Sukienki na studniówkę 2013

1. CocaineEssence Nowicjuszka

Napisano: 6 grudnia 2009, 12:42

mała czarna jest ponad czasowa i na pewno z dobrze dobranymi dodatkami będzie wyglądała ślicznie.

2. Zirael Nowicjuszka

Napisano: 6 grudnia 2009, 16:05

mniafka napisał(a)

ważne jest, żeby zachować pewien charakter studniówki- ok, możecie powiedzieć że to staromodne, że po co Wam tradycja... tylko sama studniówka jest swego rodzaju tradycją i choćby z tego powodu trzeba się na niej jakoś prezentować. A jak większości to nie pasuje, to umówić się z klasą na dyskotekę :) Wyjdzie taniej i bez kłaniania się wszelkim "stereotypom" :)

Podpisuję się wszystkimi rękami i nogami!

3. Fighterka Nowicjuszka

Napisano: 6 grudnia 2009, 16:38

Ale małe czarne sa i byly i beda i mi sie wydaje ze do tej tradycji mozna je spokojnie zaliczyc...moja mama ktora miala studniowke hohoho lat temu tez miała na niej cos w stylu małej czarnej wiec taka kiecka wydaje mi sie jak najbardziej odopwiednia :) A co komu o takiej pieknej dlugiej i balowej ktora zalozy sie raz i potem nie wiadomo co z nia zrobic, moda moda, tradycja tradycja ale wydaje mi sie ze trzeba myslec tez praktycznie :) no ale kazdy ma prawo miec swoje zdanie na ten temat.

A co do dodatkow do takiej sukienki to myslicie ze jakies ladne srebrne dlugie kolczyki, mala srebrnaa kopertowka, zgrabne szpileczki(tylko nie weim czy srebrne tez czy lepiej czarne) beda ok? Moze macie jakies inne ciekawe propozycje?

4. kkkasiula9 Nowicjuszka

Napisano: 6 grudnia 2009, 18:31

Hej ja też mam studniowke w tym roku idę ze swoim chłopakiem jako osoba towarzysząca i kompletnie nie wiem co kupic czym sie kierwoać no zero POMÓŻCIE!!!
    mam 162 cm wzrostu czyli niezbyt wysoka jestem szczupła zadowolona ze swojej figury szczupłe nogi brzuch biust taki w sumie nie duży ale też nie mały w sam raz a i jestem brunetką i niebieskie oczy i nie wiem jaki kolor by mi pasował czy długa czy krótsza czy co... ;p p myślałam nad czerwonym :) prosze o jakieś rady

5. evelajna Nowicjuszka

Napisano: 7 grudnia 2009, 14:19

Hej wszystkim :)
    Ja właśnie rozpoczęłam poszukiwania studniówkowej kreacji. Moim zdaniem ten stereotyp długaśnych, balowych sukienek powoli wygasa. Wg mnie składa się na to kilka czynników: krótsze są na pewno wygodniejsze i bardziej praktyczne, i chyba najbardziej odpowiednie dla niewysokich dziewczyn, których z tego co czytam , jest wiele :) Ale oczywiście jest to kwestia gustu, jeśli masz ochotę założyć sukienkę do samej ziemi i tak ją założysz, jeśli będziesz się w niej dobrze czuć i prezentować.
    Ja jestem niska, więc u mnie kwestia długiej kreacji odpada. Tak jak poprzedniczki, myślałam o małej czarnej. Myślę, że jest to dobre rozwiązanie, bo takiej sukienki na pewno nie założysz raz - jest praktyczna. Sukienka jest ważna, lecz nie najważniejsza. Na wizerunek każdej studniówkowej maturzystki składają się oczywiście: fryzura, makijaż, dodatki, a nawet kolor paznokci :) Moim zdaniem, skromna mała czarna o prostym kroju jest doba bazą. Do tego jakieś błyszczące dodatki, wygodne :) szpilki, elegancki lecz nie przesadzony makijaż, zadbana skóra i pomalowane paznokcie - w zupełności wystarczy. Najważniejsze jest to, żeby czuć się dobrze, trzeba przecież przetańczyć całą noc i mieć co wspominać :)

Napiszcie, co o tym sądzicie.. :)

6. Fighterka Nowicjuszka

Napisano: 7 grudnia 2009, 15:48

evelajna zgadzam sie z toba calkowicie :)

7. a_bcd Nowicjuszka

Napisano: 7 grudnia 2009, 16:44

hej dziewczyny! prosze o pomoc mam czarną sukienkę bombkę podobna do tej: http://kobieta.interia.pl/galerie/galeria/bombka-najmodniejsza-spodnica/zdjecie/...
    ale nie wiem czy nie jest troche za krótka na studniówkę? co myślicie żebym załozyła rajstopy czarne lub fioletowe i fioletowe dodatki?
    bardzo prosze o waszą pomoc i z góry dziękuje :)

8. kkkasiula9 Nowicjuszka

Napisano: 7 grudnia 2009, 17:01

no mi się małe cazarne na kimś podobaja ale osobiście nie chcę małej czarnej bo wszyscy bd mieć takie albo przynajmnieniej większość :D ja muszę mieć cos innego :D

9. P_at Początkująca

Napisano: 7 grudnia 2009, 17:51

a_bcd napisał(a)

hej dziewczyny! prosze o pomoc mam czarną sukienkę bombkę podobna do tej: http://kobieta.interia.pl/galerie/galeria/bombka-najmodniejsza-spodnica/zdjecie/...
    ale nie wiem czy nie jest troche za krótka na studniówkę? co myślicie żebym załozyła rajstopy czarne lub fioletowe i fioletowe dodatki?
    bardzo prosze o waszą pomoc i z góry dziękuje :)

ty masz juz ta sukienkę tak ?? mysle ze z fioletowymi dodatkami bylaby jak najbardziej ok tylko chce ci zwrócic uwage na to ze ona jest bez ramiaczek ( jesli dokładnie taka jak na zdjeciu ) i zastanów sie czy jest na tyle wygoda ze bedziesz w stanie bawic sie w niej cała noc, mówie o tym bo czesto widze dziewczyny które maja piekne sukienki lecz nie praktyczne i np. przez poł imprezy podciagaja ja do góry zeby im "co nie co" nie wypadło moim zdaniem nieygodna sukienka to istna męczarnia i powiedziałabym lokalna a juz napewno osobista katastrofa

1 użytkownik podziękował za tę wiadomość a_bcd

10. a_bcd Nowicjuszka

Napisano: 7 grudnia 2009, 18:49

nie jest ta sama ale bardzo podobna i ma ramiączka :) też na to zwracałam uwage, zeby przede wszystkim było wygodnie :)
    dzięki

11. JednaZWieluxp Nowicjuszka

Napisano: 7 grudnia 2009, 19:26

ile razy się słyszy: chcę wyglądać oryginalnie, muszę znaleźć sukienkę niepowtarzalną, której na pewno nikt nie będzie miał, chcę się wyróżniać... oczywiście zgadzam sie z tym. ale jak widzę wszystkie rzucacie sie na kiecki bombki..i gdzie tu oryginalnośc?! mi osobiście podobaja się takie sukienki, ale nie kupie takiej ze względu na to, że większość dziweczyn będzie tak ubrana.. nie zebym kogoś krytykowała za taki wybór, to jest tylko moje skromne zdanie.
    więc zastanówcie sie: chcę być oryginalna, a kupuję sukienkę których pełno wszędzie i połowa lasek bedzie miała to samo... jedno zaprzecza drugiemu ;/
    :)

12. polusska Nowicjuszka

Napisano: 7 grudnia 2009, 20:52

A co sadzicie o takich krotkich z przodu a dlugich z tylu, takich falbaniastych? wiecie o co chodzi? Bo nie moge znalezc fotek takich o jakie mi chodzi...;/

13. Bora Nowicjuszka

Napisano: 7 grudnia 2009, 21:02

A propos bombki i małej czarnej: kupiłam ostatnio w Mohito małą czarną, ale dość nietypową, bo z materiału imitującego lateks. Od razu podkreślam, że nie jest to żadne burdelowe wdzianko, bo ma fason delikatnej bombki, nie opina pupy, z dekoltem-wodą, który także praktycznie nic nie odsłania. Dodatowo do dekoltu jest przypiętych kilka różnej długości łańcuchowych "naszyjników" (nie wiem, czy wiecie, o co chodzi). Imho bardzo szykowna kiecka z nutką glam-rocka. :-) Niestety nigdzie nie mogę znaleść jej zdjęcia.

Mam prośbę o radę - na studniówkę chciałabym zachować jej 'rockowy' charakter, tylko boję się przesadzić. Kupiłam ją także z myślą o sylwestrze, gdzie oczywiście można sobie pozwolić na dużo większą frywolność niż na studniówce :-)

Wygrzebałam z szafy czarną kopertówkę XXL z czarnymi cekinami i kilka(naście) większych i mniejszych czarno srebrnych bransoletek. Tyle mam. Co do reszty:
    Buty: planuję kupić gładkie czarne szpilki na platformach.
    Dodatki: Duże, wyraźne kolczyki w formie klipsów. Naszyjnik sukienka ma "wbudowany" :-)
    Fryzura: Mam cienkie, proste włosy, do ramion które bardzo niechętnie się kręcą x/ Może klasyczna, postrzębiona i wyprostowana fryzura? Burza loków, o której marzę chyba pozbawiłaby wszytskiego 'pazurka'.
    Rajstopy: Gładkie?
    Makijaż: Tu kompletnie nie mam pomysłu. Może 'kocie oko' i czerwone usta? Nie jestem wprawiona w boju, bo na codzień się nie maluję. Poradźcie :-)
    Paznokcie: ?

Jestem drobiazgowa, wiem xP. Chciałabym wyglądać nienagannie, bo na bal idę z moim mężczyzną, który niestety daleko studiuje, rzadko się widujemy, dlatego chciałabym zrobić na nim wspaniałe wrażenie :-) Nie omijając oczywiście własnej satysfakcji :-D .

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc. :-)

14. kkkasiula9 Nowicjuszka

Napisano: 7 grudnia 2009, 21:03

Ciekawsze niż mała czarna ja zrobiłam trochę sąde popytałam paru kolegów koleżanek i róznie jedni ze do kolana inni że długą że to jedyna okazja w życiu by taką ubrac ze warto ja chyba jednak postawie na długa znalazłam w sklepie taka czerwoną dlugą jest falbaniasta ale nie jest wcale przesadna na prawdę tak delikatne te falbany i gorset śliczna jutro ją zmierze i kosztuje 180zł więc mozę jednak ją kupie a jak nie to mam jescze krótszą też czerwoną za kolano taką z kokardą

15. evelajna Nowicjuszka

Napisano: 8 grudnia 2009, 0:15

Bora napisał(a)

Makijaż: Tu kompletnie nie mam pomysłu. Może 'kocie oko' i czerwone usta? Nie jestem wprawiona w boju, bo na codzień się nie maluję. Poradźcie :-)
    Paznokcie: ?

Może klasyczne smokey eyes w odważnych kolorach i doklejane lub mocno wytuszowane rzęsy, do tego delikatnie podkreślone usta - żeby trochę złagodzić wizerunek? :)
    hm?

16. evelajna Nowicjuszka

Napisano: 8 grudnia 2009, 0:21

polusska napisał(a)

A co sadzicie o takich krotkich z przodu a dlugich z tylu, takich falbaniastych? wiecie o co chodzi? Bo nie moge znalezc fotek takich o jakie mi chodzi...;/

Moim zdaniem dodają trochę pikanterii, całkiem fajny pomysł :) Myślę, że są odpowiednie dla wysokich dziewczyn lecz dobrze dobrana i skrojona sukienka wygląda szałowo na każdej :)

17. kucerkaaaa Nowicjuszka

Napisano: 8 grudnia 2009, 15:46

Cześć, dziewczyny! Czytałam wasze wypowiedzi i też w tym roku, a dokładniej w połowie stycznia mam studniówkę. Bardzo mi się spodobała ta sukienka. Wiecie może, gdzie mogłabym ją dostać? Widziałyście może gdzieś sukienki z odkrytymi plecami? Pozdrawiam ;)

18. Bora Nowicjuszka

Napisano: 8 grudnia 2009, 17:16

Dzięki, Evelajna, chyba tak zrobię, bo znając moje upodobanie do jedzenia, to zaraz się do czegoś przyssam i po czerwonej szmince nie zostanie śladu xP a na żadną drogą mnie nie stać :-(

19. Ayno Nowicjuszka

Napisano: 8 grudnia 2009, 19:34

Bora napisał(a)

znając moje upodobanie do jedzenia, to zaraz się do czegoś przyssam i po czerwonej szmince nie zostanie śladu xP a na żadną drogą mnie nie stać :-(

Co do czerwonej szminki... nie polecam. szczególnie jeśli na codzien się nie malujesz. Często dziewczyny malują sobie źle dobranym odcieniem, rozmazującą się szminką i w dodatku o bosz.. krzywo! xD najlepiej delikatny błyszczyk bądź szminka w delikatnym kolorze + piękny i efektowny makijaż oczu. Będziesz wtedy pewna że nie wyglądasz jak z cyrku i nie będziesz się martwić, że może się starła przy jedzeniu ;D

20. evelajna Nowicjuszka

Napisano: 8 grudnia 2009, 20:49

Co do szminki całkowicie się z wami zgadzam :) Lepiej postawić na oczy.

A jeśli chodzi o wcześniejsze wątki i mała czarną, to znalazłam coś ciekawego:

http://excluzive.pl/wp-content/uploads/2009/07/aw-malaczarna12-260x470px.jpg

Myślę właśnie o zestawieniu małej czarnej z czerwonymi dodatkami, ale bez przesady i raczej bez czerwonych ust. Wystarczą szpilki, jakaś kopertówka, paznokcie i może jakiś mały czerwony akcent na sukience jak na zdjęciu.

Co o tym myślicie?

A co do sukienek bez pleców, to na allegro ich pełno :) w sklepach z zresztą też, wystarczy poszperać. Pozdrawiam ;)