Podoba Ci się?

Jak dobrać węzeł krawata do koszuli?

Wybraliśmy już piękny krawat, ale to dopiero połowa sukcesu. Teraz czas, aby go perfekcyjnie zawiązać, a przede wszystkim wybrać odpowiedni węzeł. To, czy mamy kanciasty czy spiczasty podbródek wiąże się z kształtem twarzy.

Jeśli chcemy zamaskować podwójny podbródek, kołnierzyk powinien znajdować się niżej niż zwykle, aby optycznie nie ocierał się o podbródek.

Dobrze jest także nosić koszule z kołnierzykiem włoskim, jak również z kołnierzykiem wykładanym.

Jeśli twarz jest szczupła, odpowiedni dla niej będzie kołnierzyk typu tab, który charakteryzuje się wąskim zapięciem.

Węzeł dla długiej szyi

Jeśli szyja jest długa możemy sobie pozwolić na jej optyczne skrócenie. Efekt taki uzyskamy wybierając węzeł windsor i inne węzły z siedmioma lub dziewięcioma przepleceniami. Węzeł powinien być duży i obfity. Idealny kołnierzyk natomiast to kołnierzyk płaski, na przykład włoski. Unikamy natomiast kołnierzyka wykładanego.

Węzeł dla szyi krótkiej

Do krótkiej szyi najlepszy będzie kołnierzyk wykładany, który optycznie wydłuży szyję. Najlepsze węzły dla szyi krótkiej to te średniej wielkości. Odpowiedni będą hanower, węzeł krzyżowy czy nicky.

Węzeł dla okrągłej twarzy

Jeśli naszym celem jest zamaskowanie okrągłej twarzy stawiamy na kontrast. Oznacza to, że wybieramy wydłużone węzły, a spośród krawatów te z cięższych materiałów i niezbyt szerokie. Odpowiednie dla okrągłej twarzy są węzły o kształcie stożka, tj. manhattan, plattsburgh, węzeł prosty i krzyżowy.

Węzeł dla twarzy prostokątnej

Mężczyźni o kanciastym podbródku powinni wybierać klasyczny węzeł windsor. Dobre są również węzły przeplatane siedmiokrotnie lub dziewięciokrotnie. Przy twarzy prostokątnej stosujemy grubsze materiały, a także wzory i kolory. Miękkości kształtowi twarzy nadadzą kwiatki lub grochy i kropki.

Zasady dobierania węzła

Wybierając węzeł krawata warto znać podstawowe zasady. Dla mężczyzn o lekko zaokrąglonej twarzy lub masywnej szyi odpowiednie są wąskie, wydłużone węzły. Najlepsze będą węzeł prostu lub krzyżowy. Mężczyźni o wąskiej twarzy i długiej szyi wybierają szersze węzły, które optycznie będą tuszowały szczupłość. Przy wąskiej twarzy najlepszy jest podwójny windsor.

Krawaty typu Test-ink

Krawaty marki Collection Adam, to jedyne krawaty w Polsce, które się nie plamią. Dzięki procesowi merceryzacji (czyli chemicznemu wykończeniu powierzchni materiału) tkanina, z której uszyty jest krawat, nie łączy się z substancjami ciekłymi, jak np. tłuszcze. Chroni to krawat przed zaplamieniem. W przypadku zabrudzenia, krawat wystarczy spłukać pod bieżącą wodą.

Tagi: krawaty

10 sekretów jak kupować

markowe ubrania taniej!

Ebook: 10 sekretów jak kupować markowe ubrania taniej

Poznaj 10 sekretów, dzięki którym uzyskasz dostęp do tańszych markowych ubrań! Pobierz ebook, w którym przedstawimy sposoby na kupowanie ubrań o wiele taniej

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Komentarze (7)

 1. glosyciemnosci 30 maja 2011, 11:56

  krawaty sa straszne.

 2. Moniaaa2255 20 września 2011, 12:08

  fajny artykuł ,ale przeznaczony raczej dla Panów ;)
  chodz i kobiety ostatnio pokochały krawaty :)

 3. patrycjuncia 22 września 2011, 15:30

  dobre rady, przydatne :)

 4. martusia2221 22 września 2011, 18:22

  przydadzą się rady

 5. robson 30 września 2011, 21:32

  może by to miało sens, gdyby oprócz używania nazw węzłów napisać jak one wyglądają a nie tylko wklejać treść z innego miejsca

 6. jadziutka 1 października 2011, 0:03

  Pierwsze słysze żeby to miało jakikolwiek wpływ.

 7. nick Tom (Gość) 16 grudnia 2011, 21:07

  Całkiem, ale nie wyczerpuje tematu. Tutaj znajdziecie też trochę na temat kołnierzyków:
  [url]http://www.stylomaniak.com/porady/moda/rodzaje-kolnierzykow-w-meskich-koszulach.html[/url]

Komentuj

W każdy piątek prześlemy darmowe podsumowanie nowości w modzie i urodzie.

1
zaloguj się do

nie masz konta? zarejestruj się, to tylko kilka sekund!

Zamknij

zapomniałeś hasła?

zarejestruj się w

masz już konto? zaloguj się

Zamknij

dodaj do
Zamknij
Dodaj do stylistka +

Przeciągnij przycisk na pasek ulubionych w przeglądarce.Wygodnie dodawaj zdjęcia i rzeczy ze stron, które odwiedzasz.