Sukienki na studniówkę 2013

1. dagmarka54 Zadomowiona

Napisano: 27 grudnia 2009, 20:14

eaudemonique napisał(a)

myślę że wyglądałoby to świetnie, tylko boję się trudności jaką może być znalezienie wszystkich dodatków żeby były idealnie skomponowane :) Jeśli postawię na dużo kolczyki to chciałabym mieć do nich buty w tym samym kolorze, wtedy myślę że bransoletka jest już zbędna bo czarna sukienka podkreśli to co już będzie w kolorze czyli buty i kolczyki. A skromna bransoletka moze nie pasować do szałowych kolczyków więc zastanawiam się czy z niej nie zrezygnować. Ale to wszystko zależy od tego co znajdę :)

No jasne :) Możesz założyć kolczyki i np pierścionek w jednym kolorze. Ale uważam że małą czarną należy trochę "rozweselić" kolorowymi dodatkami. Perły i inne takie ozdoby możesz zostawić na poważniejsze okazje :) I na bank poradzisz sobie ze znalezieniem tych ozdób :D

2. 19BaMbOoChA90 Początkująca

Napisano: 27 grudnia 2009, 21:38

eaudemonique napisał(a)

wiesz tutti ja to widzę mw tak: skromna sukienka, czarna i np turkusowe duże, wiszące kolczyki które grałyby główną rolę, włosy spięte żeby lepiej było je widać. myślałam o butach zeby też były np. turkusowe i to też wyszło by fajnie ale tak jak Ty mam ten problem że coś sobie wymyślę a potem trudno z realizacją, w polskich sklepach znalezienie czegos idealnie pasującego do całośći graniczy z cudem. Dlatego właśnie chyba postawię tylko na kolczyki co do butów szpilki na platformie napewno ale pewnie też czarne- i prościej i większe prawdopodobieństwo że je wynoszę. Proponuję Ci zobaczyć to:

http://starzaki.eu.org/~anywhere/filmlog/oscary/2009/angelina.jpg

właśnie na jej wizerunku tym konkretnym się wzorowałam. wprawdzie sukienka długa ale zobacz jaki to robi efekt- wszystko z klasą, skromnie, a kolczyki odwalają wszystko i wyglądają pięknie.

hmm własnie patrząc na zdjęcie Jolie czuję pewien nie dosyt, może gdyby dodała np buty o parę tonów ciemniejsze (w żadnym razie nie w tym samym!) kolorem od kolczyków hmm

eaudemonique napisał(a)

Hej :) Doradźcie mi czy do studniówkowej sukienki typu mala czarna, bez żadnych udziwnień i spiętych z tyłu włosów pasują długie wiszące kolczyki w stylu orientalnym w mocnym kolorze które będą jedynym mocnym akcentem stroju, ew. buty w kolorze kolczyków, czy może do małej czarnej lepiej postawić na klasykę-złoto, srebro, perły itp i czarne klasyczne szpilki

dziewczyno, masz świetny pomysł! jeśli to są oreintalne kolczyki to zapewne mienią się różnymi ciepłymi kolorami więc buty by świetnie wyglądały gdyby były by całe w jednym z kolorów na kolczykach :) ) (jakoś tak nie lubie idealnych połączeń, że np. czarna sukienka + czerwone buty + torebka czy bolerko w idealnie takim samym kolorze jak buty .. jakoś podobają mi się cieniowania i kombinowanie z kolorem ;p p) np. :

3. czekoladka91 Nowicjuszka

Napisano: 27 grudnia 2009, 22:36

Tak własnie wygląda moja kreacja ;) Jakość nie jest oszałamiająca, ale conieco widać ;P Posiadam do tego czarne, prześwitujące bolerko. Co sądzicie o dodatkach? Jakie pasują? Myślę, nad granatową torebką, bo buty są granatowe, ale sama nie wiem..

4. eaudemonique Nowicjuszka

Napisano: 27 grudnia 2009, 22:59

BaMbOoChA świetny jest ten zestawik po lewej, z tych dwóch które zaproponowałaś, perłowy naszyjnik jest piękny, wogóle chyba postawiłabym na ten różowy kolor (nie jest to typowy róż ale nie wiem jak go nazwać). Zgadza się, orientalne kolczyki (ale nie takie afrykańskie koraliki drewniane tylko wielkie, kolorowe jak z baśni 1001 nocy) mają to do siebie że mają wyszukany kształt. Buty wtedy muszą być gładkie i pasować do tych kolczyków kolorem, nie chodzi mi o idealny odcień ale żeby to wszystko ładnie się komponowało :)

co powiecie o tych kolczykach:
    http://www.groszki.pl/groszki/3292000,95942,7257338.html (to jeden link)

albo te:
    http://lula.pl/lula/1,94042,6601916,Kolczyki_Kenneth_Jay_Lane.html?bo=1

oczywiście pragnę podkreślić że to biżuteria jakichś projektantów, na którą nie stać przeciętnego człowieka :D chodzi mi bardziej o klimat oraz luźny wzór. Jak sądzicie, pasują? A jakie macie pomysły na makijaż na ten dzień?

5. eaudemonique Nowicjuszka

Napisano: 27 grudnia 2009, 23:05

czekoladka91, jeśli masz granatowe buty to nie kupuj już granatowej torebki, tylko czarną. Duet buty plus torba w jednym kolorze już przestał obowiązywać. Częściej torba bedzie przydatna jak postawisz na uniwersalny kolor a na torebkę i tak pewnie nikt nie będzie zwracał tam uwagi, nie będziesz jej ciągle mieć ze sobą,kup taką która będzie praktyczna. myślę że żeby było jakieś nawiązanie do butów należy skupić się na granatowej biżuterii czy makijażu. Masz ładną sukienkę, gdybym była na Twoim miejscu zrezygnowałabym z naszyjnika a postawiła na szałowe kolczyki i bransoletki plus pierścionek.

1 użytkownik podziękował za tę wiadomość czekoladka91

6. dagmarka54 Zadomowiona

Napisano: 27 grudnia 2009, 23:45

19BaMbOoChA90 napisał(a)

hmm własnie patrząc na zdjęcie Jolie czuję pewien nie dosyt, może gdyby dodała np buty o parę tonów ciemniejsze (w żadnym razie nie w tym samym!) kolorem od kolczyków hmm

dziewczyno, masz świetny pomysł! jeśli to są oreintalne kolczyki to zapewne mienią się różnymi ciepłymi kolorami więc buty by świetnie wyglądały gdyby były by całe w jednym z kolorów na kolczykach :) ) (jakoś tak nie lubie idealnych połączeń, że np. czarna sukienka + czerwone buty + torebka czy bolerko w idealnie takim samym kolorze jak buty .. jakoś podobają mi się cieniowania i kombinowanie z kolorem ;p p) np. :

Taki zestaw też jest bardzo fajny :)

7. 19BaMbOoChA90 Początkująca

Napisano: 28 grudnia 2009, 9:15

eaudemonique napisał(a)

BaMbOoChA świetny jest ten zestawik po lewej, z tych dwóch które zaproponowałaś, perłowy naszyjnik jest piękny, wogóle chyba postawiłabym na ten różowy kolor (nie jest to typowy róż ale nie wiem jak go nazwać). Zgadza się, orientalne kolczyki (ale nie takie afrykańskie koraliki drewniane tylko wielkie, kolorowe jak z baśni 1001 nocy) mają to do siebie że mają wyszukany kształt. Buty wtedy muszą być gładkie i pasować do tych kolczyków kolorem, nie chodzi mi o idealny odcień ale żeby to wszystko ładnie się komponowało :)

co powiecie o tych kolczykach:
    http://www.groszki.pl/groszki/3292000,95942,7257338.html (to jeden link)

albo te:
    http://lula.pl/lula/1,94042,6601916,Kolczyki_Kenneth_Jay_Lane.html?bo=1

oczywiście pragnę podkreślić że to biżuteria jakichś projektantów, na którą nie stać przeciętnego człowieka :D chodzi mi bardziej o klimat oraz luźny wzór. Jak sądzicie, pasują? A jakie macie pomysły na makijaż na ten dzień?

jakbyś załatwiła podobną to stawiałabym na satynowe buty w kolorze kamieni na kolczykach :) obłędnie by to wyglądało ;) ;p chociaż powiedz mi jakim typem urody jesteś bo może bardziej by Ci pasował orient, ale w ciepłych kolorach :)

p.s. kurka wodna, tak mi się spodobały kolorowe zestawy z małą czarną, iż żałuje, że moja jest fioletowa bo tu chyba już nie ma co kombinować z kolorami xd

8. eaudemonique Nowicjuszka

Napisano: 28 grudnia 2009, 10:32

BaMbOoChA jestem blondynką, dość ciemną, niebieskie oczy i bardzo jasna cera, 171 cm wzrostu i 50 kg wagi. Włosy mam trochę krótsze niż do połowy pleców, nie cieniowane. Jak uważasz czy powinnam zrobić sobie taką fryzurę jak wyżej proponuje tutti czy postawić na upięte do tyłu i puszczone loki ? Nigdy nie bywam opalona. Jakie kolory mi radzisz? Problem też mam z tym jakby się pomalować...Chciałabym to zaplanować już teraz zamiast potem na szybko i byle jak załatwiać wszystko bo studniówka jest dla mnie ważna (pierwszy poważny bal) jak dla wszystkich dziewcząt...

9. meg.ann Zadomowiona

Napisano: 28 grudnia 2009, 10:39

myślę, że podanie nam informacji o tym ile wazysz wcale nie pomaga w tym by doradzić Ci fryzurę :P
    bez urazy oczywiście ;)

najlepiej jakbyś dodała swoje zdjęcie :) ale wydaję mi się, że to jest raczej kwestia tego czy masz na tyle długie włosy by Ci wyszła ta fryzura.

jaki masz kształt twarzy? moja przyjaciółka ma np. tak zwany kwadrat i ze wzgledu na samopoczucie pewnie nie pozwoliłaby sobie na taką fryzurkę. :)

przy takim upięciu widziałabym długie, połyskujące (ale eleganckie) kolczyki :)

10. 19BaMbOoChA90 Początkująca

Napisano: 28 grudnia 2009, 11:00

eaudemonique napisał(a)

BaMbOoChA jestem blondynką, dość ciemną, niebieskie oczy i bardzo jasna cera, 171 cm wzrostu i 50 kg wagi. Włosy mam trochę krótsze niż do połowy pleców, nie cieniowane. Jak uważasz czy powinnam zrobić sobie taką fryzurę jak wyżej proponuje tutti czy postawić na upięte do tyłu i puszczone loki ? Nigdy nie bywam opalona. Jakie kolory mi radzisz? Problem też mam z tym jakby się pomalować...Chciałabym to zaplanować już teraz zamiast potem na szybko i byle jak załatwiać wszystko bo studniówka jest dla mnie ważna (pierwszy poważny bal) jak dla wszystkich dziewcząt...

wiosna (o ile masz obwódkę w okół tęczówki) albo lato :) proponuje raczej chłodne dodatki, hehe te co dałam wcześniej jako przykład byłyby idealne ;p niebieskie jak i przygaszone lub pudrowe różowe :) makijaż hmm w zależności od dodatków, jeśli wybierasz niebieskie i masz jasną tęczówkę to granatowy jesli ciemną to raczej zwykłe smokey eye :) natomiast jeśli postawisz na róż to najlepiej prezentowałby się na oczach wrzos, bordo, ciemny przygaszony róż :)

co do fryzury to nie wiem jaki masz kształt twarzy i czy masz cienkie czy grube włosy :)

1 użytkownik podziękował za tę wiadomość eaudemonique

11. eaudemonique Nowicjuszka

Napisano: 28 grudnia 2009, 11:08

[QUOTE=meg.ann;46321]myślę, że podanie nam informacji o tym ile wazysz wcale nie pomaga w tym by doradzić Ci fryzurę :P
    bez urazy oczywiście ;) [QUOTE]

nie mam jeszcze sukienki, pojawiają się na tym forum różne propozycje sukienek, ciągle ktoś komuś coś doradza a w tym przypadku wzrost czy waga są dość istotne żeby dobrać sukienkę dobrze.Więc nie podałam tych wiadomości po to żeby mi doradzić jak mam się uczesać. ;) Hmm myślę że moja twarz przypomina owal. :) Jestem otwarta na wszelkie fryzury, tylko żeby było wygodnie :)

12. eaudemonique Nowicjuszka

Napisano: 28 grudnia 2009, 11:12

właśnie wahałam się między pudrowym różem a niebieskim. Myślę jednak że postawię na róż w takim układzie :) Mam dość mocne, grube włosy i owalną twarz :) Wasze rady są bezcenne

13. meg.ann Zadomowiona

Napisano: 28 grudnia 2009, 11:39

to zwracam honor :) wybacz :)

a co do fryzury... mysle, że owal to idealny kształt twarzy i prawie wszystkie fryzury będą Ci pasowac, wieć możesz śmiało wybierać :) a ta fryzurka o której wspomniałaś (która dodała fitti) prezentuje się całkiem okej. Jest taka młodziezowa - jest na tyle elegancka, zeby pokazać się w niej na studniówce.

14. 19BaMbOoChA90 Początkująca

Napisano: 28 grudnia 2009, 11:43

eaudemonique napisał(a)

właśnie wahałam się między pudrowym różem a niebieskim. Myślę jednak że postawię na róż w takim układzie :) Mam dość mocne, grube włosy i owalną twarz :) Wasze rady są bezcenne

to może je mocno pofaluj i wystylizuj się na lata 40 :) ?

15. alittegirl Nowicjuszka

Napisano: 28 grudnia 2009, 12:08

to teraz ja proszę o pomoc.
    mam długie ciemne włosy, niebieskie nie duże oczy, duże usta, jestem bardzo szczupła. idę w długiej niebieskiej sukni. jak mam się umalować? moje oko ginie w ciemnym makijażu. nie potrafie się tak malować a do kosmetyczki nie chce iść. a w jasnym delikatnym makijażu nikt mnie nie zauważy....może mogłabym podkreślić oko niebieskim błyszczącym cieniem np kobaltowym . namalować kreske pod okiem jak Edyta Herbuś? i jak dobrać dodatki? moze jakies propozycje? zalezy mi najbardziej na długich dużych kolczykach i bransolecie. pomóżcie!

16. eaudemonique Nowicjuszka

Napisano: 28 grudnia 2009, 12:16

jeśli loczki- to tylko jakoś zaczesane do tyłu, lub fale. Mam zbyt niepodatne włosy, i nie ma mowy żeby loki wytrzymały całą noc. A nie chcę używać całego opakowania lakieru bo to nie wygląda ładnie... :(

17. eaudemonique Nowicjuszka

Napisano: 28 grudnia 2009, 12:22

alittegirl napisał(a)

to teraz ja proszę o pomoc.
    mam długie ciemne włosy, niebieskie nie duże oczy, duże usta, jestem bardzo szczupła. idę w długiej niebieskiej sukni. jak mam się umalować? moje oko ginie w ciemnym makijażu. nie potrafie się tak malować a do kosmetyczki nie chce iść. a w jasnym delikatnym makijażu nikt mnie nie zauważy....może mogłabym podkreślić oko niebieskim błyszczącym cieniem np kobaltowym . namalować kreske pod okiem jak Edyta Herbuś? i jak dobrać dodatki? moze jakies propozycje? zalezy mi najbardziej na długich dużych kolczykach i bransolecie. pomóżcie!

Jeśli masz małe oczy, to powinnaś na górnej powiece zrobić sobie cienka i najlepiej czarną kreskę, która będzie delikatnie wychodzić poza krawędź oka. Natomiast na dolnej powiece powinnaś zrobić sobie czarną kreskę, ale nie na całej długości tylko na 1/3 zaczynając od zewnętrzej krawędzi oka. A wewnątrz oka namaluj białą kreskę i wówczas Twoje oko stanie się duuuże :)
    Wypróbuj moją radę i powiedz jaki uzyskałaś efekt. Z cieniami możesz poeksperymetować, masz niebieską długą suknię więc nie stawiaj na wyłącznie niebieskie cienie bo będzie nudno i monotonnie. Tym bardziej nie stawiaj na ciemne cienie- Twoje oczy wydadzą się jeszcze mniejsze. Używaj jasnych, perłowych, srebrne itp bez obawy że nie zostaniesz zauważona. Jasny makijaż nie musi być nudny, pobaw się w cieniowanie kilkoma neutralnymi kolorkami. Powiedz jaką masz cerę, czy jasną, bo tego nie zaznaczyłaś. Aha i jeśli masz duże usta to uważaj z mocnymi szminkami czy błyszczykami. Użyj delikatnego błyszczyka i wystarczy, skup się na oczach :)

1 użytkownik podziękował za tę wiadomość jp91

18. eaudemonique Nowicjuszka

Napisano: 28 grudnia 2009, 12:26

chyba że postawisz na jasne, pastelowe dodatki, kremowe czy pudrowo różowe buciki, taką też biżuterię (duże kolczyki które zaplanowałaś, kilka bransoletek, może jakieś ozdoby we włosach w tym kolorze) i w takim też kolorze zrobisz makijaż...jeśli masz brązowe włosy i niebieskie oczy to pewnie masz jasną cerę, i taki pudrowy makijaż (kremowo-różowy) powinien Ci bardzo ładnie pasować :)

1 użytkownik podziękował za tę wiadomość jp91

19. evelajna Nowicjuszka

Napisano: 28 grudnia 2009, 13:05

19BaMbOoChA90 napisał(a)

hehe akurat ja moge odpowiedzieć bo ją mierzyłam ;p jest z H&M :) ) moim zdaniem świetnie by wyglądała np. czerwona kopertówka lub buty, a reszta neutralna (srebrna) bo mogło by być za pstrokato ;)

a pamietasz moze ile kosztowala?

20. Katharinna Nowicjuszka

Napisano: 28 grudnia 2009, 13:46

Witajcie ;)

czekoladka91! Twoja sukienka ma kolor... czekolady? :D mialam bardzo podobna na swoich polowinkach ;)

a co do studniowki mam problem!
    mam 164cm, waze 53kg. mam maly biust, i obszerniejsze biodra, w porownaniu do wezszej talii.
    co do studniowki, myslalam o czyms w rodzaju body con, np:
    http://www.sugarscape.com/userfiles/rhian-body-con222.jpg
    z tym, ze chcialabym sukienke, ktora posiada ramiaczka.
    myslicie, ze bedzie odpowiednia dla mojej sylwetki?

widzialam uroczee sukienki w style'u