Sukienki na studniówkę 2013

1. musze Nowicjuszka

Napisano: 24 listopada 2009, 15:26

znalazłam kilaka w internecie:

2. musze Nowicjuszka

Napisano: 24 listopada 2009, 15:30

i jeszcze kilka:

3. musze Nowicjuszka

Napisano: 24 listopada 2009, 15:33

ta ostania czerwona podoba mi sie najbardziej. no wlasnie bede szyla dlatego zbieram "materialy" zeby wybrac najlepsza i moze cos polaczyc. a jak to jet z tym szyciem? jak wychodzi z cena? taniej czy drozej niz kupno gotowej?
    Moze komus tez sie spodobaja ;)

4. k_alu Nowicjuszka

Napisano: 24 listopada 2009, 16:28

ja mam studniowke w styczniu ia jk narazie same problemy brak partnera i sukienki...tzn pomysl na sukienke jest ale gorzej z moja figura . marzy mi sie czarna dosc krotka ( poniewaz mam 156 cm wzrostu )bombka koniecznie z odkrytymi plecami noi oczywiscie szpilki najpardopodobniej w panterke. mysliscie ze moge zalozyc taka sukienke mimo tak niskiego wzrostu i niezbyt ladnej figury ( szerrokie biodra ;o ) ?

5. LookingForAngels Początkująca

Napisano: 24 listopada 2009, 16:31

Kucusia: nie kupuj tej różowej! Ja już się nadziałam- materiał jest wyjątkowo kiepski (najtańsza, cieniutka satyna), a poza tym brzydko leży i rozmiar jest stanowczo zaniżony- 36 było jak 40...;/

Co do niebieskiej- śliczna, też się nad nią zastanawiałam, ale mi przeszło :)

1 użytkownik podziękował za tę wiadomość kucusia

6. kucusia Nowicjuszka

Napisano: 24 listopada 2009, 17:23

LookingForAngels napisał(a)

Kucusia: nie kupuj tej różowej! Ja już się nadziałam- materiał jest wyjątkowo kiepski (najtańsza, cieniutka satyna), a poza tym brzydko leży i rozmiar jest stanowczo zaniżony- 36 było jak 40...;/

Co do niebieskiej- śliczna, też się nad nią zastanawiałam, ale mi przeszło :)

dzieki za rade ;)
    W necie i tak bym nie kupiła, ale w weekend najprawdopodobniej wybieram sie do Wrocławia na zakupy wiec moze kupie podobna do tej niebieskiej.. :)

7. Zirael Nowicjuszka

Napisano: 24 listopada 2009, 18:39

Musze: niektóre sukienki bardzo ładne :D Ja osobiście chętnie założyłabym tą granatową i ostatnią z pierwszego postu (gdyby nie była różowa, oczywiście, różowi mówię - NIE)

Odradzam sztywne sukienki z kołem z marszczonej satyny, mimo że nie jestem zwolenniczką obowiązującej mody studniówkowej, to takie coś jest już po prostu obciachowe :)

8. polusska Nowicjuszka

Napisano: 24 listopada 2009, 19:37

Musze: Ijedno i drugie ma swoje dobre i złe strony... Ja jestem za kupowaniem gotowej, calkiem niedawno przerabialam stara sukienke, zaplacilam fortune a w dodatku krawcowa nie zrobila jej tak jak chcialam tylko po swojemu, efekt byl kiepski... W dodatku materialy tez sa drogie a w sklepach rzadko kiedy można znaleść taki jakiego sie szuka. Do tego z szyciem jesttaki problem ze bardzo rzadko mozna znalezć dobrą krawcowa. Nie kalkuluje sie szycie, a nawet duze przerabianie sukienek. Polecam kupno gotowej, jest ich mnostwo, wychodzi taniej i czesto lepiej lezy, a nawet jesli nie to drobne poprawki moze zrobic ci mama, ciocia, babcia albo ktos znajomy kto sie na tym zna, bo jak powiedzialam o dobra krawcowa na prawde trudno. Sporo moich znajomych kupilo jakies zwykle brzydkie sukienki za grosze, poprawily co trzeba bylo, dokupiły cekiny, ozdoby, swiecidelka itp i ponaszywaly wedlug wlasnych koncepcji, wiec to tez jest dobre i w ten sposob zaden wzor sie nie powtorzy ;)

9. melleczka Weteranka

Napisano: 24 listopada 2009, 20:45

http://www.stylistka.pl/szafiarki/melleczka/studniowka/

do sprzedania.....

kupilam ja w sobote.... jest nowiutka... ale nie chcialam czarnej.. .suknia jest naprawde piekna i strasznie mi sie fason podoba....

gdyby ktoras chciala kupic to chetnie odsprzedam. pisac...

rozmiar z metki to 40. ale jest odcinana pod biustem wiec smialo bedzie pasowac na rozmiar 36,38,40 z biustem C, D.

10. weronika777 Nowicjuszka

Napisano: 25 listopada 2009, 15:47

musze napisał(a)

ta ostania czerwona podoba mi sie najbardziej. no wlasnie bede szyla dlatego zbieram "materialy" zeby wybrac najlepsza i moze cos polaczyc. a jak to jet z tym szyciem? jak wychodzi z cena? taniej czy drozej niz kupno gotowej?
    Moze komus tez sie spodobaja ;)

Moim zdaniem takie suknie były odpowiednie na studniówkę 10 lat temu... nie wyobrażam sobie jak można teraz iść na studniówkę w sukni z kołem... Bez urazy oczywiście, ale nie myslałaś o czyms krótszym i ... skromniejszym?

11. Zirael Nowicjuszka

Napisano: 25 listopada 2009, 16:10

weronika777 napisał(a)

Moim zdaniem takie suknie były odpowiednie na studniówkę 10 lat temu... nie wyobrażam sobie jak można teraz iść na studniówkę w sukni z kołem... Bez urazy oczywiście, ale nie myslałaś o czyms krótszym i ... skromniejszym?

Skromnie to na pogrzeb:]

Dziewczyny, nie dajcie się zmusić do założenia skromnej sukienki :)

Musze, ja bym odradzała tylko takie sukienki w stylu "tort", czyli błyszcząca pomarszczona satyna, bo to naprawdę nie wygląda ładnie.
    Ale taka, gdzie góra jest dopasowana, a szeroki dół spada kaskadami (tiul, szyfon, czy jak tam to się zwie) - jak najbardziej :) moim zdaniem to jest myślenie w prawidłowym kierunku - mam studniówkę, to chcę czuć się jak księżniczka.

A propos - ciekawe, że chodzenie w normalny dzień skromnie nie ma tylu zwolenniczek:]

12. kucusia Nowicjuszka

Napisano: 25 listopada 2009, 16:55

Skromnie nie znaczy źle przecież.
    Zauważ, że niekiedy dziewczyna ubrana w zwiewną sukienkę, delikatnie pomalowana wygląda dużo piękniej niż te wszystkie dziewczyny w balowych sukienkach..
    :)

13. ercikowa Nowicjuszka

Napisano: 25 listopada 2009, 17:15

Hej dziewczyny! co myślicie o tej? pasowałaby na osobę o niskim wzroscie?
    http://moda.allegro.pl/item827688408_suknia_wieczorowa_suknie_adria_na_miare_kol...

14. ercikowa Nowicjuszka

Napisano: 25 listopada 2009, 17:15

Hej dziewczyny! co myślicie o tej? pasowałaby na osobę o niskim wzroscie?
    http://moda.allegro.pl/item827688408_suknia_wieczorowa_suknie_adria_na_miare_kol...

15. Zirael Nowicjuszka

Napisano: 25 listopada 2009, 18:36

Oczywiście, że skromnie nie znaczy źle i wiadomo, że nie można z niczym przesadzić - tzn kiedy sukienka przyciąga uwagę sama w sobie, to nie można do niej dobrać fryzury w stylu wieży Eiffela.
    Ale też wszystko trzeba dopasować do okazji. A studniówka to, jakby nie patrzeć, bal, a nie koktajlowe party.

Ercikowa, ta sukienka to chyba przesada, nie uważasz? Rozumiem, kryzys itp, trzeba oszczędzać na materiale, ale...

16. labelle Nowicjuszka

Napisano: 25 listopada 2009, 19:40

Widze, że nie tylko ja mam problam z kreacją na studniówkę...
    Mam ok. 165 i 53kg, stanik B, ogolnie jestem szczupła, choć nogi mogłyby być chudsze :P

Nie mam pojęcia jaki fason i kolor wybrać.
    Zdecydowanie nie dla długiej sukni, myslałam raczej coś ok. kolan. a co do koloru to na pewno nie biała, czerwona i różowa..

Jakieś propozycje? :)

17. 19BaMbOoChA90 Początkująca

Napisano: 25 listopada 2009, 21:09

musze napisał(a)

znalazłam kilaka w internecie:

3 jest śliczna, ale ja bym się pozbyła tego, co ją tak poszerza, żeby lekko spływała po ciele, najlepiej z cieniowanego szyfonu ahh :) a z Twojego kolejnego postu wybrałabym ta ostatnią, czerwoną, jest piękna, ale zrobiłabym z nią to samo ;p pp

18. polusska Nowicjuszka

Napisano: 25 listopada 2009, 22:39

ercikowa: Aja myśle ze jest cudowna!! Moja ma podobne marszczenia^^ Sadze ze na osobe o niskim wzroscie bedzie ok, alepod warunkiem ze masz dosyc szczuple nogi, bo ten fason poszerza biodra a wiec optycznie tez nogi, nie duzo, ale jednak :)

19. efaka Nowicjuszka

20. eN_cafe Początkująca

Napisano: 26 listopada 2009, 17:07

efaka napisał(a)

co myślicie o tych ?? ??

http://www.allegro.pl/item831869366_sukienka_karen_millen_wytworna_elegancja_38_...

http://www.allegro.pl/item831515669_origami_sukienka_karen_millen_sexy_tuba_36_rozm.html

Najbardziej podoba mi się ta z pierwszego zdjęcia, fantastyczna. Kwiat dodaje elegancji, chociaż osobiście nie czułabym się chyba z nim dobrze. Ale to sprawa indywidualna. :) Piękne kolory!