocej do gornej czesci policzka (2. foto) :-) .

12. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 14 lipca 2008, 21:50

tina - co do fryzury jak na 2. zdjeciu, to nie jesterm przekonana, poniewaz jesli masz przesuszone lub rozdwojone konce, to nie jest to czuprynka dla Ciebie. Co do koloru na 3. zdjeciu, to wydaje mi sie, ze to jest... peruka, a nie chociazby farbowane pasma. Foto jest dosc niewyrazne, wiec nie jestem w stanie doradzic, jaki to jest kolor farby :-/.

13. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 14 lipca 2008, 21:52

justaxdd - nie powinien byc calkowicie na srodku, lecz nie az tak na boku, jak nosisz aktualnie. Uwazam, ze dlugie wlosy dodaja Ci wiecej uroku, wiec nie scinaj ;-) .

14. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 14 lipca 2008, 21:54

malolka - nie wiem, ktorej firmy jest najlepsza, ale wazne jest, by plytki byly ceramiczne i najlepiej bez grzebienia, ktory dodatkowo placze wlosy przy prostowaniu.

15. Anula83 Nowicjuszka

Napisano: 14 lipca 2008, 22:11

Dziękuje serdecznie....
    cieszę się ,że sugerujesz bym u3mywala krótkie włosy bo w takich czuję się najlepiej ;-) jeśli ten czarny bardzo mi sę znudzi czy możesz podpowiedzieć na co mogę go zmienić ?? czy np. czekoladowy brąz będzie dobry?

16. perse Nowicjuszka

Napisano: 14 lipca 2008, 23:26

Dziekuje serdecznie za rady ,obiecują poprawe.Powiedz mi jeszcze prosze jaki odcien rudości mi pasuje ...z natury moje włosy, dojrzale zboze przypominają...Na twarzy mam piegi w kolorze jasnego cynamonu..oczy niebieskie.Pozdrawiam.
    ,

17. agnes1_23 Nowicjuszka

Napisano: 14 lipca 2008, 23:49

Dziekuje bardzo!!!!

18. Gosia16 Nowicjuszka

Napisano: 15 lipca 2008, 11:25

hey :) to moja fotka bez retuszu i jak myślisz fryzura emo mi pasuje ??

19. Gosia16 Nowicjuszka

Napisano: 15 lipca 2008, 11:25

nie mam narazie innej fotki ale jak zrobie to wstawie :)

20. justaxdd Nowicjuszka

Napisano: 15 lipca 2008, 12:35

hjah to znowu ja xP droga ekspertko bo ten przedziałek ma byc tak hmm wiesz oddzielac glowe na pol juz przy grzywce czy dopiero za grzywka ;? mam nadzieje ze zrozumiesz co przez to mam na mysli xppp bo nie umiem tego inaczej napisac xP moglabym jszcze poprosisc o jakies fryzury dla mnie xP ? [zdjecia] z gory naprawde dziekuje ekspertko :) ))