Tabletki antykoncepcyjne

  1. Memoari Nowicjuszka

    Rejestracja: 2011-12 Posty: 2 Podziękowania: 0

    Napisano: 30 grudnia 2011, 15:38

    Ok, pryszcz. Ale nie 10 wyprysków :( to jest na prawde uciążliwe :( zawsze miałam jakieś "coś" na twarzy, ale nigdy nie tyle!

  2. Butterfly92 Obeznana

    Rejestracja: 2011-12 Posty: 53 Podziękowania: 31

    Napisano: 2 stycznia 2012, 15:03

    Może zgłoś się do ginekologa o zmianę tabletek.

  3. Aaricia Nowicjuszka

    Rejestracja: 2012-01 Posty: 1 Podziękowania: 0

    Napisano: 10 stycznia 2012, 18:45

    Ja od jakiegoś czasu biorę tabletki Levomine i nie mam po nich problemów z cerą, chociaż wiadomo to kwestia indywidualna. Wcześniej brałam inne tabletki i wiecznie mi wyskakiwały jakieś wypryski :/ Ale najlepiej porozmawiaj o tym problemie z ginekologiem :)

  4. anna.solarewicz Zadomowiona

    Rejestracja: 2011-12 Posty: 1 Podziękowania: 0

    Napisano: 14 stycznia 2012, 14:29

    kazda kobieta powinna miec dobrana antykoncepcje hormonalna indywidualnie przez ginekologa a nie z polecen kolezanek......
    to ingerencja w nasza nature wiec nie polecam stosowania bez doglebnej konsultacji z lekarzem
    kazda z nas inaczej reaguje na leki...
    pozdrawiam

  5. happy85 Nowicjuszka

    Rejestracja: 2012-01 Posty: 1 Podziękowania: 0

    Napisano: 16 stycznia 2012, 15:28

    swego czasu też szukałam informacji o tabletkach na forum a teraz mogę się podzielić swoimi doświadczeniami. Faktem jest że nie ma co się sugerować tym co piszą inne kobiety bo każdy reaguje inaczej. Ja po 3 miesiącach Yazu który jest niby nowej generacji zaczęłam mieć stany lękowe, depresję max no i jak raz przyszłam do pracy i tak cały dzień chciało mi się płakać i się nie mogłam uspokoić a nie miałam absolutnie żadnego powodu do płaczu wzięłam za telefon i zadzwoniłam do ginekologa. Od razu wiedział co oznacza popsucie humoru :-( i powiedział że to na ten nowy hormon mogę tak reagować (wcześniej 2 mies Qlairę brałam i też miałam ataki płaczu i plamienia ale nie aż tak jak teraz). Teraz zaczęłam brać Cilest - za wcześnie żeby coś powiedzieć. Mam tylko nadzieję że wrócę do równowagi psychicznej bo przy moim naprawdę udanym życiu po wyeliminowaniu wszystkich innych czynników doszłam do wniosku że to hormony. Wcześniej byłam bardzo wesołą osobą, bardzo zmotywowaną do działania. A teraz jak tylko jestem sama to płacz. W pracy nic mi się nie chce. Mam nadzieję że same tabletki nie wywołały u mnie trwałej depresji i to szybko minie. A jak nie to odstawię tabletki całkowicie. Tak więc jak zauważycie jakieś niepokojące objawy po tabletkach to nie czekajcie aż się wszystko unormuje bo może się okazać że się męczycie na próżno.

  6. ka.siunia Początkująca

    Rejestracja: 2012-01 Posty: 30 Podziękowania: 0

    Napisano: 20 stycznia 2012, 13:14

    Tabletki powinny być tak dobrane abys ani nie tyła ani nie chudła· ja zazywam Regulon od 7 lat i te tabletki sa dla mnie idealne. tylko okropnie zdrożały.

  7. carolinee93 Nowicjuszka

    Rejestracja: 2012-01 Posty: 1 Podziękowania: 0

    Napisano: 29 stycznia 2012, 22:46

    drogie forumowiczki, mam pytanie. kończę drugie opakowanie lesinelle, niedługo zacznę brać trzecie. czy mogę nie zrobić przerwy w braniu tabletek? zależy mi, żeby nie wystąpiło krwawienie z odstawienia, bo z moim TŻ wybieram się na romantyczny weekend czy trzecie opakowanie to nie za wcześnie na robienie takich 'eksperymentów"? zależy mi na szybkiej odpowiedzi, z góry dziękuję

  8. anita307 Początkująca

    Rejestracja: 2011-08 Posty: 6 Podziękowania: 2

    Napisano: 14 lutego 2012, 17:21

    Może któraś Was ma jakies opinie o tabletkach Microgynon 21? Ginekolog właśnie mi je przepisał i powiem szczerze że mam małego stracha. Są to moje drugie tabletki, pierwsze to były Cerazette-jako że karmiałam i teraz nie wie zupełnie czego się spodziewać.

  9. pytanko Nowicjuszka

    Rejestracja: 2012-02 Posty: 1 Podziękowania: 0

    Napisano: 15 lutego 2012, 20:50

    Mam pytanie. Od dłuższego czasu stosuje tabletki antykoncepcyjne. Zastanawiam się czy po odstawieniu na jakiś czas tabletek i ponownym ich zażywaniu będę miała na początku dłuższy okres i czy jeśli je biorę to muszę je brać przez całe życie szczególnie jeśli bym nie chciała mieć dzieci na razie i pózniej po urodzeniu . A jeszcze mam jedno pytanie czy jeśli nie bierze się regularnie tabletek to jest problem z zajściem w ciążę w przyszłości?
    Może komuś te pytania wydadzą się śmieszne ale ja po prostu chce rozwiać swoje wątpliwości

  10. Butterfly92 Obeznana

    Rejestracja: 2011-12 Posty: 53 Podziękowania: 31

    Napisano: 15 lutego 2012, 22:37

    Niektóre kobiety po odstawieniu tabletek mają strasznie nie regularny okres, nie musisz ich brać przez całe życie w każdej chwili możesz z nich zrezygnować albo też do nich wrócić tylko wtedy po prostu lepiej swoją decyzję skonsultować z ginekologiem. I nie rozumiem o co Ci chodzi z tym " nie bierze się regularnie tabletek" jeżeli ich nie bierzesz , załóżmy zapomniesz kilku tabletek z opakowania to ryzyko zajścia w ciążę jest większe. I tabletki nie utrudniają pozniejszego zajscia w ciążę.

  11. eva27b Nowicjuszka

    Rejestracja: 2012-02 Posty: 2 Podziękowania: 0

    Napisano: 20 lutego 2012, 20:46

    Hallo po 8 miesiecznej przerwie zaczelam od nowa brac pile Belara i juz po 3 dniowym braniu ich odczuwam mdlosci czy to jest normalne?Nigdy do tad nie mialam takich dolegliwosci pod czas 2 letniego brania zdarzaly sie bole glows...Prosze o odp

  12. Butterfly92 Obeznana

    Rejestracja: 2011-12 Posty: 53 Podziękowania: 31

    Napisano: 21 lutego 2012, 14:23

    Normalne to jeden z efektów ubocznych po max 2 tygodniach przejdzie i wszystko powinno być ok jeżeli jednak ciągle będziesz je odczuwała a do tego wystąpią jakieś inne efekty uboczne to radzę udać się do ginekologa.

  13. eva27b Nowicjuszka

    Rejestracja: 2012-02 Posty: 2 Podziękowania: 0

    Napisano: 23 lutego 2012, 6:38

    Dziekuje za info...cdn :-) Pozdrawiam kobietki

  14. Messa Obeznana

    Rejestracja: 2010-06 Posty: 25 Podziękowania: 12

    Napisano: 23 lutego 2012, 20:10

    Mam do Was drogie Panie pytanie. Jak myślicie, czy tabletki antykoncepcyjne + prezerwatywa to najlepsze zabezpieczenie, które zagwarantuje mi 100 % pewności, że nie zajdę w ciąże? Wolałabym się upewnić co do tego ; )

  15. Butterfly92 Obeznana

    Rejestracja: 2011-12 Posty: 53 Podziękowania: 31

    Napisano: 23 lutego 2012, 21:54

    Teoretycznie wszystko jest możliwe :) Zależy jak bierzesz swoje tabletki przy regularnym stosowaniu plus prezerwatywa nie powinno być niespodzianki :)

    1 użytkownik podziękował za tę wiadomość Messa

  16. Messa Obeznana

    Rejestracja: 2010-06 Posty: 25 Podziękowania: 12

    Napisano: 24 lutego 2012, 12:36

    No w sumie tak, teoretycznie wszytko jest możliwe, ale nie chciałabym miec niespodzianki w tym wieku więc wolałabym miec nawet to 99 % pewności : P

  17. beta2 Nowicjuszka

    Rejestracja: 2012-02 Posty: 2 Podziękowania: 0

    Napisano: 1 marca 2012, 19:09

    Tabletki antykoncepcyjne oprócz np; zmiany śluzu tak by plemniki się nie spotkały z jajeczkiem ,mają jeszcze kilka innych właściwości w tym ; uniemożliwiają zagnieżdżenie zapłodnionej komórki jajowej i prowadzą do obumarcia zarodka .

  18. J.N.M Nowicjuszka

    Rejestracja: 2012-03 Posty: 1 Podziękowania: 0

    Napisano: 8 marca 2012, 17:47

    hej , mam pytanie , w trzecim tygodniu wzięłam 19 tabletkę zwymiotowałam po 3.30 godz. i następnych nie brałam bo bałam się, że znowu zwymiotuję(grypa żołądkowa) i już tych dwóch ostatnich tabletek nie wzięłam. Podsumowując od 19 tabletki zrobiłam sobie 7 dniową przerwę i 8 dnia wzięłam nową tabletkę z nowego opakowania. czy jestem w pełni zabezpieczona. pytałam sie ginekologa ale był jakiś inny i strasznie nie miły i patrzył sie na mnie jak bym miała 15 lat, a jestem już po 20. Powiedział mi że mam zrobić przerwę i jak zacznę nowe opakowanie przez najbliższe 7 dni muszę się zabezpieczać. czytam różne wypowiedzi i już oszalałam. Proszę o odpowiedź,pozdrawiam.
    PS. nie wiem czy ta 19 sie wchłonęła więc tak na prawdę to po 18 tabletce.

  19. paulina1507 Początkująca

    Rejestracja: 2012-03 Posty: 19 Podziękowania: 0

    Napisano: 14 marca 2012, 12:24

    Przez 2 lata brałam tabletki antykoncepcyjne Sylvie 20. Nie miałam po nich żadnych wymiotów, bólów głowy itp.. Tylko, że moja waga dość znacznie wzrosła. Nie jestem pewna czy to tylko i wyłącznie przez tabletki, chociaz one napewno się do tego przyczyniły. Narazie nie planuję brać następnych.

  20. patka04 Nowicjuszka

    Rejestracja: 2012-04 Posty: 1 Podziękowania: 0

    Napisano: 27 kwietnia 2012, 22:11

    witam mam pytanko ja bierze sie lesinelle mam teraz 7 dni przerwy to na 8 dzien musze wziasc tabletke prosze odp

Podobne tematy ostatni post
Brak nowych postów Tabletki antykoncepcyjne daylette Autor: lulaa12, 2 stycznia 2013, 18:51
  • 6 odpowiedzi
  • 8262 wyświetlenia
PatinkaS
Brak nowych postów Tabletki antykoncepcyjne a wysoka temperatura Autor: klara123, 31 stycznia 2014, 14:51
  • 2 odpowiedzi
  • 244 wyświetlenia
ilovekato
Brak nowych postów Plastry antykoncepcyjne "EVRA" Autor: MemoryV, 4 marca 2009, 21:27
  • 9 odpowiedzi
  • 2865 wyświetleń
rudamaruda

1
zaloguj się do

nie masz konta? zarejestruj się, to tylko kilka sekund!

Zamknij

zapomniałeś hasła?

zarejestruj się w

masz już konto? zaloguj się

Zamknij

dodaj do
Zamknij
Dodaj do stylistka +

Przeciągnij przycisk na pasek ulubionych w przeglądarce.Wygodnie dodawaj zdjęcia i rzeczy ze stron, które odwiedzasz.