Fryzury loki, fale

Fryzury loki, fale
4.5 1826

więcej ostatnio dodanych

Jak dobrać
fryzurę idealną?

Ebook: 10 koszmarnych błędów w doborze fryzury

I nie popełnić jednego z 10 najbardziej koszmarnych błędów w doborze fryzury! Pobierz ebook, który pokaże Ci największe błędy w doborze fryzury i sposoby na idealną fryzurę

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Loki i fale są wyjątkowo kobiece. Tworzą romantyczny, lekko zmysłowy styl. Oprócz tego są też niezwykle korzystne dla wyglądu twarzy.

Loczki i fale przez setki lat zmieniały swoje oblicza. Zawsze jednak funkcjonowały wśród najmodniejszych fryzur dla kobiet, utożsamiane były z zadbaniem, zamożnością i seksapilem.

Nic dziwnego, w końcu fryzury z lokami czy też falami mają wiele plusów. Co najważniejsze znacznie zwiększają objętość włosów. Dzięki temu, że odstają od głowy optycznie wydaje się, że jest ich dużo więcej. Wzmocnić ten efekt możemy też za pomocą tapirowania pasm od spodu, blisko głowy. Duża objętość włosów pasuje do każdego typu urody i kształtu twarzy.

Oprócz tego za pomocą loków i fal można modelować kształt twarzy. Kobiety o pociągłych buziach, zapadniętych policzkach, czy też ostrych rysach twarzy powinny wybierać drobne loczki. Ich okrągły kształt doda twarzy delikatności, a sam romantyczny charakter loczków wysubtelni rysy. Takie ułożenie uzyskamy za pomocą wałków używanych do robienia trwałej ondulacji. Drobne wałki zakończone gumką pozwolą stworzyć bardzo naturalny efekt. Tak jakby loki były twoim naturalnym ułożeniem włosów.

Dla kobiet z okrąglejszymi buziami lepsze będą delikatne, miękkie fale, które zwiększą objętość włosów, nadadzą im zmysłowej lekkości, ale też nie sprawią, że wokół pyzatej buzi będzie się działo zbyt wiele. Taką fryzurę uzyskamy dzięki zwykłym grubym wałkom czy też papilotom. Jeśli jednak twoje włosy nie chcą się łatwo układać, zanim nakręcisz loki, nałóż na włosy piankę, a po zdjęciu wałków popsikaj włosy lakierem. Efekt falowania będzie dużo trwalszy.

Na duże wyjścia lepiej skorzystać z lokówek, które dają dużo trwalszy efekt. Nie polecamy jednak używania ich codziennie, bo dużo bardziej niszczą i wysuszają włosy. W zależności od efektu, jaki chcemy stworzyć można użyć lokówki o drobnej średnicy do stworzenia loczków, o grubej średnicy do uzyskania większych loków. Modne są też fale w stylu retro, takie jak nosiła Marlena Dietrich czy Coco Chanel. Można je zrobić dzięki specjalnej lokówce nazywanej falownicą.

1
zaloguj się do

nie masz konta? zarejestruj się, to tylko kilka sekund!

Zamknij

zapomniałeś hasła?

zarejestruj się w

masz już konto? zaloguj się

Zamknij

dodaj do
Zamknij
Dodaj do stylistka +

Przeciągnij przycisk na pasek ulubionych w przeglądarce.Wygodnie dodawaj zdjęcia i rzeczy ze stron, które odwiedzasz.