Sukienki na studniówkę 2013

1. kucusia Nowicjuszka

Napisano: 25 października 2009, 20:16

ta pierwsza cudna! strasznie mi sie podoba. Gdybym znalazła taka ale krotka (bo jestem niska) to od razu bym kupila..

2. melleczka Weteranka

Napisano: 25 października 2009, 22:22

ewelinam17 napisał(a)

Właśnie chciałam podkreślić biust bo mam ładny i dość pokaźny ;) Tylko kurcze nie jestem przekonana co do gorsetu... Chciałam taką prostą, delikatnie falującą na dole sukienkę, tylko boję się, że uwydatni moje boczki(mam dużą różnice cm między biustem-talią-biodrami),mam figurę klepsydry i dość szerokie ramiona. A jakie kolory doradziłabyś do mojego bladego ciałka ?? Nie jestem jakoś wybitnie blada, no ale... ;) Chciałam szarosrebrną sukienkę...

ja nie polecam gorsetu.
    to zalezy od tego ile masz tego cialka....
    ale wiem ze dziewczyny troszke bardziej przy kosci wygladaja w gorsetach niezbyt ciekawie bo gorset owszem ukrywa wszystkie faldki ale podkresla szerokosc talii. tzn wyglada sie masywnie.
    skoro masz ladnby biust to ja polecam ci sukienke odcinana pod biustem.
    nie wiem czy chcesz dluga czy krotka ale jesli dluga to tylko taka w stylu empire...
    http://www.allegro.pl/item778258485_a_m_a_n_d_a_krotka_rozmiary_34_do_52_tu_42_4...
    http://www.allegro.pl/item778353471_l_a_u_r_a_dluga_rozmiary_34do52_tu_roz34_36....
    http://www.allegro.pl/item778866346_suknie_wieczorowe_joseph
    http://www.allegro.pl/item790567737_elegancka_suknia_ever_pretty_biala_38.html

http://www.allegro.pl/item780137784_p_i_e_k_n_o_s_cze_srebremdluga_roz34do52_tu3...
    http://www.allegro.pl/item779177991_zwiewna_suknia_ever_pretty_szyfon_36_38_slub...
    mnie najbardziej podobaja sie dwie ostatnie.
    dla dziewczyny o pelnych ksztaltach i pieknym biuscie sa idealne bo dekolt podkresla biust. odciecie pod biustem powoduje zwrocenie uwagio na biust czyli dokladnie na to co masz najlepsze. a dol sukni jest calkowicie prosty wiec wydluza sylwetke a przez to ze suknia juz od linii biustu sie rozszerza - ukrywa faldki.

najlepiej gdybys dodala swoje zdjecie :) nie wiemy na ile twoja ocena wlasnego ciala jest krytyczna i prawdziwa :)

3. melleczka Weteranka

Napisano: 25 października 2009, 22:25

a nie rozwazalas solarium? pare sesji by wystarczylo. bo srebro niewielu dziewczynom pasuje jako kolor dominujacy. do takiego koloru sukni dobrze byloby wybrac sie do solarium tak by uzyskac naturalna opalenizne. swietne bylyby tez dodatki w zywym kolorze. np czerwony lub fuksja. buty i bizuteria w zywym kolorze a torebka w kolorze sukni.
    jako material polecam szyfon ktory miekko otula sylwetke a przez to ze jest bardzo zwiewny nie widac faldek. odradzam za to stanowczo satyne bo ta w przeciwienstwie do szyfonu wszystkie niedoskonaloscxi podkresli przez swoj polysk i moga ja nosic tylko szczuplutkie dziewczyny.

4. Zirael Nowicjuszka

Napisano: 25 października 2009, 22:39

Nie, nie nie, właśnie takie mity o sukienkach odcinanych pod biustem sprawiają, że dziewczyny wyglądają potem jak w ciąży. Pewnie to cecha indywidualna, ale jako osoba z pewną nadwagą mogę się wypowiedzieć z własnego doświadczenia, że większość rad dla puszystych jest do kitu.

Melleczka, taki gorset musi być dobrze związany, wtedy nie poszerza, a wręcz przeciwnie. Tyle że u mnie odbywało się to na zasadzie - sukienka za mała o rozmiar i wiązanie na siłę przez dwie osoby - coś jak w "przeminęło z wiatrem". Co z tego, że było trochę niewygodnie? Miałam świadomość że wyglądam super. I błysk satyny wcale nie przeszkadzał. Sukienkę trzeba po prostu zmierzyć i tyle.

A zamiast solarium polecałabym samoopalacz - rak skóry...

5. melleczka Weteranka

Napisano: 25 października 2009, 22:48

no z tym rakiem masz racje... ale 3 razy w roku po 10 minut nie zaszkodzi. a po samoopalaczu nie ma co marzyc o takiej opaleniznie jak po solarium. bo samoopalacz robi pomaranczowa skore i plamy. nawet te dobrej jakosci.

co do sukienek to widzialam kilka dziewczyn grubszych i w gorsetach. moze masz racje ze to kwestia dobrego wiazania itd ale tez nie ma sensu caly czas byc na jednym wdechu tylko po to zeby super wygladac. to jest studniowka i poza wygladem trzeba tez sie dobrze czuc w tym co sie ma na sobie. i te dziewczyny wg mnie wygladaly bardzo masywnie. bo gorset ukrywa faldki ale tez ukazuje ile tak naprawde masz w pasie. i pol biedy jak jest to gorset jednolity z dolem czyli sukienka gorsetowa ale jednoczesciowa. gorzej jak sukienka jest podzielona na gorset i spodnice bo wtedy nawet jak gorset jest tego samego koloru co dol to i tak tworzy ciecie ktore dodatkowo skraca. dlatego jesli juz to gorset powinien byc do bioder a nie konczyc sie w pasie.ale nikt mi nie wmowi ze satyna tez jest dla tych grubszych. owszem jest bo sukienki szyja w rozmiarach 46 ale te babeczki wygladaja w nich okropnie. kojarzy mi sie to z bombkami na choince. takie swiecace. poza tym wszystkie faldy widac. przez satyne to czasem nawet cellulit widac.

6. melleczka Weteranka

Napisano: 25 października 2009, 23:00

a sukienki ktore pokazalam nie sa odcinane tuz pod biustem i rozkloszowane lecz pod biustem jest pas lekko podkreslajacy talie i sukienka od tego miejsca lekko sie uklada. w zadnym razie nie sa to "ciazowki".

7. meg.ann Zadomowiona

Napisano: 25 października 2009, 23:01

Zirael napisał(a)

Ja jestem zdania, że krawcowa nigdy nie uszyje takiej sukienki, jakie wiszą w sklepach - zwłaszcza, jeżeli to skomplikowany fason lub w grę wchodzi gorset. Poza tym, kupując gotową kieckę, ma się od razu obraz tego, jak się w niej wygląda.

ale ktoś to kiedyś przeciez robił już - jakaś krawcowa juz to szyła wcześniej - zatem nie jest to wykonalne. Zresztą wydaje mi się, ze w takim dniu zalezy kobiecie na wyjątkowości - wiadomo, że takiej sukni od krawcowej nikt, wiecej nie bedzie miał :) ) a są różni specjaliści - może akurat stworzyć coś znacznie ciekawszego.

8. Zirael Nowicjuszka

Napisano: 25 października 2009, 23:16

No to się nie zrozumiałyśmy, Melleczka, bo mi cały czas chodziło o gorset razem z sukienką. Oddzielnie - w żadnym razie, co do tego się zgadzam. A co do wdechu, to wystarczy nie jeść za wiele i nie ma się co martwić.

Meg.ann, zgadzam się, ktoś to musiał wcześniej uszyć, z tym że były to specjalne maszyny, a nie mała maszyna do szycia obsługiwana przez jedną krawcową. A co do niepowtarzalności sukienki - wystarczy kupić tuż przed studniówką lub jechać gdzieś dalej od miejsca zamieszkania.

9. ewelinam17 Nowicjuszka

Napisano: 26 października 2009, 9:13

melleczka napisał(a)

ja nie polecam gorsetu.
    to zalezy od tego ile masz tego cialka....
    ale wiem ze dziewczyny troszke bardziej przy kosci wygladaja w gorsetach niezbyt ciekawie bo gorset owszem ukrywa wszystkie faldki ale podkresla szerokosc talii. tzn wyglada sie masywnie.
    skoro masz ladnby biust to ja polecam ci sukienke odcinana pod biustem.
    nie wiem czy chcesz dluga czy krotka ale jesli dluga to tylko taka w stylu empire...
    http://www.allegro.pl/item778258485_a_m_a_n_d_a_krotka_rozmiary_34_do_52_tu_42_4...
    http://www.allegro.pl/item778353471_l_a_u_r_a_dluga_rozmiary_34do52_tu_roz34_36....
    http://www.allegro.pl/item778866346_suknie_wieczorowe_joseph
    http://www.allegro.pl/item790567737_elegancka_suknia_ever_pretty_biala_38.html

http://www.allegro.pl/item780137784_p_i_e_k_n_o_s_cze_srebremdluga_roz34do52_tu3...
    http://www.allegro.pl/item779177991_zwiewna_suknia_ever_pretty_szyfon_36_38_slub...
    mnie najbardziej podobaja sie dwie ostatnie.
    dla dziewczyny o pelnych ksztaltach i pieknym biuscie sa idealne bo dekolt podkresla biust. odciecie pod biustem powoduje zwrocenie uwagio na biust czyli dokladnie na to co masz najlepsze. a dol sukni jest calkowicie prosty wiec wydluza sylwetke a przez to ze suknia juz od linii biustu sie rozszerza - ukrywa faldki.

najlepiej gdybys dodala swoje zdjecie :) nie wiemy na ile twoja ocena wlasnego ciala jest krytyczna i prawdziwa :)

Zdjęcia niestety na razie nie dodam, bo mi dysk twardy(?) padł niedawno i straciłam wszystkie(buu..) Może wieczorem z komórki ;)
    Już mam taki mętlik w głowie...

melleczka napisał(a)

a nie rozwazalas solarium? pare sesji by wystarczylo. bo srebro niewielu dziewczynom pasuje jako kolor dominujacy. do takiego koloru sukni dobrze byloby wybrac sie do solarium tak by uzyskac naturalna opalenizne. swietne bylyby tez dodatki w zywym kolorze. np czerwony lub fuksja. buty i bizuteria w zywym kolorze a torebka w kolorze sukni.
    jako material polecam szyfon ktory miekko otula sylwetke a przez to ze jest bardzo zwiewny nie widac faldek. odradzam za to stanowczo satyne bo ta w przeciwienstwie do szyfonu wszystkie niedoskonaloscxi podkresli przez swoj polysk i moga ja nosic tylko szczuplutkie dziewczyny.

Solarium raczej odpada, biorę tabletki i boję się plam:/ Chyba postawie na samoopalacz.
    A powiedzcie mi jeszcze jedno...
    Mój partner ma dwie wersje swojego stroju. Na pewno czarny garnitur i albo biała albo szara koszula. No i oczywiście czarny śledź. Jak pójdzie w szarej to czy wtedy mi będzie pasował każdy kolor sukienki? No bo w białej to nie ma problemu.

10. Zirael Nowicjuszka

Napisano: 26 października 2009, 16:43

Najpierw wybierz sukienkę, a potem powiedz mu, jak ma się ubrać :P w końcu to Twoja studniówka, więc niech się dopasuje:]

11. melleczka Weteranka

Napisano: 26 października 2009, 17:42

skoro czarny garnitur i sledzik to niech koszula bedzie w kolorze sukienki lub w jasniejszym odcieniu.

co do samoopalacza to uwazaj zeby nie wyszly ci plamy.
    jesli juz to wybierz balsam opalajacy.
    ja polecam ci spray opalajacy skin so soft z avonu do jasnej karnacji. tylko przy nim trzeba byc systematycznym. jesli bedziesz smarowac sie codziennie i dokladnie to bedzie opalenizna naturalna i rownomierna.

12. ewelinam17 Nowicjuszka

Napisano: 26 października 2009, 18:29

Zirael napisał(a)

Najpierw wybierz sukienkę, a potem powiedz mu, jak ma się ubrać :P w końcu to Twoja studniówka, więc niech się dopasuje:]

melleczka napisał(a)

skoro czarny garnitur i sledzik to niech koszula bedzie w kolorze sukienki lub w jasniejszym odcieniu.

Bardziej się nim przejmuję w sumie :D :D :D

A kiedy dziewczyny macie zamiar zacząć zakupy 100dniówkowe?
    Ja sobie zaplanowałam w pierwszych dwóch tygodniach grudnia i już się nie mogę doczekać :)

13. Sylwuniaa0091 Nowicjuszka

Napisano: 26 października 2009, 19:12

Hej dziewczyny ;) Chwilę mnie nie było, a tu już mnóstwo nowych postów... Ja nadal szukam sukienki i chyba znalazłam coś, co mi się podoba :) Co o tych sukienkach myślicie ?? Przypomnę, że mam 174 cm i jestem szczupła. Myślicie, że będą do mnie pasować ?? ;)

14. melleczka Weteranka

Napisano: 26 października 2009, 19:52

pierwsza jest piekna. i bedzie pasowac :)

ja wybieram sie za 2 tygodnie do krakowa i porozgladam sie za sukienkami czy jest cos ciekawego... choc podobno nic nie ma. nadal rozwazam szycie. a dodatki to pewnie gdzies przelom grudnia i stycznia, wtedy beda przeceny i mozna swietne butki kupic. ja jak szlam do chlopaka to kupilam brfokatowe czolenka ktorych w calym krakowie nie bylo w galerii kazimierz w new yorkerze za 34zl i wtedy tez kupilam przy okazji sliczne czerwone peep toe za 19zl :)

1 użytkownik podziękował za tę wiadomość Sylwuniaa0091

15. asiulaaa Nowicjuszka

Napisano: 26 października 2009, 19:56

Czesc Maturzystki ;) Ja rowniez mam w styczniu studniowke i nie wiem jaka sukienke wybrac. Myslalam o klasycznej czarnej , dopasowanej do kolan i do tego czerwone (ewentualnie rozowe) szpilki i torebka w tym samym kolorze. Nie jestem wysoka [166cm.] wlosy ciemny blond, lub, jak kto woli ;p , jasny braz, mam jasna karnacje i zielone oczy. Myślicie ze zestaw ktory wymyslilam pasowalby do mnie, czy moze lepsze byloby cos w bardziej zywym kolorze ??

16. melleczka Weteranka

Napisano: 26 października 2009, 20:14

wiekszosc dziewczyn nie wie o tym ze czern jest kolorem absolutnie nie dla nich i ze jest to kolor bardzo wymagajacy pod wzgledem urody. i ma bardzo waski zakres tolerancji. tak naprawde to dobrze wygladaja w tym kolorze tylko osoby o ciemniejszej karnacji i ciemnych oczach, reszta moze wygladac najwyzej zadowalajaco.

tak wiec ja bym radzila inny kolor skoro masz jasna cere. granat tez jest ciemny ale juz nie tak ostry jak czern. bylby o wiele lepszy. a dodatki niech nadal beda czerwone lub rozowe. tylko torebke dobierz do koloru sukienki.

17. Sylwuniaa0091 Nowicjuszka

Napisano: 26 października 2009, 20:57

Tylko boję się, żebym w tej 1-szej nie wyglądała jak 'w ciąży', bo chudzielec ze mnie :p A jak ta druga? Bo mi się podoba ;) )

18. tutti Nowicjuszka

Napisano: 26 października 2009, 21:02

czolem maturzystki :-)
    Jesli kogos zainteresuje to moja kolezanka sprzedaje sukienke http://www.allegro.pl/item796886641_studniowka_szyfon_34_czarna_sukienka_monnari...

Sylwuniaaa91 ta druga jest szałowa, ale nie ma ramiączek więc jesli jestes szczupla - radze sie zastanowic bo moze utrudniac taniec i ogolnie cala noc, to ciagle naciagnie sukienki na biust, skad ja to znam.. ;-)

1 użytkownik podziękował za tę wiadomość Sylwuniaa0091

19. asiulaaa Nowicjuszka

Napisano: 26 października 2009, 21:29

melleczka napisał(a)

wiekszosc dziewczyn nie wie o tym ze czern jest kolorem absolutnie nie dla nich i ze jest to kolor bardzo wymagajacy pod wzgledem urody. i ma bardzo waski zakres tolerancji. tak naprawde to dobrze wygladaja w tym kolorze tylko osoby o ciemniejszej karnacji i ciemnych oczach, reszta moze wygladac najwyzej zadowalajaco.

tak wiec ja bym radzila inny kolor skoro masz jasna cere. granat tez jest ciemny ale juz nie tak ostry jak czern. bylby o wiele lepszy. a dodatki niech nadal beda czerwone lub rozowe. tylko torebke dobierz do koloru sukienki.

Podobnie sie na to zapatrywalam, ale wolalam sie upewnic ;) granat nie bardzo mi odpowiada. A co myslicie o szarej badz szarosrebrnej ??

20. Sylwuniaa0091 Nowicjuszka

Napisano: 26 października 2009, 21:52

Tutti, a gdybym tak stworzyła wersję z ramiączkami? :) No, a co do szczupłości... to chyba ta pani ze zdjęcia odpowiada mojej figurze :P Tak w ogóle to nie mogę się zdecydować... Powiedzmy, że te sukienki mi się podobają.