Tabletki antykoncepcyjne

  1. Podpretekstem Nowicjuszka

    Rejestracja: 2010-02 Posty: 25 Podziękowania: 0

    Napisano: 21 lutego 2010, 17:42

    Hahaha :D
    Poprawiłaś mi humor Czekolado! :D
    Aczkolwiek - właśnie dostałam krwawienia więc moje nerwy zostały uspokojone w 100% :) Chociaż przyszło to krwawienie troszkę późno bo 4 dni po ostatniej tabletce...
    Ale najważniejsze, że przyszło! :)

  2. modnisia17 Początkująca

    Rejestracja: 2009-09 Posty: 52 Podziękowania: 10

    Napisano: 21 lutego 2010, 19:19

    Czesc!
    Ja z pytaniem... Czy ktoras z Was bierze Cilest? Moja pani ginekolog ostatnio mi je przepisala - wczesniej bralam Diane35. Co dziwne, po ostatnim opakowaniu Diane nie pojawil sie okres tak, jak powinien, tylko duzo pozniej - brazowa "galareta" wylatywala ze mnie, a ja plakalam z bolu. Czy cos jest nie tak...?

  3. sternchen Obeznana

    Rejestracja: 2009-06 Posty: 149 Podziękowania: 188

    Napisano: 21 lutego 2010, 19:35

    modnisia17 napisał(a)

    Czesc!
    Ja z pytaniem... Czy ktoras z Was bierze Cilest? Moja pani ginekolog ostatnio mi je przepisala - wczesniej bralam Diane35. Co dziwne, po ostatnim opakowaniu Diane nie pojawil sie okres tak, jak powinien, tylko duzo pozniej - brazowa "galareta" wylatywala ze mnie, a ja plakalam z bolu. Czy cos jest nie tak...?



    na sali nie ma lekarza! (ginekologa)
    a z takimi problemami nalezy udac sie do lekarza
    poza tym zanim sie zmienia tabletki powinno sie zrobic co najmniej m-na jesli nie kilku m-na przerwe.
    lekarka powinna Ci byla o tym wspomniec?
    jesli tego nie zrobila to masz tego konsekwencje

  4. modnisia17 Początkująca

    Rejestracja: 2009-09 Posty: 52 Podziękowania: 10

    Napisano: 21 lutego 2010, 19:42

    Nie zrobila, a nawet nieszczegolnie mnie badala - zrobila jedynie wywiad, czy w rodzinie ktos chorowal, czy pale papierosy. To byly jedyne pytania. Pani doktor powiedziala mi tez, ze moge zaczac od razu tak, jakbym po prostu zaczynala nowe opakowanie Diane.
    Chyba pora zmienic lekarza...

  5. sternchen Obeznana

    Rejestracja: 2009-06 Posty: 149 Podziękowania: 188

    Napisano: 21 lutego 2010, 20:27

    chyba tak...
    no i koniecznie spytaj go dlaczego tak Cie boli?
    ale wydaje mi sie ze z tego powodu o ktorym pisalam

    1 użytkownik podziękował za tę wiadomość modnisia17

  6. modnisia17 Początkująca

    Rejestracja: 2009-09 Posty: 52 Podziękowania: 10

    Napisano: 21 lutego 2010, 20:30

    Dziekuje za te odpowiedzi...
    Kurcze, zaczynam sie troche bac, zle przeczucie mam. Obawiam sie, ze pani ginekolog bedzie mi musiala duzo wytlumaczyc. Najgorsze jest to, ze mialam do niej pelne zaufanie, leczyla moja babcie, mame - teraz i ja bylam jej pacjentka. Zobaczymy, co powie, umowie sie jutro na wizyte.

  7. Podpretekstem Nowicjuszka

    Rejestracja: 2010-02 Posty: 25 Podziękowania: 0

    Napisano: 21 lutego 2010, 20:59

    Jeny, Modnisia17 - to co opisujesz jest straszne!
    Lekarka bardzo nieodpowiedzialna, wg mnie powinna zrobić wszystkie badania i zastrzec, że przed zmianą tabletek potrzebna jest przerwa.
    Proponuję szybki kontakt z INNYM lekarzem.

  8. modnisia17 Początkująca

    Rejestracja: 2009-09 Posty: 52 Podziękowania: 10

    Napisano: 21 lutego 2010, 21:13

    Niestety, mialam do niej pelne zaufanie i je stracila. Zarejestruje sie juz jutro do lekarza.
    Swoja droga, jak tego okresu nie mialam, to sie cieszylismy z moim narzeczonym, ze bedziemy rodzicami a tu... kolejna zmiana planow :) .

  9. Podpretekstem Nowicjuszka

    Rejestracja: 2010-02 Posty: 25 Podziękowania: 0

    Napisano: 21 lutego 2010, 22:01

    Ja chodzę do ginekologa - mężczyzny i jestem w 100% zadowolona. Moja mama mi go poleciła, powiedziała że facet jest bardziej delikatny i skrupulatny niż kobieta.

    Mam nadzieję, że nie jest to żadna reakcja 'chorobowa' - i że to przez tabletki a nie z innych powodów u Ciebie taki dziwny okres.
    (Daj znać, jak będziesz po wizycie ;) )

  10. sternchen Obeznana

    Rejestracja: 2009-06 Posty: 149 Podziękowania: 188

    Napisano: 21 lutego 2010, 22:06

    no niestety, ja tez musialam zmieniac kilkakrotnie lakarza choc wcale stara nie jestem z podobnych powodow...
    wciskali co wejdzie bez zadnego tlumaczenia.

    ale teraz w dobie neta:
    wystraczy wpisac w wyszukiwarce dreczacy nas problem i zazwyczaj bez ujawniania swoich danych moyna znalesc odpowiedzi na dreczace nas pytania.
    kolejnym razem polecam zagooglowac zanim sie zrobi cos "glupiego"
    z drugiej strony rozumiem to zaufanie do lekarza "pokolen"
    ale jak widac lekarz tez czlowiek a nawet maszyny nie sa nieoymle ;) wiec coz od ludzi wymagac...
    ale tacy specjalisci powinni byc swiadomi konsekwencji, prawda?

    ich kann das jetzt nicht nachvollziehen..

  11. MlecznaCzekolada Obeznana

    Rejestracja: 2010-02 Posty: 275 Podziękowania: 75

    Napisano: 21 lutego 2010, 22:20

    Podpretekstem- no i widzisz, wszystko dobrze sie skończyło :)

    Modnisia- koniecznie zmień lekarza. Mam tylko jedno pytanie- skoro cieszyliście się że nie masz okresu i będzie dzidzia to po co bierzesz tabletki? :) Poza tym lepiej tak od razu po tabletkach nie zachodzić w ciążę.

    Ja ostatnio też musiałam zmienić, a szkoda bo miałam świetną lekarz. Przestała na nfz przyjmować a prywatnie woła....200zł za wizytę! Rozumiem że mnie stać ale to chyba jednak trochę za dużo :O No i nie po to płacę składki na nfz aby z tego nie korzystać.

  12. modnisia17 Początkująca

    Rejestracja: 2009-09 Posty: 52 Podziękowania: 10

    Napisano: 22 lutego 2010, 8:06

    MlecznaCzekolada, cieszylismy sie, bo doszlismy do wniosku, ze skoro juz mamy miec dziecko to lzy i krzyki wcale tu nie pomoga :) . Dziecko planuje urodzic dopiero za 4-5 lat, ale taka niespodzianka mnie ucieszyla - przeciez wiem, jakie sa konsekwencje seksu. A ze to jednak falszywy alarm, to poczekamy jeszcze te 4-5 lat, mam nadzieje :) .

    Lece sie szykowac do lekarza... Pojde prywatnie do ginekologa-mezczyzny, juz sie boje.

  13. Ewa_1904 Nowicjuszka

    Rejestracja: 2010-02 Posty: 1 Podziękowania: 0

    Napisano: 22 lutego 2010, 9:48

    Witam. Mam pytanie... Po jakim czasie od odstawienia tabletek antykoncepcyjnych można zajść w ciąże?

  14. modnisia17 Początkująca

    Rejestracja: 2009-09 Posty: 52 Podziękowania: 10

    Napisano: 22 lutego 2010, 10:58

    Ewa, mysle, ze po jakichs szesciu miesiacach nie bedzie problemu - organizm wtedy bedzie juz oczyszczony po tabletkach. Oczywiscie, mozna zajsc wczesniej, ale lepiej oczyscic organizm - to lepsze dla dziecka. No i warto zaczac lykac kwas foliowy jak najwczesniej :) .

  15. MlecznaCzekolada Obeznana

    Rejestracja: 2010-02 Posty: 275 Podziękowania: 75

    Napisano: 22 lutego 2010, 12:20

    Ewa- zajść w ciążę to możesz od razu po odstawieniu :) Ale chyba pytasz o to ile czasu najlepiej odczekać. Minimum pół roku wg mnie. Tak jak koleżanka pisze- oczyść organizm i łykaj kwas foliowy.

  16. MlecznaCzekolada Obeznana

    Rejestracja: 2010-02 Posty: 275 Podziękowania: 75

    Napisano: 23 lutego 2010, 12:11

    Tym postem powyżej powinien sie moderator zająć?!
    I policja!
    Jak możesz człowieku handlować lekami przez internet!
    A jak jakaś dziewczyna umrze przez ciebie na zakrzepicę ?! Masz mózg człowieku? Handel lekami jest nielegalny!
    Moderator powinien Twoje IP na policję zgłosić!

  17. modnisia17 Początkująca

    Rejestracja: 2009-09 Posty: 52 Podziękowania: 10

    Napisano: 23 lutego 2010, 13:26

    Prosze, zgloscie naruszenie regulaminu koledze handlujacemu srodkami poronnymi... Czlowieku, oszalales!

    Edit: jak dobrze, ze juz to zniknelo, uf ;) .

  18. zulsko Nowicjuszka

    Rejestracja: 2010-02 Posty: 1 Podziękowania: 0

    Napisano: 26 lutego 2010, 8:24

    zapomnialam wziac tabletki o stalej porze. w tym czasie wspolzylam i wzielam tablekte antykoncepcyjna dopiero po 4 godzinach od normalnej pory. mam 11dzien cyklu. czy moglo zajsc do zaplodnienia?

  19. sternchen Obeznana

    Rejestracja: 2009-06 Posty: 149 Podziękowania: 188

    Napisano: 26 lutego 2010, 12:40

    zulsko, nie
    nastepnym razem nastaw sobie przypominacz w komorce a juz nie zapomnisz o tabletkach

  20. Zirael Nowicjuszka

    Rejestracja: 2009-08 Posty: 78 Podziękowania: 5

    Napisano: 26 lutego 2010, 15:34

    Cześć :) Mam pytanie - czy któraś z Was brała kiedykolwiek tabletki Diane-35? Przepisała mi je endokrynolog, ale ostatnio przeczytałam że powodują one migrenowe bóle głowy i zauważam coś takiego u siebie, zwłaszcza w przerwie w braniu tabletek. Lekarka problem bagatelizuje, ale chyba przestanę je brać na własną rękę, bo mam dosyć tych migren... Może Wy wiecie, jak to jest?

Podobne tematy ostatni post
Brak nowych postów Tabletki antykoncepcyjne daylette Autor: lulaa12, 2 stycznia 2013, 18:51
  • 6 odpowiedzi
  • 8262 wyświetlenia
PatinkaS
Brak nowych postów Tabletki antykoncepcyjne a wysoka temperatura Autor: klara123, 31 stycznia 2014, 14:51
  • 2 odpowiedzi
  • 244 wyświetlenia
ilovekato
Brak nowych postów Plastry antykoncepcyjne "EVRA" Autor: MemoryV, 4 marca 2009, 21:27
  • 9 odpowiedzi
  • 2865 wyświetleń
rudamaruda

1
zaloguj się do

nie masz konta? zarejestruj się, to tylko kilka sekund!

Zamknij

zapomniałeś hasła?

zarejestruj się w

masz już konto? zaloguj się

Zamknij

dodaj do
Zamknij
Dodaj do stylistka +

Przeciągnij przycisk na pasek ulubionych w przeglądarce.Wygodnie dodawaj zdjęcia i rzeczy ze stron, które odwiedzasz.