jaka fryzura?

1. DzaKotka__ Początkująca

Napisano: 29 lipca 2008, 13:37

Co zrobić, żeby włosy, które były grube i miały połysk straciły to ? .. I teraz zamiast pożadnej 'końskiej' kity mam cienki ogonek.. który z dnia na dzień jest coraz 'chudszy' ? . ;( I dodtego strasznie sie puszą. a chciałabym zapuścic włosy poniżej biustu.. A przy tym mieć je ładne i dobrze zapielęgnowane . ; ]]

2. alexia1989 Nowicjuszka

Napisano: 29 lipca 2008, 14:05

Stylistko,
    mam problem z włosami, jakiś czas temu miałam zrobiony styling, świetnie mi w nim było, ale teraz włosy rozprostowały się, spuszyły itd. Stosuje piankę do włosów kręconych garnier fructis oraz odżywki.
    Zastanawiam się czy mogę sobie zrobić następny styling. Chodzi mi o to, czy włosy po drugim stylingu nie będą brzydko wyglądać, tzn. czy będą kręcone tak jak bym chciała, czy może zrobi się z nich "siano".
    Jeśli styling nie jest dobrym rozwiązaniem, to co proponuje mi Pani abym zrobiła z włosami.
    Poproszę zdjęcia fryzur, które mogłaby Pani mi zaproponować. Pozdrawiam!!!
    Poniżej dodaję jedno z moich zdjęć, zrobione półtora miesiąca temu.

3. annas. Nowicjuszka

Napisano: 29 lipca 2008, 14:56

witam ciebie droga x-stylistko...

dziękuje bardzo z ostatnia rade jednak od tego czasu minelo juz sporo czasu
    jednak zrobilam sobie zielone pasemka delikatne ..ponieważ nie mialam problemu zdoborem garderoby ponieważ ubieram sie na zielono czarno i bialo to sa kolory które miksuje w mojej garderobie :) jednak gdy toner już mi sie cąlkowicie zmył z wlosów zostały no żólte pasemka... postanowilam wtedy jeszce raz zafarbowal wlosy i obciąć zostawilam dlugość jaka mialam jedynie góre ścielam na krótko a grzywke na bok pocieniowalam zreszta zobacz na moje fryzury jakie mialam w ostatnich 2 miesiecy

zastanawiam sie nad ta twoją propozycją czerwono-metalicznych pasemek ...tylko czy tekie pasemka bedą pasować do każdego koloru moich ubra ń? wydaje mi sie ze to standardowe odcienie pasemek wiec bez przeszkód moze by mi pasowalo

tu moja prośba do ciebei na podstawie zalączonych fotografi mozesz mi podowiedzieć co teraz mogłabym zrobić z moimi wlosami :0 bylabym ci bardzo wdzieczna
    pozdrawiam :)

martwie sie tez tym że ja mam zbyt okrągła twarz do krótkich włosów

p.s. na 3 foto nadal mam dlugie wlosy tylko spiete stylu i tak umodelowane jak bym miala krótkie

4. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 29 lipca 2008, 19:49

majeczka - przede wszystkim powinnas zrezygnowac z prosto scietej grzywki i przerzucic sie na boczne. Sugeruje rowniez zapuszczanie pasm do linii biustu i regularne cieniowanie przy twarzy. Fryzury Emo? Kategoryczne NIE!

5. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 29 lipca 2008, 20:01

Aga PCH - krecone wlosy sa z natury suche, wiec trzeba je specjalnie pielegnowac nawilzajacymi kosmetykami. Tak naprawde tego typu pasma nie potrzebuja wymyslnych ciec, bo sama ich struktura jest ozdoba, a np. intensywne cieniowanie powoduje busz na glowie, ktory nie wyglada zachecajaco :-/. Skup sie przede wszystkim na pielegnacji - oto moje wskazowki:
    - do mycia wlosow uzywaj szamponow o przezroczytej konsystencji, ale przeznaczonych do wl. suchych i zniszczonych (np. Joanna Naturia), podobnie odzywka (polecam te z serii Schaumy);
    - podczas mycia nie trzyj wlosow o siebie i nie drap paznokciami o skore glowy, tylko glaszcz je - nie moga sie poplatac, a odzywke naloz na koncowki, ktora splucz letnia/zimna woda;
    - zawin pasma w recznik, ale nie trzyj, tylko wgniataj wilgoc;
    - naloz odrobine odzywki bez splukiwania na konce/ jedwabiu i rozczesz mokre kosmyki grzebieniem o szeroko rozstawionych zebach,
    - susz wlosy, 3majac suszarke u gory glowy, przy czym kieruj strumien powietrza w dol - wlosy sie wygladza;
    - 2-3x w tyg. stosuj maseczke regenerujaca, np. Odbudowa i Blask Fructis lub Pelna Regeneracja Pantene :-) .

Krecone wlosy lubia proste fryzury: wlosy z tylu rowno podciete, z przodu delikatnie przy twarzy wycieniowane, bez grzywki, a kolor? Najlepiej jednolity.

6. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 29 lipca 2008, 20:06

Dyska22 - kolor wlosow nie dobiera sie do ksztaltu twazy, tylko ogolnie do urody: koloru oczu, wlosow, cery, osobowosci. Sadze, ze powinnas zostac przy swoim odcieniu blond, poniewaz jest piekny, a poza tym nie sadze, bys korzystnie wygladala w ciemniejszym odcieniu, wiec po co zmieniac cos, co jest juz wspaniale ;-) ?

7. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 29 lipca 2008, 20:07

majeczka - odpisalam wyzej :) .

8. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 29 lipca 2008, 20:08

Gdy odpisuje, to ide od najstarszej wiadomosci, na ktora jeszcze nie odp., wiec szukajcie porad wyzej po swoich pierwszych wiadomosciach :) .

9. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 29 lipca 2008, 20:12

izunya - dobrze, ze zachowujesz rade zapuszczania wlosow :-) . Nie poddawaj sie - upinaj wlosy i urozmaicaj fryzurki za pomoca ozdob do wlosow. Suheruje odstawienie pianki do wlosow, ktora moze pasma przesuszac, a poza tym ma ona za zadanie podnosic kosmyki, przez co moga stac sie napuszone :-/. Polecam zele w sprayu, ktore dozuj na wlosy, gdy sa jeszcze mokre, a do tego nablyszczacz. Wosk tez jest dobrym rozwiazaniem :-) . Orzechowy braz? Nie widze przeciwwskazan ;-) .

10. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 29 lipca 2008, 20:13

edzia06 - juz chyba za pozno :-( .

11. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 29 lipca 2008, 20:15

dzasta_10 - wbrew pozorom skracanie wlosow ich nie odzywia, chyba ze w ogole pozbywamy sie zniszczonych koncow - to juz inna sprawa. Sazde, ze mozesz jeszcze zdecydowac sie na zabieg regenerujacy w renomowanym salonie (do 100 zl.), ktory odrazu odbudowuje pasma. Warto to sprawdzic, jesli nie chcesz scinac wlosow. Jesli je rozjasniasz i stylizujesz, to zrozumiale, ze nawet skrocenie ich nie pomoze, bo konce znowu beda narazone. Dlatego warto skupic sie na doglebnej pielegnacji :-) .

12. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 29 lipca 2008, 20:20

Tazuka - uwazam, ze powinnas jeszcze ciut bardziej zapuscic grzywke - do gornej czesci policzka i juz bedzie swietnie ;-) . Sadze tez, ze wygladalabys pieknie w... krotkiej fryzurce. Ta w wersji medium lub dluga wygladalyby na Tobie dosc pospolicie, ale np. taka w wersji Rihanny robilaby bardzo zmyslowe wrazenie :-) .

13. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 29 lipca 2008, 20:21

Zgadzam sie z Sarhenka :-) .

14. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 29 lipca 2008, 20:22

Gosia16 - po Twoim pierwszym poscie zamiescilam odp. :) .

15. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 29 lipca 2008, 20:24

catherine0 - zgadzam sie z Sarhenka, ze lepiej wygladasz z grzywka, ale moim zdaniem - krotsza, np. jak na swoim 1. foto. Dluga grzywka nie jest dla Ciebie, ale np. takie, jak na ponizszych zdjeciach - jak najbardziej :-) .

16. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 29 lipca 2008, 20:28

ka-milka - musze Cie zmartwic, poniewaz -wbrew pozorom- krotkie fryzury wymagaja wiekszego nakladu stylizacji niz Ci sie wydaje. W przeciwnym razie moga wygladac bardzo odpychajaco :-/. Napisalas, ze po umyciu wlosow, pasma sie napuszaja, wiec jesli zalezy Ci na pozytywnym wygladzie, to konieczna jest chocby minimalna stylizacja! Zamiesc swoje zdjecia, bo bez nich nie jestem w stanie wiele poradzic.

17. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 29 lipca 2008, 20:30

rolka - czy o te fryzurke Ci chodzi? :-) .

18. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 29 lipca 2008, 20:31

ka-milka - odp. wyzej i czekam na fotki :) .

19. Dyska22 Nowicjuszka

Napisano: 29 lipca 2008, 20:36

dziekuje bardzo za porade :)
    hmm teraz tez sobie tak mysle ,ze ciemne wlosy ładnie wygladaja
    ale ja nie wyglądałabym w nich najładniej :)
    buziaki :)

20. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 29 lipca 2008, 20:37

magda84 - uwazam, ze lepiej wygladalabys w dlugich wlosach, wiec nie bede polecac zadnych krotkich czy srednich ciec. Masz owalna twarz i proponuje, bys zaznaczyla jej ksztalt najprostsza, ale najbardziej wdzieczna fryzura, jaka tylko mozna sobie wyobrazic, czyli prosty przedzialek i wygladzone wlosy. Grzywka powinna siegac co najmniej brwi, wiec ja zapuszczaj. Plusem tej fryzurki jest jej funkcjonalnosci i latwosc w pielgnacji - wystarczy wlosy rowno podcinac co 2 m-ce, a z przody poprawic cieniowanie. Wygladzaj wlosy za pomoca nablyszczaczy (nie dozuj ich na nasade wlosow, bo beda wygladac na przetluszczone!) i produktow prostujacych (odradzam prostownice, ktora niszczy wlosy). Zeby jednak ta nasada nie wygladala na oklapnieta, to spryskuj gore sprayem push-up., np. z serii Schockwaves (godny polecenia ;-) ).