Sukienki na studniówkę 2013

1. melleczka Weteranka

Napisano: 9 listopada 2009, 22:07

eN_cafe napisał(a)

bardzo ładna jest ta na ostatnim zdjęciu, z różowymi falbanami. Dziewczyny, może wiecie gdzie można taką kupić? :)

mozna ja zamowic na allegro. kosztuje 160zl. moja kolezanka miala zamawiac ale sie rozmyslila.

tylko ze na allegro jest satynowa. ale kroj ma taki.

2. melleczka Weteranka

Napisano: 9 listopada 2009, 22:08

19BaMbOoChA90 napisał(a)

z powodu wzrostu wybrałabym kieckę do kolan, a co do kroju to hmm .. szkoda byś zakładała sukienkę odcinaną pod biustem bo ona sprawia wrażenie ciążowej, ja bym postawiła na sukienkę z (ciemniejszym od sukienki-optycznie wyszczuplającym) pasem w talii lub podwyższoną talię i rozkloszowany dół (masz problem z oponką więc jest to dół brzucha gdzie już po prostu będzie się rozszerzała sukienka więc i 'wałeczka' nie będzie widać bo nie będzie się tam opinał materiał :) ) lub "wyfakturowany" (czym więcej dziwnych rzeczy tym bardziej wady naszej sylwetki znikają bo trudno zauważyć jakieś fałdy przy np. falbanach, prawda ;) ?) np. :

oprocz pierwszego zdjecia reszta sukienek jest wlasnie odcinana pod biustem :)

3. 19BaMbOoChA90 Początkująca

Napisano: 9 listopada 2009, 22:25

melleczka napisał(a)

oprocz pierwszego zdjecia reszta sukienek jest wlasnie odcinana pod biustem :)

wiesz co? teraz to niewiadomo co jest czym ;p p ja uważam, że odcinana pod biustem to taka ZARAZ pod biustem, mająca jak już to cieniuteńki paseczek, a potem luźniutko puszczony materiał, ten fason mega pogrubia, podwyższona talia to nie to samo (wg mnie) co odcinanie pod biustem, bo podwyższona talia ma wyrażnie zaznaczony pas :) , przykład odcinanej pod biustem :

4. melleczka Weteranka

Napisano: 9 listopada 2009, 22:40

w niektorych przypadkach ta sukienka jest dobra, wlasnie kiedy ma sie zgrabne nogi a pulchny brzuszek. bo taka dopasowana w pasie bedzie uwidaczniac oponke. musialby to byc gorset na fiszbinach. zwlaszcza jesli sie usiadzie to widac faldki.

5. 19BaMbOoChA90 Początkująca

Napisano: 10 listopada 2009, 15:31

melleczka napisał(a)

w niektorych przypadkach ta sukienka jest dobra, wlasnie kiedy ma sie zgrabne nogi a pulchny brzuszek. bo taka dopasowana w pasie bedzie uwidaczniac oponke. musialby to byc gorset na fiszbinach. zwlaszcza jesli sie usiadzie to widac faldki.

dlatego proponowałam podwyższoną talię, która znajdzie się nad oponką więc fałdek nie będzie, a przy okazji nie odkształci się sylwetki jak w przypadku odcinanej pod biustem :) dziewczyna wspominała tylko o oponce, a nie o "pulchnym" brzuchu więc nie widzę potrzeby sięgania po tak radykalne środki ;p

6. Zirael Nowicjuszka

Napisano: 10 listopada 2009, 19:46

Na oponkę najlepszy wydłużony gorset na fiszbinach. Żaden inny fason tak dobrze tego nie ukryje.

Może i trochę niewygodny dla niektórych dziewczyn (chociaż ja osobiście wolę jak jest mi ciasno, niż wszystko miałoby latać i fruwać), ale czasami warto się poświęcić:]

7. marion Nowicjuszka

Napisano: 10 listopada 2009, 19:55

hej mam problem z sukienką na studniówkę. Mam taką figurę jak na zdjęciu:
    -generalnie jestem postawna, zdecydowanie nie drobna, rozmiar 42/44, nominalnie parę kilo nadwagi, trochę tłuszczuku na brzuszku i oponka, którą może uda się trochę zmniejszyć
    -masywne ramiona, uda i szerokie biodra
    -prawie całkowity brak talii
    -stosunkowo nieduży biust
    -zgrabne łydki(tego akurat nie widać ;-)
    Marzy mi się długa suknia, w której nie będę wyglądać zwaliście, tylko lekko. Załączam ewentualne możliwości. Myślę, że nie nadają się dla mnie kiecki z cieniutkimi jak sznurek ramiączkami, ani też przed kolano i jakiekolwiek bombki itp.
    Proszę o propozycje krojów dla mnie, bo sam zakup czy szycie to już kwestia tego co będzie w sklepach (Rzeszów no i ew. Kraków). Jestem z góry wdzięczna za jakiekolwiek uwagi i porady

8. Zirael Nowicjuszka

Napisano: 10 listopada 2009, 20:00

Podoba mi się ostatnia :D
    W sumie nie wiem, dlaczego, bo ogólnie w takich nie gustuję, ale po prostu ma coś w sobie :) Te czarne trochę nijakie...

9. martyska Nowicjuszka

Napisano: 10 listopada 2009, 21:10

19BaMbOoChA90 napisał(a)

z powodu wzrostu wybrałabym kieckę do kolan, a co do kroju to hmm .. szkoda byś zakładała sukienkę odcinaną pod biustem bo ona sprawia wrażenie ciążowej, ja bym postawiła na sukienkę z (ciemniejszym od sukienki-optycznie wyszczuplającym) pasem w talii lub podwyższoną talię i rozkloszowany dół (masz problem z oponką więc jest to dół brzucha gdzie już po prostu będzie się rozszerzała sukienka więc i 'wałeczka' nie będzie widać bo nie będzie się tam opinał materiał :) ) lub "wyfakturowany" (czym więcej dziwnych rzeczy tym bardziej wady naszej sylwetki znikają bo trudno zauważyć jakieś fałdy przy np. falbanach, prawda ;) ?) np. :

hmm.. tak myślałam.. bałam się jednak, ze ten rozkloszowany doł moze mnie poszerzyc jeszcze bardziej i bede wyglądała na grubszą niz jestem.

10. kolodziejska_d Nowicjuszka

Napisano: 10 listopada 2009, 21:54

marion napisał(a)

-generalnie jestem postawna, zdecydowanie nie drobna, rozmiar 42/44, nominalnie parę kilo nadwagi, trochę tłuszczuku na brzuszku i oponka, którą może uda się trochę zmniejszyć
    Marzy mi się długa suknia, w której nie będę wyglądać zwaliście, tylko lekko. Załączam ewentualne możliwości. Myślę, że nie nadają się dla mnie kiecki z cieniutkimi jak sznurek ramiączkami, ani też przed kolano i jakiekolwiek bombki itp.
    Proszę o propozycje krojów dla mnie, bo sam zakup czy szycie to już kwestia tego co będzie w sklepach (Rzeszów no i ew. Kraków). Jestem z góry wdzięczna za jakiekolwiek uwagi i porady

ostatnia przepiękna :) gdzie ją znalazłaś?
    myślę, że jej krój byłby dobry dla Twojej figury, bo nie będzie Cię nigdzie opinał, optycznie powiększy biust, no i wygląda naprawdę lekko, jak to szyfon :) taka sukienka będzie się super zachowywać podczas ruchu :)

11. melleczka Weteranka

Napisano: 11 listopada 2009, 11:17

ostatnia piekna, tez poprosze o info skad ja masz :)

ja mysle ze najlepsza bylaby czarna na jedno ramie... fioletowa ma zbyt opieta talie.

12. 19BaMbOoChA90 Początkująca

Napisano: 11 listopada 2009, 12:04

martyska napisał(a)

hmm.. tak myślałam.. bałam się jednak, ze ten rozkloszowany doł moze mnie poszerzyc jeszcze bardziej i bede wyglądała na grubszą niz jestem.

ale przeciez nie jestes gruba :) masz zgrabne nogi wiec bedziesz wygladala szczuplo, chodzi tylko o zamaskowanie oponki i mysle, ze cel zostanie osiagniety :) wiesz, rady radami jednak najlepiej sprawdzic w czym sie dobrze wyglada po prostu przymierzajac rozne sukienki: dlugie/krotkie, proste/wydziwiane, czarne/kolorowe, z ramiaczkami/bez ramiaczek, z paskiem/bez talii/z podwyzszona talia :) heh ja tak zrobilam i porobilam zdjecia lecz przymierzylam malo sukienek bo nie ma jeszcze na nie sezonu ;p :) fajnie y bylo jakbys zrobila tak jak ja i umiescila tu zdjecia to wtedy na bank bysmy potrafily ocenic razem efekty :)

13. 19BaMbOoChA90 Początkująca

Napisano: 11 listopada 2009, 12:06

marion napisał(a)

z tych wszystkich sukienek chyba ostatnia nadawalaby sie dla Ciebie najbardziej (jest lekko opieta w talii, ladnie podtrzyma biust, nie jest tez zbyt luzno puszczona co nie byloby dobre- material swobodnie by sie ukladal na wszystkim co chcesz ukryc przez co przy kazdym ruchu pokazywalby wady) :) raczej zadnych walkow nie pokaze modelujac przy tym Twoja figure, do tego szyfon dodaje lekkosci wiec mysle, ze dodatkowo odbierze Ci kg :)

14. mmalgorzatka Nowicjuszka

Napisano: 11 listopada 2009, 17:42

powiedz skąd ta ostatnia, proszę!

15. polaem Nowicjuszka

Napisano: 11 listopada 2009, 21:02

jak dobrze, że trafiłam na ten wątek :) ja mam studniówkę 16 stycznia i już rozglądam się za sukienką. powiedz mi, co sadzicie o tych sukienkach? :)

16. czekoladka91 Nowicjuszka

Napisano: 11 listopada 2009, 21:22

Muszę przyznać, że sukienki bardzo ładne. Mi osobiście podoba się ta druga, ma bardzo fajny krój i wydaje się taka lekka :)

17. Sylwuniaa0091 Nowicjuszka

Napisano: 12 listopada 2009, 15:53

Polecam tę stronkę:

http://harel.blox.pl/2007/09/Za-100-dni-studniowka.html

Fajny artukuł dotyczący studniówki ;)

18. Zirael Nowicjuszka

Napisano: 12 listopada 2009, 20:12

Polaem, te sukienki w ogóle nie pasują mi do studniówki. Są raczej na mniejsze imprezy, na pewno zginiesz w nich w tłumie.

Sylwuniaa, artykuł rzeczywiście fajny, porusza problem, który jest bardzo na czasie - w co się ubrać, żeby się wyróżnić. Nie zgodziłabym się z autorką tylko co do szycia na miarę :)

19. gladzion Konto usunięte

Napisano: 12 listopada 2009, 20:18

Cały bajer to wyglądać pięknie ,podkreślić urodę a nie się przebrać Tylko laski nie przesadzcie !!suknie dopasowuje sie do sylwetki i urody nie mody 1. stań przed lustrem zobacz co jest extra a co nie 2. proste extra pokaż co ci sie nie widzi zasłoń 3.jak cała sie schowałaś to ... masz problem ale takowy dotyczy tylko yeti

20. emilyy91 Nowicjuszka

Napisano: 12 listopada 2009, 20:52

a ja mam pytanie, wybrałam już sukienkę, która jak widziałam tutaj w propozycjach też się pojawiła, nie wiem tylko czy będzie mi pasować. jestem wysoka, ale niestety mam masywne uda i wystający brzuch ;/ piersi mam ładne i wydaje mi się, ze ten dekolt to podkreśli. pas który znajduje się przy tej sukience będzie (mam nadzieje) ukrywać mi brzuch. mam racje? czy raczej będzie podkreślał moje niedoskonałości? :)