Tabletki antykoncepcyjne

  1. Kotka123 Nowicjuszka

    Rejestracja: 2010-02 Posty: 8 Podziękowania: 0

    Napisano: 26 lutego 2010, 23:01

    hej mama pytanko. od tygodnia ( dokladnie od poniedziałku). na ulotce bylo napisane, że pierwszą tabletkę należy przyjąć w pierwszym dniu okresu. ja myślałam ze właśnie w poniedziałek zaczął mi się okres ale chyba były to tylko jakieś plamienia... bo okres się cofnął. to znaczy we wtorek też wystąpiło plamienie, ale rzeczywistego okresu nie dostałam. dalej biorę tabletki, ale nie wiem czy mogę się bezpiecznie kochać, bez obawy, że zajdę w ciążę?słyszałam ze lepiej wziąć tabletkę wcześniej niż później. proszę odpowiedzcie!

  2. Kotka123 Nowicjuszka

    Rejestracja: 2010-02 Posty: 8 Podziękowania: 0

    Napisano: 26 lutego 2010, 23:01

    hej mama pytanko. od tygodnia ( dokladnie od poniedziałku). na ulotce bylo napisane, że pierwszą tabletkę należy przyjąć w pierwszym dniu okresu. ja myślałam ze właśnie w poniedziałek zaczął mi się okres ale chyba były to tylko jakieś plamienia... bo okres się cofnął. to znaczy we wtorek też wystąpiło plamienie, ale rzeczywistego okresu nie dostałam. dalej biorę tabletki, ale nie wiem czy mogę się bezpiecznie kochać, bez obawy, że zajdę w ciążę?słyszałam ze lepiej wziąć tabletkę wcześniej niż później. proszę odpowiedzcie!

  3. MlecznaCzekolada Obeznana

    Rejestracja: 2010-02 Posty: 275 Podziękowania: 75

    Napisano: 26 lutego 2010, 23:56

    Kotka- możesz. Okres sie 'cofnął' pewnie od tabletek.

    Dziewczyny, wypytajcie lekarza zanim cokolwiek zaczniecie jeść.

    1 użytkownik podziękował za tę wiadomość Kotka123

  4. Kotka123 Nowicjuszka

    Rejestracja: 2010-02 Posty: 8 Podziękowania: 0

    Napisano: 27 lutego 2010, 8:18

    Chętnie bym wypytała lekarkę, ale byłam ostatnią pacjentką a ona jeszcze kazała do mnie zadzwonić bo w tym dniu właśnie się wyjątkowo spieszyła, i chciała się mnie jak najprędzej pozbyć z gabinetu..
    jeszcze raz dzięki

  5. sternchen Obeznana

    Rejestracja: 2009-06 Posty: 149 Podziękowania: 188

    Napisano: 27 lutego 2010, 9:11

    Kotka123 napisał(a)

    Chętnie bym wypytała lekarkę, ale byłam ostatnią pacjentką a ona jeszcze kazała do mnie zadzwonić bo w tym dniu właśnie się wyjątkowo spieszyła, i chciała się mnie jak najprędzej pozbyć z gabinetu..
    jeszcze raz dzięki



    polska rzeczywoistosc
    a potem sie dziwimy ze nie "oswiecone" dziewczyny pisza tu i szukaja jakiejs pomocy.

    nie rozumiem tez dlaczego wola pytac w necie zamaist np mamy? ja o wszystko i o wszystkim moglam pytac i gadac z mama. i tak zostalo do dzisiejszego dnia...

  6. MlecznaCzekolada Obeznana

    Rejestracja: 2010-02 Posty: 275 Podziękowania: 75

    Napisano: 27 lutego 2010, 11:12

    Sternchen- mamy często o tabletkach anty mają pojęcie równe zeru ;) To raz. A dwa że mama jest ostatnią osobą do której pójdzie nastolatka z problemem :P Bunt młodzieńczy zanika chyba dopiero na 20stkę. heh

  7. sternchen Obeznana

    Rejestracja: 2009-06 Posty: 149 Podziękowania: 188

    Napisano: 27 lutego 2010, 11:48

    to chyba jestem wyjatkowym wyjatkiem :D

    ja zawsze ze wszystkim szlam do mamy :)

  8. blondyneczka_83 Początkująca

    Rejestracja: 2009-07 Posty: 83 Podziękowania: 3

    Napisano: 28 lutego 2010, 16:13

    A czy ktoś się może orientuje jaka może być przyczyna zmiany tabletek antykoncepcyjnych z tych o mniejszej dawce hormonów na większą? No na pewno nie chodzi tutaj o skuteczność. Nie mam też mięśniaków macicy ani trądziku.
    Natomiast w lewej piersi mam ok. 1cm guzka, gruczolakowłókniaka, który nie jest złośliwy, aczkolwiek według chirurga-onkologa, za mały na usunięcie (biopsja była wykonana i to nic złośliwego). Do tej pory brałam Logest, teraz dostałam receptę na Sylvie30. Mój ginekolog pomimo, iż jest naprawdę dobrym specjalistą, to jest tez mrukiem i wyciągnięcie od niego jakichkolwiek info graniczy z cudem. Jak myślicie od czego ta zmiana tabletek może zależeć?

  9. MlecznaCzekolada Obeznana

    Rejestracja: 2010-02 Posty: 275 Podziękowania: 75

    Napisano: 28 lutego 2010, 16:56

    Blondyneczka- być może wzrost hormonów spowoduje zmniejszenie się i zniknięcie guzka (?). Ale nie wiem, nie jestem lekarzem. Zapytaj wprost ginekologa.

  10. sternchen Obeznana

    Rejestracja: 2009-06 Posty: 149 Podziękowania: 188

    Napisano: 28 lutego 2010, 17:50

    tez bym powiedziala ze po to te mocniejsze hormony zeby zaprzestac rozwojowi czy zeby "rozbic" tego guzka hormonami.

  11. kleopatra_07 Nowicjuszka

    Rejestracja: 2010-02 Posty: 4 Podziękowania: 0

    Napisano: 28 lutego 2010, 21:31

    Biore tabletki od 4 meisiecy i dzisiaj przed zażyciem 5 tabletki 4 opakowania kochałam sie z moim facetem i skończył we mnie.Strasznie sie boje, ale chyba nie ma zadnego prawdopodobieństwa, że moge zajść w ciążę?Tabletki staram sie brac regularnie zawsze o 21.

  12. modnisia17 Początkująca

    Rejestracja: 2009-09 Posty: 52 Podziękowania: 10

    Napisano: 28 lutego 2010, 21:40

    Zirael (przepraszam, jesli zle napisalam nick):

    Bralam Diane-35 i czulam sie po nich swietnie. Musisz isc do swojego ginekologa i powiedziec, ze zle sie czujesz. Ale przyzwyczaj sie, bo kazde tabletki powoduja jakies skutki uboczne.

  13. miranda Obeznana

    Rejestracja: 2009-04 Posty: 83 Podziękowania: 69

    Napisano: 28 lutego 2010, 21:51

    Kleopatro!
    Ten temat był tu już poruszany, ale trudno, kolejny raz nie zaszkodzi, przy stosowaniu tabletek nie jest potrzebne dodatkowe zabezpieczenie, jednak nawet przy najregularniejszym braniu bez żadnych czynników obniżających skuteczność, mają skuteczność 99,8%. Te 0,2% komuś musi się przydarzyć, zresztą żadna metoda nie daje 100% pewności, więc jeśli decydujesz się na uprawianie seksu, to po po prostu musisz być PEWNA, że w razie czego dasz sobie radę. Musisz być pewna miłości i musisz być w odpowiednim wieku, żeby dziecko urodzić i utrzymać, to proste, seks nie jest dla dzieci.

  14. MlecznaCzekolada Obeznana

    Rejestracja: 2010-02 Posty: 275 Podziękowania: 75

    Napisano: 1 marca 2010, 1:11

    kleopatra_07 napisał(a)

    Biore tabletki od 4 meisiecy i dzisiaj przed zażyciem 5 tabletki 4 opakowania kochałam sie z moim facetem i skończył we mnie.Strasznie sie boje, ale chyba nie ma zadnego prawdopodobieństwa, że moge zajść w ciążę?Tabletki staram sie brac regularnie zawsze o 21.



    Nie załamuj mnie, błagam Cię.

    p.s. Miranda pięknie napisała.

  15. MlecznaCzekolada Obeznana

    Rejestracja: 2010-02 Posty: 275 Podziękowania: 75

    Napisano: 1 marca 2010, 1:12

    modnisia17 napisał(a)

    Zirael (przepraszam, jesli zle napisalam nick):

    Bralam Diane-35 i czulam sie po nich swietnie. Musisz isc do swojego ginekologa i powiedziec, ze zle sie czujesz. Ale przyzwyczaj sie, bo kazde tabletki powoduja jakies skutki uboczne.



    Nie każde. Ja po moich czułam się świetnie, a jedynym skutkiem ubocznym był 'rozrost' biustu o dwa rozmiary w górę :P

  16. modnisia17 Początkująca

    Rejestracja: 2009-09 Posty: 52 Podziękowania: 10

    Napisano: 1 marca 2010, 7:33

    Rozrost biustu tez jest skutkiem ubocznym, w dodatku bardzo fajnym, wiec kazde :D .

  17. Podpretekstem Nowicjuszka

    Rejestracja: 2010-02 Posty: 25 Podziękowania: 0

    Napisano: 1 marca 2010, 17:07

    Kleopatro, masz w sumie bardzo podobną sytuację do mojej, też jestem po 4 opakowaniu, zażywam 4 dzień tabletki a wczoraj kochałam się ze swoim Mężczyzną do końca.
    Ale tabletki zabezpieczają nawet w czasie przerwy.
    Tylko trzeba pamiętać, że nic nie daje Ci 100% pewności.

  18. MlecznaCzekolada Obeznana

    Rejestracja: 2010-02 Posty: 275 Podziękowania: 75

    Napisano: 1 marca 2010, 17:41

    One chronią już od pierwszej tabletki więc nie wiem po co czekałyście aż cztery miesiące ?

  19. Podpretekstem Nowicjuszka

    Rejestracja: 2010-02 Posty: 25 Podziękowania: 0

    Napisano: 1 marca 2010, 18:05

    Nie, ja nie czekałam 4 miesiące, już kilkakrotnie wcześniej się z nim kochałam - od drugiego chyba opakowania :)
    Po co się truć tyle czasu, nie rozumiałabym tak długiej zwłoki.

  20. Nivea20 Nowicjuszka

    Rejestracja: 2010-03 Posty: 2 Podziękowania: 0

    Napisano: 1 marca 2010, 22:07

    Wiem, że pewnie macie dość takich tematów ale jakoś nie jestem pewna wiem że źle zrobiłam no ale nic już się nie odwróci :) Biorę tabletki już prawie 2 lata ostatnio 11 tabletkę z listka po 30 minutach zwymiotowałam... Przez cała noc miałam orkiestrę w brzuchu a to wymioty a to biegunka aż mnie konkretnie oczysciło:/ Nie wzięłam tej zwymiotowanej tabletki.Chociaż powinnam bo tak pisze na ulotce:/ Na drugi dzień około 17 kochałam się z moim facetem bez innych zabezbieczeń potem normalnie o 20 wzielam normalnie tabletke jak zawsze:/ teraz dalej je biorę ,ale dalej nie używamy innych zabezpieczeń. Uważam że prawdopodobieństwo że mogłam zajść jest bardzo duże co wy o tym myślicie ??

Podobne tematy ostatni post
Brak nowych postów Tabletki antykoncepcyjne daylette Autor: lulaa12, 2 stycznia 2013, 18:51
  • 6 odpowiedzi
  • 8262 wyświetlenia
PatinkaS
Brak nowych postów Tabletki antykoncepcyjne a wysoka temperatura Autor: klara123, 31 stycznia 2014, 14:51
  • 2 odpowiedzi
  • 244 wyświetlenia
ilovekato
Brak nowych postów Plastry antykoncepcyjne "EVRA" Autor: MemoryV, 4 marca 2009, 21:27
  • 9 odpowiedzi
  • 2865 wyświetleń
rudamaruda

1
zaloguj się do

nie masz konta? zarejestruj się, to tylko kilka sekund!

Zamknij

zapomniałeś hasła?

zarejestruj się w

masz już konto? zaloguj się

Zamknij

dodaj do
Zamknij
Dodaj do stylistka +

Przeciągnij przycisk na pasek ulubionych w przeglądarce.Wygodnie dodawaj zdjęcia i rzeczy ze stron, które odwiedzasz.