jaka fryzura?

1. drizza Nowicjuszka

Napisano: 4 listopada 2008, 9:04

Witam. Moim celem na dzien dzisiejszy sa dlugie wlosy, dlatego zapuszczam. Niestety im sa dluzsze tym mnie mi sie podobaja. Mam wlosy cienkie i delikatne. Jednoczesnie bardzo dobrze sie ukladaja. Do super przetluszczajacych nie naleza, ale jak dla mnie i tak za szybko sie przetluszczaja. Gdy jednego dnia rano umyje, to nastepnego ranka juz nieciekawie wygladaja. Dlugo tez jest farbowalam na jasny blond, teraz dalam im odpoczac. Nie jestem pewna czy dobrze bym wygladala w dlugich. Dlatego mam w zwiazku z tym pytanie, jaka fryzura bylaby dla mnie najlepsza. Moja twarz jest raczej owalna, choc z wystajacym kosciami policzkowymi. Mam wysokie czolo i od jakiegos czasu nosze grzywke, bo wydaje mi sie ze przy moim czole powinnam. Jakie jest Pani zdanie ?? Wiem ze figura tez ma jakies znaczenie, wiec napisze, ze mam 170 cm wzrostu i jestem dosyc duza :p nie w sensie gruba, tylko mam taka masywna sylwetke. Aha.. no i mam szeroki nos. Z profilu tez nie za ciekawy (widac na drugim zdjeciu) Jezeli beda potrzebne jeszcze jakies informacje, to na pewno odpowiem. Mam na razie te trzy zdjecia.
    Pozdrawiam

2. oliwia Nowicjuszka

Napisano: 4 listopada 2008, 14:15

Dzieki za wypowiedz,chociaż za dużo z niej nie wynika.Moje pytanie było czy lepiej z grzywką czy bez i jaka fryzura pasuje do mojego kształtu twarzy.Jeśli chodzi o solarium to NIE CHODZE DO SOLARIUM,mam ciemną karnację a zdjęcia są z wakacji a ja szybko się opalam.Jeśli chodzi o makijaż to akurtat wybrałam takie zdjęcia na którym najlepij widac kształt mojej twarzy,na codzien się tak nie maluję.

3. MartaR79 Nowicjuszka

Napisano: 4 listopada 2008, 14:20

Witam!
    Droga Stylistko, masz moze jakis pomysl na moja nowa fryzure? Mam cienkie i zniszczone od rozjasniania wlosy. Na dzien dzisiejszy sa nieco dluzsze niz do ramion. Jestem juz nimi znudzona a poza tym nie radze sobie z ich ukladaniem. Musze je myc codziennie i suszyc pod wlos na grubej szczotce, zeby jakos sie moja fryzura wygladala. Choc obiecalam sobie, ze je bede zapuszczala, to juz naprawde opadaja mi rece. Poddaje sie!
    Szukam wlasnie odpowiedniej fryzury, lecz tak wlasciwie nie wiem w czym byloby mi najlepiej. Problem w tym, ze mam bardzo okragla twarz, niczym ksiezyc w pelni. Nie mam podwojnego podbrodka ani krepej szyi. Zatanawialam sie czy nie sciac sie na krotko z wycieniowana, opadajaca na policzki grzywka. Nie wiem jednak, czy moje cienkie i rzadkie wlosy beda sie ukladaly, tak jak bym sobie tego zyczyla.
    Co sadzisz? Moglabys wkleic zdjecia z Twoimi propozycjami? Bede Ci wdzieczna.

Z pozdrowieniami i zyczeniami wszystkiego dobrego
    Marta

4. oludenis Początkująca

Napisano: 4 listopada 2008, 14:47

do oliwia
    Masz ciekawa urode i bardzo wyrazne rysy twarzy,wg mnie pokombinowalabym w brazach.Poogladaj sobie fotki Adriany Limy(Adriana Lima),moze zainspiruje Cie cos,jezeli chodzi o grzywke,owszem moglaby byc,ale nie cieta na prosto,raczej byloby ladniej gdyby byla zaczesana z jednedo boku.Z fotek jakie dalas lepiej bez grzywki.Jestes piekna dziewczyna.masz piekne oczy i piekna ich oprawe.A juz nie wspomne o jednakowym kolorze skory,ja nawet jak sie opale,to jestem pieknie opalona poza twarza i szyja,ale to tak w nawiasie.Wracajac do wlosow,to widzialam tego lata dziewczyne o podobnym typie urody,ciemna karnacja i miala wlosy koloru czarnego,ale z poswiatata zielona,nie umiem tego Ci wytlumaczyc,ten zielony byl tak jakby troche zoltawy i widoczny tylko w sloncu.Efekt super.Poza tym mam tez kolezanke z taka karnacja i farbuje wlosy na brazik.Wyglada bardzo sexi.Pozdrawiam.oludenis

5. oludenis Początkująca

Napisano: 4 listopada 2008, 15:35

do oliwia.
    Oliwia spojrz na ta fotke.

6. SylwiaG02 Nowicjuszka

Napisano: 4 listopada 2008, 15:40

Droga stylistko!
    Mam jeszcze pytanko: Bardzo mi się przetłuszczają włosy i musze je myć codziennie, czy mogłabyś mi doradzić jakiego szamponu i odżywki używać, żeby mi się tak włosy nie przetłuszczały. A czy odżywki do włosów można używać po każdym myciu włosów, czy rzadziej np. raz lub dwa razy w tygodniu lub inaczej? Prosze o odpowiedz Z góry dziekuje!

7. 13angel13 Nowicjuszka

Napisano: 4 listopada 2008, 16:42

SylwiaG02
    xStylistka odpowiedziała mi na podobne pytanie na str 202 :)
    pozdrawiam :*

8. oliwia Nowicjuszka

Napisano: 4 listopada 2008, 17:06

do oludenis Dzięki bardzo za opinie i radę.O taki obiektywny głos mi chodziło.Umiem doradzić każdemu ale nie sobie.Jeśli chodzi o zdjęcie to właśnie myślałam o takiej fryzurze.Jeszcze raz dzięki.

9. oludenis Początkująca

Napisano: 4 listopada 2008, 18:36

Zarzuc fotke,to ocenimy.

10. JaSieNieZnam Nowicjuszka

Napisano: 4 listopada 2008, 19:49

jeszcze mam takie ogólne pytania:

1.który kolor włosów podkreśla najlepiej ciemne oczy o ciemnej oprawie?

2. który kolor włosów wyostrza rysy, który jest zalecany przy ostrych rysach twarzy a który przy łagodnych

3. czy w wypadku ciemniejszych włosów konieczny jest mocniejszy makijaż?

4. czy w wypadku jasnych włosów konieczne jest wyrywanie/rozjaśnianie brwi?

5. co sądzicie o skrajnych odcieniach (platyna, kruczoczarny) lepsze/gorsze od naturalnych kolorów?(blondów, brązów, karmelów)

6. co zrobić żeby czarne włosy nie wyglądały sztucznie, a ciemno brązowe jak sprane, jedyny ratunek to częste szamponetki?

7. minusy i plusy włosów ciemnych i jasnych wg was

8. też macie taką zależność że jako blondynki macie większe powodzenie niż jako ciemnowłose? O_o

pozdrawiam ;-)

11. 13angel13 Nowicjuszka

Napisano: 4 listopada 2008, 21:50

JaSieNieZnam w sumie też często zastanawiałam się nad tymi pytaniami bo bardzo podobają mi się zarówno bardzo jasne jak i bardzo ciemne włosy :) nie znam się na tym, ale postarałam się odpowiedziec, nie zaprzeczam, że mogę się mylic bo nie jestem specjalistką :

1. nie wiem jakie kolory włosów podreślają jakie kolory oczu ;P
    2.wydaje mi się ze ciemne włosy wyostrzają rysy
    3. jak ma się ciemną oprawę oczu to chyba nie potrzebny jest mocny, przy jasnej oprawie raczej tak bo wygląda się nienaturalnie :)
    4.co do brwi przy jasnych oczach to zależy jak ciemne masz brwi bo jesli gęste i czarne to wyglądają nienaturalnie i chyba lepiej by wyglądały jakby były jaśniejsze :P
    5.platynowe włoski bardzo mi się podobają, a kruczo czarne hmm w sumie wszystko zależy od typu urody, jednym pasuje innym nie :P ale bardziej od kruczo czar nych podobają mi się ciemno brązowe takie prawie czarne, wydaje mi się, że wyglądają bardziej naturalnie :)
    6. nie wiem farbowa np. Bardzo ciemnym brązem zamiast czarnym ? nie mam pojecia naprawe :P
    7.hmm wg mnie przy jasnych włosach jak się mocno pomaluje oczy to są bardziej wyraźne, ale podobają mi się i mocno ciemne i jasne, bo niektóre fryzury lepiej wyglądają na jasnych włoskach a inne na ciemnych
    8.jako blondynka też miałam większe powodzenie ;P ale wszyscy chłopacy upierają się, że wolą brunetki ;P

pozdrawiam :*

12. mk7 Nowicjuszka

Napisano: 4 listopada 2008, 22:42

Witam wszystkich ;) Od dłuższego czasu myślę o zmianie fryzurki...To co mam na głowie znudziło mi się i szukam czegoś lekkiego i romantycznego, ale co jednocześnie by się nadawało dla tancerki hip-hop'u.Mam gęste włosy, które się puszą. Koloru nie chcę zmieniać bo sądzę, że mi pasuje. Chciałabym mieć półdługie włoski, które zniwelowałyby troszkę moją okrągłą twarzyczkę/policzki. ;) Liczę, na szybką poradę , bo jeszcze w tym tygodniu wybieram się do fryzjera.

13. oludenis Początkująca

Napisano: 4 listopada 2008, 22:48

do ThisIsMe
    Nie moglas zostac pominieta,bo stylistka ostatnio byla na stronie 202.Poza tym Jest wyraznie w jej profilu zaznaczone,ze porady co 2tyg,a jak daje rade jest czesciej na forum.Cierpliwosci!

14. oludenis Początkująca

Napisano: 4 listopada 2008, 22:53

do 13angel13
    Bardzo podobasz mi sie zdj nr 3.pozdrawiam

15. grazka1979 Nowicjuszka

Napisano: 5 listopada 2008, 8:30

Do oludenis!!
    super dziękuję ci za radę bardzo :) ja używam już od dłuższego czasu czasu kallos(olejek do włosów farbowanych)jest lepszy od jedwabiu szczerze polecam,a co do pantene szamponu to używałam kiedyś ale nie ten co ty mi polecasz na pewno spróbuje.Tym razem farbowałam włoski u fryzjera ale za zwyczaj to sama eksperymentuje w domu-bo sama wiesz jakie są ceny u fryzjera a trafić na dobrą i umiejącą doradzić fryzjerkę to graniczy z cudem.Moje włosy mają tendencję do przetłuszczania się ale odżywiam je olejkami i witaminami by ładnie wyglądały-staram sie przynajmniej :) .A co do twojego koloru włosów to teraz mi sie podobasz jeszcze do tego delikatny makijaż i będzie super,ale skoro wolisz ciemniejsze włoski to może jasna czekoladka lub złoty kasztan z jakimiś jaśniejszymi o dwa tony refleksami, ale w tym poprzednim kolorze jak miałaś długie włosy fajnie wyglądałaś :) .Ja non stop eksperymentuje z kolorami raz jasne pasemka raz ciemny jednolity kolor ale coś nie mogę sobie dopasować koloru włosów :/ ale może teraz skoro tak radzisz :) Pozdrawiam :) i dziękuje za miłą wymianę opinii .

16. grazka1979 Nowicjuszka

Napisano: 5 listopada 2008, 8:39

Jak znajdę swoje zdjęcie w jasnych pasemkach to je dodam i zobaczysz bo w takich kolorach czułam się też bardzo dobrze . :)

17. oludenis Początkująca

Napisano: 5 listopada 2008, 9:19

Do grazka1979
    Dzieki za posta.Jak beda mi sie konczyc moje kosmetyki,to sprobuje Twoich.Wiesz co,z tym doborem koloru na zawsze,to wydaje mi sie,ze nie ma takich kobiet na swiecie.Mam osobiscie taka kolezanke,zawsze ma takie same wlosy,uczesanie i kolor.I narzeka,ze juz jej sie to znudzilo,ale boi sie zmian.Wiec widzisz,wszystkie potrzebujemy zmian i te odwazniejsze kombinuja.Ja obecnie czekam,zeby minelo 3 tygodnie po ostatniej wizycie u fryzjera,bo szarpnela mi kieszen konkretnie,poza tym zniszczyla bardzo wlosy.Borykam sie z doborem farby.Czytalam duzo na temat Casting creme gloss.opinie sa podzielone.Dziewczyny pisza,ze ciemny blond wychodzi ladny brazik.Ten kolor chyba sobie zrobie,tylko boje sie troche,bo mam jakby nie bylo napackane na glowie roznych kolorow i nie wiem czym farbowane,czy aby na pewno mi je pokryje?Czy Ty farbowalas kiedys wlosy na jeden kolor majac wczesniej pasemka?pozdrawiam.Moze masz jakas farbe sprawdzona przez siebie?

18. grazka1979 Nowicjuszka

Napisano: 5 listopada 2008, 10:37

Do oludenis !!!
    Ja również dziękuje za posta jasne że farbowałam włosy już mając wcześniej robione pasemka,ja osobiście z farby casting creme nie byłam zadowolona ponieważ kolor wyszedł mi za ciemny i bardzo szybko się zmywał,ja jestem zadowolona z farb loreal preference i z serii w ogóle loreal pięknie się świecą i są jedwabiste.To może faktycznie spróbuj sobie kolorek ciemny blond a jak ci będzie za ciemno to zawsze możesz kilka refleksów zrobić sobie za jakiś czas. :)

19. anetaa Nowicjuszka

Napisano: 5 listopada 2008, 10:56

Witam serdecznie i proszę o pomoc!. Po pierwsze nie umiem okreslic ksztaltu swojej twarzy , po drugie nie mam pojecia jaka fryzura pasuje do mnie najbardziej( łącznie z kolorem) . Mam suche wlosy , zawsze byly dlugie a teraz mam ochote na obcięcie ich na takiego dłuzszego boba-takiego po ramiona. A i marze o grzywce ale tutaj jakos tez mam obawy przy mojej SUCHEJ strukturze włosa>? Teraz włosy są pocieniowane, skrócone i jakis nijakie a zauwazylam ze przy takich trudno je wyprostowac , zawsze mialam dlugie nie schodkowane wloski to jakos sie ukladalay a teraz fale fale fale;/ poszukuje KONKRETNEGO CIĘCIA :) cos ala z tyłu krótsze proste a z przodu dluzsze fajnie sciete pasma. DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM SERDECZNIE ! :)

20. agaciora Nowicjuszka

Napisano: 5 listopada 2008, 15:27

Cześć wszystkim :) Chciałabym się poradzić czy kolor włosów platynowy blond będzie mi pasował ? Naturalny mój kolor włosów to jasny brąz ze złocistym (czasem rudawym) połyskiem. Mam zielone oczy i ( możne to i ważne ) mam małe dość gęsto osadzone piegi na kościach policzkowych i u góry nosa.
    Moje wszystkie koleżanki odradzają mi farbowania włosów na jakikolwiek blond ponieważ sadza ze nie będzie pasował mi
    Ja sadze ze nie maja racji :)
    Ale proszę i was o rade :)
    Pozdrawiam :)