jaka fryzura?

1. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 10 listopada 2008, 21:13

elisa - jesli chcesz miec rudy polysk we wlosach, to mozesz uzyc rozowej plukanki, ale efekt bedzie krotki (do nastepnego mycia) i niekoniecznie moze byc rudy, tylko rozowy (jest to zalezne od wlosow). Mozesz takze skorzystac z szamponetek, ale kolor na poczatku wyjdzie dosc intensywny... Co do tempa wzrostu wlosow, to istnieje kilka wskazowek, ale nie byly one przetestowane, ale z pewnoscia nie zaszkodza:
    - dbaj o skore glowy, poniewaz jesli bedzie podrazniona, to wlosy moga spowolnic swoj wzrost,
    - zazywaj pastylki poprawiajace wyglad wlosow - polecam 'Belisse' (15-20 zl. - zalezy od apteki),
    - funduj pasmom maseczki odzywiajace,
    - nie podcinaj zbyt czesto wlosow - podcinanie wlosow nie wplywa na ich wzrost, bo pasma nie rosna od koncowek. Wplywa to jednak na ich wyglad. Lepiej jest scinac wlosy rzadziej, poniewaz sciete konce ladnie wygladaja, ale wystawiane na zbyt wysoka temperature (lokowka, prostownica, suszarka) i tak beda sie niszczyc i znowu bedzie trzeba je podcinac, co prowadzi do blednego kola.

2. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 10 listopada 2008, 21:14

tocka - wyzej odp. na Twoj post :)

3. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 10 listopada 2008, 21:16

suszka - moim zdaniem ta fryzurka i kolor, ktore posiadasz, sa odpowiednia, wiec nie sugeruje zadnych zmian :)

4. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 10 listopada 2008, 21:18

Ewccia - jesli mam Ci doradzic, to potrzebuje Twojego zdjecia i fryzurki, ktora Ci sie podoba.

5. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 10 listopada 2008, 21:19

Kasiulka890 - nawet gdy opis jest szczegolowy, a nie ma zdjecia, to nie jestem adekwatnie doradzic. Potrzebuje zdjecia. Sciagnij sobie program PhotoScape, w kt. mozesz zmniejszyc format fotki :) .

6. X-Stylistka Ekspertka

Napisano: 10 listopada 2008, 21:26

oludenis - ciesze sie, ze na cos sie przydalam :) . Co do kleski pana Czajki, to wiem, ze chetie oddajemy sie w rece znanym stylistom, ale efekt moze byc opakany. Uczeszczalam w sieprniu w jednym z pokazow fryzjerkich, na kt. byl swietnie wystylizowany pan Krystian. Ja mialam sluzyc jako model nowej linii regeneracyjnej do wlosow. Zazyczyl sobie przy pokazie, by rowniez podciac mi wlosy. Mam naturalnie grube i geste pasma, ktore nie znosza intensywnych cieniowan, co ten pan mi zrobil. Racja, za pomoca okraglej szczotki, mnostwa kosmetykow stylizacyjnych i po swiezym cieciu, wygladalo to rewelacyjnie, ale po umyciu wlosow czar prysl. Stylisci maja to do siebie, ze lubia bawic sie naszymi wlosami, stworzyc cos nowego, ale zapominaja o potrzebach naszych wlosow :-/. W takim razie czekam na foto Twojej Mamy :) .

7. LucyStarsky Nowicjuszka

Napisano: 10 listopada 2008, 22:11

Hej Stylistko! Mam 17 lat i chciałabym abyś i mnie doradziła w sprawach fryzury,
    Mój naturalny kolor to ciemny blond, ale aktualnie mam gęste farbowane jasne pasemka. Chociaż mam wrażenie, że kolor jakby mi się sprał. A przecież u fryzjera byłam najdalej 1,5 miesiąca temu! Nie długo wybieram się tam znów i już zamiast pasemek mam zamiar wybrać całkowitą koloryzację. I o ile w kwestii koloru jestem zdecydowana, to w kwestii cięcia już nie. Obecnie mam włosy trochę dłuższe niż do ramion i pazurki. Eksperymenty utrudniają mi trochę okulary, dodatkowo nie mam pojęcia jaki mam kształt twarzy. Czy mogłabym zrobić cobie grzywkę? Jeśli tak to jaką? Chciałabym zapuścić włosy aż do linii biustu, ale czy to na pewno dobry pomysł? Chciałabym też spróbować zrobić sobie fale takie jakie preferuje Vanessa Hudgens, ponieważ strasznie podobają mi się tego typu fryzury. U mnie jest dodatkowy problem, bo w przyszłym roku chciałabym sięgnąć po kontakty i nosić je zamiennie z okularami. A bez okularów podobno pasuje mi odsłonięte czoło a w okularach nie. Dodatkowe informację to to, że mam włosy dość gęste i zdrowe (mimo kilku balejaży,pasemek i farbowania w domu).
    Dodatkowo chciałabym cię prosić abyś podsunęła mi sposób na połączenie dwóch skrajnie różnych stylów ubierania się. Uwielbiam obcasy, podobają mi się żaboty, falbanki, bufki, zwiewne sukienki a także eleganckie spódnice ołówkowe, ale nie są to stroje odpowiednie na średnio 7 godzin w szkole. Do latania po schodach z klasy do klasy i siedzenia w ławce pasuje bardziej styl sportowy, adidasy, dżinsy i proste sweterki. Ale to wydaje mi się takie nudne. Poradź mi coś, proszę.
    Na zakończenie dodam, że zarówno we fryzurach jak i ubiorze podobają mi się Vanessa Hudgens i Keira Knightley, chociaż mam inną niż one budowę ciała, a zwłaszcza inną niż Keira.
    Z góry dziękuję za wszelkie porady.

8. aguska170684 Nowicjuszka

Napisano: 10 listopada 2008, 22:13

dzień dobry!!!chciałabym wybrać się do fryzjera, Zmienić fryzurę oraz kolor włosów-pasemka, może jakiś baleyage?. Poproszę bardzo o poradę, bo chciałabym się podobać mężowi.
    POZDRAWIAM

9. drobnisia Nowicjuszka

Napisano: 10 listopada 2008, 22:14

Witam. Proszę o poradę odnośnie fryzurki. Mam włosy długie , ale nie bardzo trochę za ramiona. Kolor rudy brąz - farbuję raz na trzy miesiące farbą i elumenem. Ogólnie włosy są bardzo podatne - same po umyciu się kręcą i falują, ale tak nieregularnie, wg mnie nieciekawie. Włosy są cienkie, ale jest ich dużo, końce oczywiście w tej chwili do podcięcia. Chcę je podciąć, proszę o radę, jak powinnam je podciąć przy moim układzie twarzy. Mam 40 lat i wiem, że to też dobrze wiedzieć, gdy dobieramy fryzurkę. Jestem też niska - ok. 157 cm wzrostu. Pozdrawiam i czekam na radę.

10. Joanna222 Nowicjuszka

Napisano: 10 listopada 2008, 22:24

zamiescilam zdjecie w poprzednim poscie ale nie ma problemu oto i ono.
    W tym momencie mam jasny braz tak jak pani mi radzila juz jakis czas temu ale wydaje mi sie ze nie jest ten kolor dla mnie najkorzystniejszy :( no ale zdaje sie na panska opinie,

we wczesniejszym poscie chodzilo mio glownie o to czy powinnam miec grzywke jesli tak to jaka? zastanawialam sie nad jasniejszym kolorkiem, wydaje mi sie ze ten mnie posmuca :/ no nie wiem wogole chcialabym sie zmienic mam dosc mojego wygladu ;/

11. oludenis Początkująca

Napisano: 11 listopada 2008, 0:21

do xstylistka
    Mam stylistko pytanie odnosnie kosmetykow.
    1.Przy tym karmelowym blondzie mam uzywac kosmetykow do blond,do rudych,czy do brazowych?
    2.Teraz swietny jest ten szampon do rudych i nie wiem czy nie dokupic z tej samej serii maseczki.
    3.Czy wiesz cos na temat kosmetykow KERASTASE? Jesli tak,to ktore bys mi polecila?
    4.Ostatnio kupilam szampon i ampulki do wlosow zniszczonych firmy wella lifetex i plus ampulki z tej samej serii tylko,ze do farbowanych.Jak czesto sie naklada taka ampulke,one sa bez splukiwania.

12. grazka1979 Nowicjuszka

Napisano: 11 listopada 2008, 7:40

do oludenis
    to super ze jestes zadowolona!ciesze sie zamiesc fotke bo az jestem ciekawa jak to wyglada :) napisze napisze

13. grazka1979 Nowicjuszka

Napisano: 11 listopada 2008, 7:43

do x-stylistka
    Droga stylistko wczesniej mi poradzilas bym darzyla do koloru miodowy blond!,a czy moglabys mi napisac jak do niego darzyc krok po kroku bo z tymi fryzjerami to roznie bywa a nie chce byc ruda :) PROSZE O POMOC :) dziekuje za pomoc

14. basia18 Początkująca

Napisano: 11 listopada 2008, 7:50

Do oludenis

Moge wiedziec z jakiej firmy uzywasz ten szampon do rudych wlosow ?? ?

15. oludenis Początkująca

Napisano: 11 listopada 2008, 10:40

do basia18
    Pantene pro-vitamin.Suprpachnie,fajne sa po nim wlosy.jest bardzo wydajny,wystarczy odrobinka i piekne sie pieni.pozdrawiam

16. oludenis Początkująca

Napisano: 11 listopada 2008, 10:57

do grazka1979
    Czesc Grazka.Dobrze,ze zapytalas,nie bedziesz zalowala.Ja wczoraj napisalam do Ciebie dluga i wyczerpujaco wypowiedz na temat moich wlosow,ale mi nie poszlo cos,a juz pozniej nie chcialo mi sie.Dzis w skrocie.Po tych ampulkach mam b.fajne wlosy,az nie wiara,ze taka maluska ampuleczka ma takie dzialanie.Poza tym,dlaczego waham sie co doblondu,bo cale zycie mialam blond i wcale dobrze sie w nim nie czulam.Poki byly naturalne owszem,a pozniej to juz kombinowalam,majac blond chcialam braz,majac braz chcialam blond,czyli w zadnym dobrze sie nie czulam,czyli czas to wyposrodkowac.I teraz wiem,ze to to.Jestem zadowolona.A Ty Grazka w jakiej masz kondycji wlosy?Jak czesto je myjesz?Napisz mi wszystko,wygadaj sie,czekam na to.oludenis

17. basia18 Początkująca

Napisano: 11 listopada 2008, 11:09

Do oludenis

Chodzi Ci o ten do wlosow rudych pantene pro-v ekspresja koloru w takiej czerwonej butelce ??

18. oludenis Początkująca

Napisano: 11 listopada 2008, 11:21

do xstylistka oto zdjecia mojem kochanej Mamy,chodzi mi tylko oto,zeby pomoc Jej w doborze koloru,bo scina sie zawsze tak samo,tylko nigdy nie moze jakos trafic na kolor,w ktorym czulaby sie dobrze i ktorego by sie mogla trzymac,np moc sobie samej kupic farbe i w domu zrobic.Bardzo Ci stylistko dziekuje...i pozdrawiam
    Zdjecia takie sobie,przepraszam,ale nie moglam znalezc nic innego.

19. oludenis Początkująca

Napisano: 11 listopada 2008, 11:26

do basia18
    Tak,dokladnie o ten.

20. basia18 Początkująca

Napisano: 11 listopada 2008, 11:28

:) do oludenis

masz moze z tego maseczke lub odzywke ?? ?