jaka fryzura?

1. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 7 listopada 2008, 21:59

JaSieNieZnam - odp.:
    1) Duzo zalezy takze od karnacji, np. jesli jest ciemna, to pieknie bedziesz prezentowac sie w ciemnym brazie, a jesli jasna (ale bez tendencji do rumiencow), to polecam czern. Alternatywa jest takze odcien bordowy (przy ciemnej karnacji).
    2) Przy ostrych - blond, orzechowy braz, miedziany; przy lagodnych - czern, bordo, platynowy. Braz pasuje do kazdej twarzy.
    3) Jesli wymagany jest mocniejszy makijaz, to oznacza, ze dany kolor nie pasuje do danej urody.
    4) Jesli blondynka ma ciemna oprawe oczu, to rozjasnianie brwi jest konieczne, bo efekt moze byc komiczny. To idzie w druga strone - szatynka/brunetka powinna miec kolor brwi zblizony do koloru wlosow.
    5) Nie liczy sie kolor sam w sobie - wazne, by pasowal do osoby.
    6) Kolor nabiera sztucznego wrazenia, jesli byl za dlugo 3many na glowie. Na wyblakle wlosy pomaga nablyszczacz, a na zbyt intensywna czern umycie wlosow szamponem gleboko oczyszczajacym - wlosy nie powinny byc idealnie proste, bo efekt sztucznosci bedzie wyostrzony.
    7) Ta sama odp. co w 5. punkcie.
    8) Wg badan dot. atrakcyjnosci mezczyzni wybrali za najbardziej sexowny kolor wlosow... czekoladowy braz (!). Blond znalazl sie dopiero na trzecim miejscu... Coz, nie kazda blondynka zwraca uwage mezczyzn i podobnie jest z brunetkami. To zalezy od caloksztaltu kobiety. Malo ktory bylby w stanie wybrac pomiedzy Angelina Jolie a Doda ;-) .

2. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 7 listopada 2008, 22:01

mk7 - dobrym rozwiazaniem bylaby grzywka, ktora ma C. Zeta-Jones (1). Reszte wlosow radze skrocic o 10 cm. i wycieniowac na calej dlugosci :) .

3. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 7 listopada 2008, 22:08

anetaa - moim zdaniem lepiej bedzie, jesli pozostaniesz przy dluzszej dlugosci, bo nie sadze, by w krotkich pasmach bylo Ci korzystaniej. Koloru radze nie zmieniac, ale ksztalt fryzury tak. Masz owalna twarz, wiec sugeruje sciecie grzywki, ktora odmieni Twoj dotychczasowy look. Sugeruje taka grzywke, jaka ma Rihanna - jest bardzo zalotna, gdy opada na jedno oko. Jesli bedziesz sie w niej dobrze czula, to mozesz ja podciac i zobaczyc, jak wygladalabys w prosto scietej. Reszte wlosow radze podciac o kilka cm. i wycieniowac przy twarzy.

4. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 7 listopada 2008, 22:10

agaciora - uwazam, ze platynowy blond nie jest dobrym pomyslem, ale miodowy tak :) . Zeby bylo ciekawiej, to radze w niego wrzucic zaledwie kilka pasemek czerwieni.

5. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 7 listopada 2008, 22:12

da_na - w takim razie doradzam fryzurke Hayden, jaka zamiescilas uprzednio :)

6. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 7 listopada 2008, 22:13

Shilaaa - radze odstawiac prostownice podciac wlosy i ukladac je na pianke :-) .

7. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 7 listopada 2008, 22:13

blackafie - juz odp. na Twoj post po Twojej 1-ej wiad. :) .

8. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 7 listopada 2008, 22:16

madzia89019 - grzywka jest dobrze scieta, reszta wlosow moglabys troszke podciac. Proponuje fryzurke Mandy (foto). Sugeruje suszyc wlosy z glowa pochylona do przodu, przy czym ugniataj je za pomoca palcow po uprzednim nalozeniu pianki :) .

9. grazka1979 Nowicjuszka

Napisano: 7 listopada 2008, 22:39

do oludenis
    szkoda ze ci nie bylo tego kolorku,a co na to stylistka?odpowiedziala tobie?bo mi napisala ze juz wczesniej mi odpowiedziala na to pytanie szkoda;/.KERASTASE sa fajne ale drogie i to mnie zraza.Nie no spokojnie najpierw poczytam nie boj sie :) ,a po za tym poczekaj troszke az sie kolor troszke zmyje jakis odroscik sie pokarze i wtedy dzialaj.Nie znam zadnych fajnych kosmetykow do blond wlosow,ale moim skromnym zdaniem dobry jest biosilk i tego typu kosmetyki,wiesz jak nie ebdziesz drastycznie ich rozjasniac to powinny byc ladne.A ja czuje sie najlepiej chyba w jasnych wlosach nie totalnie blond ale z jakimis czekoladowymi pasemkami-dzieki ze ci sie podobam na fotce nr 5 heh :) ogolnie to chce zeby te moje pasemka dazac do janego koloru ywgladaly naturalnie a nie tak sztucznie co sadzisz

10. grazka1979 Nowicjuszka

Napisano: 8 listopada 2008, 7:55

do Saheli019
    dziękuję za posta :)

11. oludenis Początkująca

Napisano: 8 listopada 2008, 10:13

do grazka1979
    Nie,nie odpisala mi na pytanie z tym blondem,otrzymalam odpowiedz na poprzednie pytanie,ale zaraz zadam pytanie i wkleje wszystkie zdjecia z tym blondzikiem.Bo boje sie,ze moze jestem typem osoby,ktorej taki jasny sloneczny blond nie pasuje,zas odpowiedni bedzie jakichs spokojniejszy kolor,jasny braz lub cos takiego.Choc mowie szczerze czekam jeszcze tylko tydzien,ewentualnie 2 i ide robic blond.Mi sie ten kolor podoba,widze po fotkach,ze ozywia buzie i jest sam w sobie piekny.Obecnie nie lubie tego co mam na glowie,nigdy nie mialam tak beznadziejnych wlosow.Nie zamierzam chodzic tak dluzej i byc niezadowolona.Napisz mi co z Toba,w zwiazku z tym,ze nie otrzymalas konkretnie do podanych zdjec odpowiedzi?Do jakiego koloru dazysz?KIedy planujesz isc do fryzjera?moze zrobimy to w jednym czasie?Moze pod koniec listopada?Wytrzymamy tyle czasu?

12. oludenis Początkująca

Napisano: 8 listopada 2008, 10:19

do xstylistka
    Droga stylistko,napisz mi czy nie popelnie bledu robiac sobie jasny sloneczny blond.Prosze o odpowiedz(ostatnie zdjecie ze mna).

13. grazka1979 Nowicjuszka

Napisano: 8 listopada 2008, 10:51

oludenis
    wg mnie nie popełnisz bledu a bedziesz wygladac promiennie :)

14. Paula007 Nowicjuszka

Napisano: 8 listopada 2008, 11:52

Droga stylistko mam dylemat niedługo wybieram się do fryzjera na farbowanie i obcinanie włosów , ale nie wiem jaki kolor a w zasadzie balejaż. strasznie chciała bym mieć taką fryzurę i kolor jak na zdjęciu nr.2 i 3 ale nie wiem czy bedą mi pasować... Jeśli chodzi o kolor to byłam już jasną blondynką i miałam też ciemno brazowe włosy w których było mi strasznie!!! Miałam też grzywkę na bok, na prosto i długą jak teraz.Proszę doradź mi coś :)
    Pozdrawiam

15. Paula007 Nowicjuszka

Napisano: 8 listopada 2008, 12:23

Jeśli będzie taka potrzeba to mogę przesłać również inne moje zdjecia. najbardziej zbliżone do mojej teraźniejszej fryzury są zdjęcia nr 1 i 5. Jeszcze raz pozdrawiam

16. grazka1979 Nowicjuszka

Napisano: 8 listopada 2008, 13:59

do oludenis
    co sadzisz o tym kolorze włosów dla mnie szczerze?wybacz ze cie mecze?

17. grazka1979 Nowicjuszka

Napisano: 8 listopada 2008, 15:19

wiesz szkoda ze mi stylista nie odpisala bo chcialam zeby ona sie wypowiedziala na temat tych fotek co zamiescilam a tu nic;/. wiesz ja dopiero 8 dni mam ten kolor wlosow wiec conajmniej m-c poczekam jeszcze ale daze chyba do w miare jasnego koloru tzn .balejaż .ale moze szybciej kto wie zobaczymy jak beda rosly szybko

18. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 8 listopada 2008, 17:13

Freya - radze Ci, bys zapuscila grzywke do brody i zafarbowala wlosy na kolor czekoladowego brazu. Nie walcz ze swoja struktura wlosow, tylko podkresl za pomoca ugniatania palcami po uprzednim nalozeniu pianki: pochyl glowe do dolu, naloz na dlonie duza ilosc pianki podkreslajacej skret i wgniec we wlosy :) .

19. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 8 listopada 2008, 17:14

mk7 - juz odp. na Twoj post.

20. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 8 listopada 2008, 17:15

oludenis - cofnij sie o kilka stron (do tej, na ktorej zamiescilas post odnosnie zieleniejacych pasm) i tam odpisalam na Twoja wiadomosc :)