Tabletki antykoncepcyjne

  1. bea1406 Nowicjuszka

    Rejestracja: 2010-06 Posty: 2 Podziękowania: 0

    Napisano: 22 czerwca 2010, 22:55

    witam dziewczyny proszę nie komentować mojej głupoty ale musiałam zacząć brać tabletki pokręciłam i jestem w piątym dniu cyklu i wziełam pierwszą a powinno się w pierwszym dniu jest to jaśmin brałam go już wcześniej ale teraz jestem po przerwie nie wiem kiedy będzie pełne zabezpieczenie i czy w ogóle ma to sens pomocy

  2. bea1406 Nowicjuszka

    Rejestracja: 2010-06 Posty: 2 Podziękowania: 0

    Napisano: 22 czerwca 2010, 22:58

    a

  3. MlecznaCzekolada Obeznana

    Rejestracja: 2010-02 Posty: 275 Podziękowania: 75

    Napisano: 22 czerwca 2010, 23:06

    Wg mnie nie ma to sensu bo nie będziesz chroniona... Czemu tak zrobiłas?

  4. iivee Nowicjuszka

    Rejestracja: 2010-06 Posty: 9 Podziękowania: 1

    Napisano: 23 czerwca 2010, 10:43

    Witam,

    Biorę Regulon (ok. 27zł) od roku.
    Przed używaniem tabletek miałam regularne krwawienia.
    Moja waga była w normie, a jeżeli miałam za dużo
    kg to szybko potrafiłam je zrzucić.

    Gdy zaczęłam używać tabletek Regulon czułam się bardzo
    dobrze. Jest tak do tej pory. Nie miałam żadnych
    problemów po za delikatnym krwawieniem podczas zażywania tabletek, no i po za tym że przytyłam
    ok. 4 kg i ciężko jest mi to teraz zrzucić...
    Powiedziałam o moim problemie ginekologowi,
    powiedział, że to krwawienie po jakimś czasie ustąpi.
    Ustąpiło.
    Moja cera znacznie się poprawiła, nie mam żadnych
    wyprysków.
    Teraz jestem bardzo zadowolona z tego sposobu
    antykoncepcji. Pozostało mi tylko zrzucić te 4 kilogramy....

    Pozdrawiam.

  5. meg.ann Zadomowiona

    Rejestracja: 2009-05 Posty: 82 Podziękowania: 59

    Napisano: 24 czerwca 2010, 9:12

    Mam pewnien problem. Uznałam, że zanim skontaktuje się z ginekologiem zapytam was dziewczyny, bo być może którejś z Was wydarzyło się coś podobnego. Jestem początkująca w braniu środków anty. Zaczęłam je brać z myślą uregulowania okresu, ale do rzeczy: zażywam tabletki YAZ dlatego, nie trzebuję przerwy w braniu tabletek, ostatnie 4 to po prostu placebo - i właśnie, podczas tego czasu powinnam dostać okres... a dzisiaj przyjmę już 3 taką pusta tabletkę (dalej nic). Jeśli okres mi się nie pojawi - powinnam rozpocząć kolejne opakowanie?

    P.s: myślę, że dobrze zapoznałam się z ulotką dołączoną do lekarstwa, ale niestety informacja nie była zadowalająca.

  6. martusia5031 Nowicjuszka

    Rejestracja: 2010-06 Posty: 1 Podziękowania: 1

    Napisano: 25 czerwca 2010, 10:13

    witam,przy braniu tych tabletek może przez pierwsze kilka miesięcy nie wystąpić miesiączka to przy nich normalne nie ma się czym przejmować na następny miesiąc być może dostaniesz miesiączkę normalnie ale jeśli nie to też się nie martw tak jest przy tych tabletkach.Następne opakowanie należy przyjąć normalnie :) wiem bo moja mama je brała i też tak miała :0nie miała miesiączki przez 3 miesiące

    1 użytkownik podziękował za tę wiadomość meg.ann

  7. electra2006 Nowicjuszka

    Rejestracja: 2010-03 Posty: 41 Podziękowania: 6

    Napisano: 26 czerwca 2010, 10:41

    wiadomo zawsze ten 1% jest heh. ale gdyby kazda miala na to zwracac uwage to oprocz tabketek kazdy partner musialby miec prezerwatywe....pzejmujac sie tym 1 %. trudno stanie sie to sie stanie no ale to troche glupie brac tabletki i jechac w gumie.....
    a mam pytanie....jeżeli po tej 7 dniowej przerwie zapomni się 3,4 tabletki to mozliwe ze w tym czasie zajdzie sie w ciaze jezeli sie bedzie wspolzylo?
    bo tak mowia ze niby od razu po odstawieniu sie nie da zajsc....a czasami sie slyszy ze ktos zapomnial tabletki i wpadł hmmmm dziwne to.

  8. Holaa Nowicjuszka

    Rejestracja: 2009-11 Posty: 9 Podziękowania: 1

    Napisano: 27 czerwca 2010, 17:04

    Ja nie mogę używać tabletek antykoncepcyjnych niestety. Zażywałam kilkakrotnie różne rodzaje tabletek i za każdym razem coś było nie tak, albo plamienia albo silne bóle brzucha. W trakcie okresu nie mogłam funkcjonować bez buscopanu, bo inaczej bym się zwijała z bólu. I w sumie nie żałuję, bo tabletki zawsze szkodzą. Do tej pory brałam: Microgynon, yasmin i logest i przy wszystkich miałam bóle brzucha.

  9. electra2006 Nowicjuszka

    Rejestracja: 2010-03 Posty: 41 Podziękowania: 6

    Napisano: 17 lipca 2010, 15:38

    Czy wam sie tez pogorszyła cera podczas brania tabletek? bo tak z perspektywy czasu to patrze a ja codzien jakiegos pryszcza mam. robia sie ogromne czerwone gule ktore przez tydzien puchna po dwoch tygodniach schodza zpomoca masci a kolejne dwa tygodnie walcze z plamami po nich. a i tak nie schodza ;/ mam po prostu dosyc tego swinstwa. wczoraj je odstawiłam i narazie zyje. plama na plamie po prostu moje czolo wyglada jak idz i nie wracaj, boszeee. nigdy nie mialam takich problemow z twarza ewentualnie kilka pryszczykow przed okresem. masakra. niestety ale pryszcz na mojej twarzy doprowadza mnie do *********** yh. w tym miesiacu wybiore sie do gina. ciekawe co powie mi o odstawieniu. nigdy wiecej hormonow! nigdy!

  10. Zmartwiona Nowicjuszka

    Rejestracja: 2010-07 Posty: 3 Podziękowania: 0

    Napisano: 17 lipca 2010, 18:33

    mam takie pytanie... od 3 miesięcy biorę tabletki YAZ. do tej pory wszystko było dobrze. 24 tabletki rózowe 4 białe i dostawałam okres. ale dzis rano wzięłam pierwszą tabletke białą i nie nastąpiło krwawienie.. :( nie mam biegunki wymiotów , dobrze sie czuje.. co to może znaczyć ?? ?? ?? ? ciąża?

  11. Zmartwiona Nowicjuszka

    Rejestracja: 2010-07 Posty: 3 Podziękowania: 0

    Napisano: 17 lipca 2010, 18:41

    czyli biore 3 opakowanie..prosze o odpowiedź

  12. electra2006 Nowicjuszka

    Rejestracja: 2010-03 Posty: 41 Podziękowania: 6

    Napisano: 18 lipca 2010, 18:06

    ja bym sie nie martwiła przeciez krwawienie nie zawsze musi wystapic....aczkolwiek powinno. moze jakas konsultacja z ginekologiem? tak w razie w :)

  13. Meg05 Nowicjuszka

    Rejestracja: 2010-07 Posty: 2 Podziękowania: 0

    Napisano: 19 lipca 2010, 12:08

    ja również mam pytanie odnośnie tabletek.. a właściwie ich stosowania... powinno sie je brac pierwszego dnia okresu, innej możliwości nie ma? np dzien po okresie nie wolno zaczać ich zazywac? prosze o odpowiedz.

  14. merrype Nowicjuszka

    Rejestracja: 2010-07 Posty: 44 Podziękowania: 2

    Napisano: 19 lipca 2010, 12:28

    Witam! Mam trochę inne pytanie. Czy któraś z Was używała tabletek osłonowych podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych? Odkąd biorę tabletki (jakieś 4 miesiące) przytyłam 4 kg. Ostatnio dowiedziałam się, że istnieją tabletki Asequrella chroniące przed skutkami ubocznymi antykoncepcji. Chronią wodę, usuwają nadmiar wody z organizmu. Słyszałyście o nich? Może to jest lekarstwo na mój problem ?? ?

  15. Zmartwiona Nowicjuszka

    Rejestracja: 2010-07 Posty: 3 Podziękowania: 0

    Napisano: 19 lipca 2010, 12:38

    nie wiem.. mój ginekolog powiedział że trzeba zacząć w pierszym dniu

  16. electra2006 Nowicjuszka

    Rejestracja: 2010-03 Posty: 41 Podziękowania: 6

    Napisano: 19 lipca 2010, 17:32

    ja gdzies czytałam na ulotce bądź ktos mi mowil ze mozna w ciagu pierwszych trzech dni okresu bądź pięciu ale najlepiej jest wziac pierwszego dnia bo wtedy od razu cie zabezpiecza a tak to bedziesz musiala dodatkowo sie zabezpieczac chyba przez pierwsze opakowanie nawet.

  17. electra2006 Nowicjuszka

    Rejestracja: 2010-03 Posty: 41 Podziękowania: 6

    Napisano: 19 lipca 2010, 17:35

    pierwsze slysze o tych tabletkach oslonowych heh gdyby takie dobre i skuteczne byly to kazdy lekarz przy kazdym przepisanym srodku antykoncepcyjnym wypisywalby tez te tabletki.... przy tabletkach masz po prostu wiekszy apetyt a nie ze tyjesz od nich...po prostu zmien troche diete ... to falszywy głod heh ja tak na poczatku mialam ale z czasem przeszlo... :)

  18. merrype Nowicjuszka

    Rejestracja: 2010-07 Posty: 44 Podziękowania: 2

    Napisano: 19 lipca 2010, 21:50

    Może każdy lekarz ich nie wypisuje bo po prostu o nich jeszcze nie wie. Z tego co udało mi się znaleźć w internecie jest to spora nowość i pierwsze takie tabletki dostępne na polskim rynku. Poza tym one wcale nie są na receptę. Taki znalazłam opis producenta: http://www.asequrella.pl/

  19. electra2006 Nowicjuszka

    Rejestracja: 2010-03 Posty: 41 Podziękowania: 6

    Napisano: 20 lipca 2010, 8:52

    no ale bez przesady po to sie dobiera hormonyroznymi badaniami itp zeby sie dobrze czuc a nie dodatkowo szprycowac sie jakimis tabletkami na wspomaganie.... heh branie tylu tabketek przez taki czas ma skutek pozniej....na pewno.

  20. merrype Nowicjuszka

    Rejestracja: 2010-07 Posty: 44 Podziękowania: 2

    Napisano: 20 lipca 2010, 9:57

    Nie wiem jak Tobie ale mi lekarz nie dobierał hormonów żadnymi badaniami. Przytyłam po nich 3kg, woda zatrzymuje mi się w organizmie i miewam takie humory, że potrafię się śmiać i płakać na zmianę mimo, że nie ma do tego powodów. Dlatego zaciekawiły mnie te tabletki bo jeżeli chronią wątrobę i pomagają usuwać nadmiar wody to ja jestem skłonna spróbować.

Podobne tematy ostatni post
Brak nowych postów Tabletki antykoncepcyjne daylette Autor: lulaa12, 2 stycznia 2013, 18:51
  • 6 odpowiedzi
  • 8262 wyświetlenia
PatinkaS
Brak nowych postów Tabletki antykoncepcyjne a wysoka temperatura Autor: klara123, 31 stycznia 2014, 14:51
  • 2 odpowiedzi
  • 244 wyświetlenia
ilovekato
Brak nowych postów Plastry antykoncepcyjne "EVRA" Autor: MemoryV, 4 marca 2009, 21:27
  • 9 odpowiedzi
  • 2865 wyświetleń
rudamaruda

1
zaloguj się do

nie masz konta? zarejestruj się, to tylko kilka sekund!

Zamknij

zapomniałeś hasła?

zarejestruj się w

masz już konto? zaloguj się

Zamknij

dodaj do
Zamknij
Dodaj do stylistka +

Przeciągnij przycisk na pasek ulubionych w przeglądarce.Wygodnie dodawaj zdjęcia i rzeczy ze stron, które odwiedzasz.