Sukienki na studniówkę 2013

1. Mulatka Nowicjuszka

Napisano: 7 lutego 2010, 13:18

Martys91 napisał(a)

Witam! Mam problem :( Studniówka juz za tydzien a ja nie wiem jaka sukienkę załozyć. Mam 161 cm wzrostu i 51 kg co oznacza ze do szczupłych nie należe chociaż źle nie ma, mam spore uda co jest problemem. Sukienka jaka mam to z kolekcji letniej simple ="http://www.stylistka.pl/simple-jesien-zima-2009-2010/zdjecie/23008/" title="http://www.stylistka.pl/simple-jesien-zima-2009-2010/zdjecie/23008/">http://www.stylistka.pl/simple-jesien-zima-2009-2010/zdjecie/23008/ taka jak ta po środku tylko w kolorze turkusowym. Oczywiście jestem niższa niz te modelki więc automatycznie sukienka jest dłuższa. Czy pasuje taka na studniówkę?

Bardzo mi sie ta sukienka podoba. Fakt, jest krótka. Ale jeśli sama bedziesz pewnie się w niej czuła jest jak najbardziej odpowiednia. Rajstopy? Ja wybrałabym cieniutkie, czarne.

eN_cafe
    Dziękuję!
    Tak właśnie myślałam.. Róż chyba sie nie nadaję. Jeszcze jakiś pomysł? ;>
    Spróbuje z kobaltem ;P

2. 19BaMbOoChA90 Początkująca

Napisano: 7 lutego 2010, 14:12

Mulatka napisał(a)

Dziewczyny!

Mam problem. Studniówka juz za dwa tygodnie, a ja nie mam jeszcze dodatków!
    Moja sukienka jest czarna, satynowa, przed kolano. Ma szerokie ramiączka, kopertowy dekolt, jest obcisła w talii, dalej ma fason bombki. Jest gładka z wyjątkiem marszczeń na dekolcie, i koronki od pasa do dekoltu.
    Nie chce czarnych dodatków, wolałabym ją nieco ożywić. Jaki kolor byście wybrały?
    Myślalam o kobalcie (buty, biżuteria) albo zgaszonym różu.. Co Wy na to?

hmm dodatki możesz mieć w każdym kolorze, jednak są kolory, które pasują bardziej, drugie natomiast mniej więc dobrze by było gdybyś opisała karnację, kolor oczu i włosów itp :) )!

skoro masz koronkę w talii to może byś postawiła na rajstopki ze wzorkiem z boku w kolorze czarnym :) ?

p.s. przykładowe dodatki do czarnej kiecki ;p :

1 użytkownik podziękował za tę wiadomość Mulatka

3. Mulatka Nowicjuszka

Napisano: 8 lutego 2010, 15:37

19BaMbOoChA90 napisał(a)

hmm dodatki możesz mieć w każdym kolorze, jednak są kolory, które pasują bardziej, drugie natomiast mniej więc dobrze by było gdybyś opisała karnację, kolor oczu i włosów itp :) )!

skoro masz koronkę w talii to może byś postawiła na rajstopki ze wzorkiem z boku w kolorze czarnym :) ?

p.s. przykładowe dodatki do czarnej kiecki ;p :

Dziękuję za odzew, BaMbOoCha! ;D
    trafiłaś w samo sedno, dokładnie. Niektóre kolory nie dają tego wrażenia, co inne.. O to mi chodziło ;P
    A więc mam długie ciemnobrązowe włosy, orzechowe oczy i karnacja? Raczej średnia, ani blada, ani superciemna. W ostatnim czasie dopracowna balsamem, na co dzień używam też ciut ciemniejszego od skóry podkładu, więc blado nie wyglądam. ;d co dobrze wygląda z brązem?

wzorzyste rajstopy to ciekawy pomysł, na pewno się rozejrzę ;)

4. 19BaMbOoChA90 Początkująca

Napisano: 8 lutego 2010, 17:20

Mulatka napisał(a)

Dziękuję za odzew, BaMbOoCha! ;D
    trafiłaś w samo sedno, dokładnie. Niektóre kolory nie dają tego wrażenia, co inne.. O to mi chodziło ;P
    A więc mam długie ciemnobrązowe włosy, orzechowe oczy i karnacja? Raczej średnia, ani blada, ani superciemna. W ostatnim czasie dopracowna balsamem, na co dzień używam też ciut ciemniejszego od skóry podkładu, więc blado nie wyglądam. ;d co dobrze wygląda z brązem?

wzorzyste rajstopy to ciekawy pomysł, na pewno się rozejrzę ;)

to ja stanowczo radzę Ci byś wybrała kobaltowe dodatki :) ! lub też w odcieniach pomarańczu! albo fioletu xd! byleby wyróżniające się i odważne, masz taki typ urody, że po prostu kolory Ci pasują, zwłaszcza te intensywne :) ! szalej ile możesz :p hehe

p.s. jak już może zauważyłaś, lubię, gdy dodatki są w tym samym kolorze, ale innych jego odcieniach :p ! wtedy nie ma monotoni! :D

5. Mulatka Nowicjuszka

Napisano: 9 lutego 2010, 8:26

19BaMbOoChA90 napisał(a)

to ja stanowczo radzę Ci byś wybrała kobaltowe dodatki :) ! lub też w odcieniach pomarańczu! albo fioletu xd! byleby wyróżniające się i odważne, masz taki typ urody, że po prostu kolory Ci pasują, zwłaszcza te intensywne :) ! szalej ile możesz :p hehe

p.s. jak już może zauważyłaś, lubię, gdy dodatki są w tym samym kolorze, ale innych jego odcieniach :p ! wtedy nie ma monotoni! :D

myślisz, że kobalt będzie jednak odpowiedni? ;D
    a biżuteria?
    podoba mi się ten pomysł ;) myślę, że skoro sukienka jest czarna mogę zaszaleć trochę jeśli chodzi o dodatki, zarówno poporzez ich formę, jak i kolor ;P dziękuję Ci za wsparcie ;D dziś ruszam do sklepów ;P

6. izka_m1 Nowicjuszka

Napisano: 11 lutego 2010, 17:53

Jeśli chodzi o sukienke w stylu greckim czy egipskim musi być z elementami złotego i jasna pozostaje tylko odpowiedni makijaz i ewentualnie dodatki. Ta sukienka napewno jest super. tTa i wiele innych pieknych znajdziesz na foreverunique.pl Mowa była również o sukienki bombki również sa na tej stronie. Ktos pokazał zdjecia kilku sukienek i sa to sukienki firmy lipsy, niestety na podanej stronie ich nie znajdziecie, ale oni też maja je w sprzedaży poprostu trzeba pytać o nie .A podobno już niedługo beda mieli nowa letnia kolekcje i ma buc jeszcze lepsza niz zimowa.

7. styska Nowicjuszka

Napisano: 11 lutego 2010, 21:28

Mam zdjecia ze studniowki :P Juz dawno, ale zapomnialam hasla na forum ;p i na zdjeciach wygladam nawet jak czlowiek ;p cywilizowany ;p hehe Tylko wiecie co? jestem zla ze jest ich tak malo.. ale w sumie nie bylo nawet kiedy robic :(

Jak ja wam zazdrooszcze tych studniowek, ale niedlugo sie juz skoncza na szczescie :D ;)

8. choco44 Nowicjuszka

Napisano: 31 sierpnia 2010, 2:36

hey pomożecie ??

9. choco44 Nowicjuszka

Napisano: 31 sierpnia 2010, 2:36

hey moim zdaniem sukienka na studniowke powinna byc delikatna obojetnie czy długa czy krotkka ale oby nie z satyny i jakies krzykliwe koloryto zdecydowanie nie wyglada ladnie ja mam stuniowke s styczniu i wybrałam sukienke bede ja szyła u krawcowej jak myslicie ładna czekam na wasze opinie bede wdzieczna :)

10. porada Nowicjuszka

Napisano: 1 września 2010, 13:05

wszystko zależy od twojej figury :) pamiętaj też, że studniówka to nie wesele a ty nie jesteś panną młodą (to tak żebyś nie przesadziła bo potem będą się z ciebie śmiać aż do matury).

ja miałam studniówkę całkiem niedawno, ale nie szyłam sobie sukienki u krawcowej. uważam, że najlepiej będzie jak przymierzysz kilka typów sukienki :) nie nastawiaj się na to co na zdjęciu, może znajdź gdzieś taki typ sukienki i zobaczysz jak będziesz w tym wyglądać :) poza tym na zdjęciu spora część to retusz i to co na zdjęciu wygląda ładnie w rzeczywistości nie musi być takie piękne i niekoniecznie musi to ładnie wyglądać na Tobie :)

koniecznie przymierzaj, przymierzaj i jeszcze raz przymierzaj :)
    koniecznie postaw też na wygodę. bo co z tego, że sukienka będzie piękna jak ty w niej nie będziesz mogła siedzieć, obkręcic się a tym bardziej tańczyć.

poza tym masz jeszcze naprawdę dużo czasu, więc zdążysz cos wybrac sensownego :)

11. mm444 Zadomowiona

Napisano: 1 września 2010, 13:42

choco44 - moim zdaniem w tej sukience gorset nie jest zbyt ciekawy - wygląda, jakby był "za mały" :D Zastanów się, czy w czymś takim będzie wygodnie tańczyć, bo chyba nie idziesz na studniówkę po to, by siedzieć cały czas przy stole :)

12. mavika Początkująca

Napisano: 1 września 2010, 21:23

zdecydowanie lepsza będzie sukienka z ramiączkami. A i co do bieli czy "ekri', u mnie na 100dniówce kolezanka miła sukienke ślubną ale kremowa, nie powiem bo wyglądała ślicznie do tego miła złote dodatki i delikatny złoty makijaż, ale zdecydowanie nie na 100, bardzo się wyróżniała, a nasz kamerzysta sie pytał, czy przy okazji urządzamy jej przyjęcie weselne. Więc jeżeli koniecznie chcesz taką sukienkę jak na zdjęciach, które dałaś, to może zastanów się nad jakimś innym kolorem

1 użytkownik podziękował za tę wiadomość choco44

13. milenka2609 Nowicjuszka

Napisano: 5 września 2010, 14:44

hej, mam probelm, szukam sukienki na studniówkę, marzę o długiej, bo w końcu to właściwie jedyny taki bal w życiu, no chyba że znajdę sobie jakiegoś biznesmena ;p ale chodzi o to że jestem niska,156wzrostu, dosyć drobna, mam jasne dosyć długie blond włosy, i nie mogę znależć żadnej odpowiedniej sukienki, proszę o pomoc ;) )

14. paulabdg Nowicjuszka

Napisano: 8 września 2010, 21:03

ja myslę żeby uszyć sukienkę na studniówkę. mam dwa wzorce i nie wiem który ładniejszy. doradzicie mi coś?

15. mm444 Zadomowiona

Napisano: 8 września 2010, 22:16

Wiecie co? Dużo zależy od tego, co się u Was w szkole toleruje. U mnie większość była w ciemnych sukniach, ale część dziewczyn szalała i... przebierała się w trakcie studniówki :D Po prostu dyrekcja zasugerowała, żeby do poloneza - jak co roku - dziewczyny miały białą "górę" i ciemny "dół". Najprościej było po prostu ubrać białą bluzkę, bolerko, czy cokolwiek w tym stylu na sukienkę, ale oczywiście niektórzy lubią się wybić z tłumu ;)

Żeby nie było, że specjalne wymagania tylko dla pań - panowie dostali identyczne krawaty (do ubrania do białych koszul), które zmieniali po polonezie, jednak z tym jest zdecydowanie mniej roboty, niż ze zmianą całego stroju ;)

Zanim zdecydujecie się na jakąś sukienkę, to przejrzyjcie zdjęcia lub obejrzyjcie filmy ze studniówek z poprzednich lat, wtedy łatwiej będzie podjąć decyzję.

paulabdg: widzę silną fascynację "Plotkarą" :D Zanim uszyjesz - poszukaj czegoś podobnego w sklepach i przymierz, żeby później nie było niemiłej niespodzianki. Według mnie na szkolny bal taka łezka, jak w tej pierwszej sukni, nie nadaje się z przyczyn oczywistych.

1 użytkownik podziękował za tę wiadomość paulabdg

16. paulabdg Nowicjuszka

Napisano: 9 września 2010, 18:28

chyba jednak wybiorę zieloną. wiele osób mi mówi że mam bardzo podobną figurę do tej dziewczyny więc dlatego wybrałam kreacje Sereny z serialu. ale dziękuję za opinie. żółta musi być uszyta na inną okazję

17. FashionLulu Nowicjuszka

Napisano: 20 września 2010, 20:59

Moim zdaniem coś prostego. Bez masy cekinków i błyszczących dodatków. Jak by to była moja studniówka, a to pewnie wybrałabym coś w tym stylu http://www.ejtyfree.pl/Products/200-guess-duga-czarna-suknia.aspx

18. princessss Obeznana

Napisano: 23 września 2010, 21:40

hej mam w styczniu studniowke i nie mam pojecia co by mi pasowało.. mam 170cm wzrostu, waze 55kg mam blond wlosy za lopatki oczy koloru niebieskiego nie mam za duzego biustu i uwielbiam różowy. mam juz buty, czarne proste szpilki (nie za duze ok.7cm) marzy mi się sukienka taka jak ma dziewczyna na zdj w pierwszym rzedzie stojaca brunetka wlosy rozpuszczone.. po prostu falbanki te wystajace spod spodu tak na mnie dzialaja jak czekolada xD dugie zdj to moja najnowsza fotka ilustrujaca moja figure i całokształt ;) doradzcie cos plz :) ))

19. choco44 Nowicjuszka

Napisano: 25 września 2010, 23:17

Jesteś ładną dziewczyna i masz świetną figure dlatego ta sukieneczka dla ciebie nie bedzie dobra wybierz cos subtelnego żeby wesponowało twoje atuty ta sukinka nadaje sie bardziej do jakiegoś tańska wygladałabys jak duza lala barbie jeśli pozwolisz moge ci coś polecic

20. choco44 Nowicjuszka

Napisano: 25 września 2010, 23:17

Druga sukienka delikatna i subtelna no i jest rózowa taki jaki lubisz

1 użytkownik podziękował za tę wiadomość princessss