Podoba Ci się?

Mezoterapia bezigłowa – Piękno bez skalpela

Piękna, elastyczna skóra. A może pożegnanie na zawsze z cellulitem. I to wszystko bez bólu! To gwarantuje Ci mezoterapia bezigłowa.

Ciągłe dążenie człowieka do idealnego piękna i wiecznej młodości jest motorem poszukiwań coraz skuteczniejszych sposobów walki ze skutkami upływu czasu. Dzięki temu kosmetologia jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się nauk. Współcześni kosmetolodzy czerpią inspiracje zarówno z fizykoterapii, ziołolecznictwa jak i chirurgii i dermatologii estetycznej. Trendem w nowoczesnej kosmetyce jest zastępowanie inwazyjnych zabiegów, kuracjami z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu dającymi zbliżone efekty.

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

W ten sposób do salonów kosmetycznych trafiła mezoterapia bezigłowa, która stała się alternatywą do tradycyjnej mezoterapii.

Mezoterapia tradycyjna

Jest to metoda od lat wykorzystywana w medycynie. Polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczej w chorobowo zmienione miejsca, w ciele pacjenta. Pierwotnie mezoterapię stosowano w leczeniu min. migreny, chorób neurologicznych, żylaków i chorób dróg oddechowych. W latach siedemdziesiątych została spopularyzowana przez francuskiego lekarza Michela Pistora i od tamtej pory przeżywa swój renesans w dermatologii estetycznej. Można ją z powodzeniem stosować w leczeniu różnych problemów skórnych min. zapobieganiu starzenia się skóry, wypadaniu włosów i powstawaniu cellulitu. Metoda jest bardzo skuteczna, niestety niesie za sobą wiele objawów niepożądanych, które niejednokrotnie ograniczają jej zastosowanie.

Działania niepożądane podczas zabiegu:

 • ból podczas wstrzyknięć,
 • rumień i obrzęk,
 • stany alergiczne o znacznym nasileniu (ilość substancji czynnej jaka dostaje się bezpośrednio do organizmu, poprzez pokonanie warstwy wodnotłuszczowej, będącej naturalną ochroną może spowodować znacznie nasiloną reakcję alergiczną),
 • zasinienia, krwiaki - ryzyko zmian wzrasta w przypadku stosowania bezpośrednio przed zabiegiem leków wpływających na proces krzepnięcia krwi (np. aspiryny).

Wszystkie te niepożądane skutki zabiegów wykonywanego metodą tradycyjną (z użyciem igły) spowodowały dążenie przemysłu kosmetycznego do wynalezienia innych metod pokonania bariery naskórka. Odpowiedzią na oczekiwania klientek stała się tzw. mezoterapia bezigłowa, czyli nieinwazyjny zabieg, który może być wykonywany zarówno przez lekarza jak i kosmetyczkę.

Mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia bezigłowa jest nowoczesną i bezinwazyjną metodą w której transport substancji czynnych w głąb skóry właściwej umożliwiają:

 • pole elektryczne wykorzystujące zjawisko elektroporacji,
 • fale ultradźwiękowe

Elektroporacja jest to proces zachodzący w błonie komórkowej pod wpływem wysokonapięciowych pól elektrycznych. Pod wpływem krótkotrwałego (trwającego milisekundy) działania pola elektrycznego następują odwracalne zmiany (czasowa destabiliazja) w strukturze błony komórkowej (szczególnie w jej składnikach lipidowych) w której powstają pory.

Jest to proces bezpieczny, gdyż nie uszkadza błon komórkowych a pozwala na wprowadzenie do poszczególnych komórek cząsteczek preparatów kosmetycznych. Następuje także pobudzenie komórki do pinocytozy. Jest to forma pochłania przez komórkę substancji rozpuszczonych do swego wnętrza (endocytoza). Podczas pinocytozy pobierane są na przykład drobiny białek lub inne wielkocząsteczkowe substancje rozpuszczalne w wodzie. Małe kropelki płynu zostają uwięzione w mikrofałdach błony komórkowej, z której odrywają się od strony cytoplazmy drobne pęcherzyki. Płynna zawartość pęcherzyków przenika powoli do cytoplazmy, podczas gdy pęcherzyki zmniejszają się stopniowo, aż w końcu zanikają.

Dzięki temu cząstki preparatów kosmetycznych działają nawet po zakończeniu zabiegu, co efektywnie przedłuży efekt zabiegu. (Czas działania będzie uzależniony od aktywności samych preparatów; średnio można założyć 24-48 godz).

Ultradźwięki od 1996 roku wykorzystywane są w kosmetyce. Kiedy głowica aparatu ultradźwiękowego dotyka skóry, na styku tych płaszczyzn zachodzi wiele reakcji. Początkowy efekt cieplny stanowi przygotowanie do zabiegu. Mikromasaż poprzez swoje działanie mechanicznie powoduje powstanie w tkankach pewnego nadciśnienia, to sprawia, że błony komórkowe stają się bardziej przepuszczalne. Dzięki temu łatwiejsze jest wydalanie produktów przemiany materii i przyswajanie ważnych składników odżywczych przez komórki. W wyraźny sposób poprawia się regeneracja komórek. Skóra i tkanka mięśniowa staje się dzięki temu zdrowsza i znacznie bardziej sprężysta. Ultradźwięki wpływają na zwiększone wchłanianie preparatów kosmetycznych w skórę (sonoforeza). Dotyczy to nawet związków wielocząsteczkowych, które w innych warunkach nie penetrują w głąb skóry. Zabiegi z wykorzystaniem ultradźwięków są przyjemne i dają prawie natychmiastowe efekty.

Skojarzone działanie elekroporacji i ultradźwięków, zwiększa ilość, głębokość i równomierność wprowadzania substancji aktywnych w głąb skóry, niemożliwą w przypadku innych systemów dyfuzyjnych. Metoda ta gwarantuje szybkie i widoczne rezultaty w redukcji zmarszczek i linii np. fałd nosowo - wargowych, "kurzych łapek”, w zabiegach liftujących, poprawiających koloryt i strukturę skóry. Jest to jedyna metoda dająca możliwość doboru koktajli zabiegowych dostosowanych do potrzeb klienta.

Wskazania do mezoterapii:

 • utrata elastyczności skóry,
 • profilaktyka przeciwzmarszczkowa,
 • cellulit (uda, brzuch, pośladki, ramiona),
 • rozstępy,
 • blizny przerosłe

Mezoterapia przynosi efekt tylko wtedy, gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów. Początkowo należy poddawać się jednemu zabiegowi na tydzień przez dwa miesiące, potem warto robić jeden zabieg na miesiąc dla podtrzymania efektu.

Gwarantowane efekty po serii zabiegów:

 • wyraźnie widoczne rezultaty liftujące,
 • redukcja zmarszczek i bruzd,
 • poprawa kolorytu i struktury skóry,
 • pobudzenie procesów naprawczych w skórze.

Oczywiście efekty są uzależnione od substancji jakie zostaną wykorzystane do zabiegów. Najchętniej stosowane przez kosmetyczki koktajle przeznaczone do mezoterapii mają w swoim składzie min.:

 • kwas hialuronowy

Należy do substancji tworzących substancję międzykomórkową skóry. Wyjątkowe cechy kwasu hialuronowego, wynikają z jego wysokiej masy cząsteczkowej oraz dużej objętości. Przeplatające się łańcuchy kwasu hialuronowego, wypełniają przestrzenie między włóknami kolagenowymi zatrzymując wodę - działają jak "molekularna gąbka". Dzięki swoim właściwościom może być wykorzystywany do zabiegów głęboko nawilżających i przeciwzmarszczkowych.

 • kofeina

Stymuluje rozpad trójglicerydów zawartych w komórkach tłuszczowych, do wolnych kwasów tłuszczowych. Usuwa z organizmu zalegające toksyny, przyspiesza odpływ limfy z tkanki tłuszczowej, poprawia krążenie krwi w naczyniach włosowatych, aktywizuje i przyspiesza lipolizę, uwalnia nadmiar tłuszczu z adipocytów zmniejszając ich rozmiar. Efektem stosowania takich kosmetyków jest poprawa obrazu skóry oraz widoczna redukcja cellulitu. Dlatego wykorzystywana jest w koktajlach antycellulitowych.

 • Witaminy A E C

Witamina E pobudza krążenie, wspomaga ukrwienie tkanki łącznej skóry i błon śluzowych oraz zwiększa nawilżenie skóry. Witamina A jest konieczna dla utrzymania struktury i czynności komórek nabłonkowych oraz nabłonka wydzielniczego gruczołów egzokrynnych. Witamina C, z kolei przyspiesza gojenie się ran, zwiększając wiązanie białka przez krew, wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych oraz poprawia mikrokrążenie w naczyniach włosowatych. Takie właściwości wyżej wymienionych witamin, czynią z nich cenne składniki, które można wykorzystywać niemalże przy każdym problemie skóry.

Danuta Nowicka

Dr n. med. Dermatolog/Kosmetolog Asystent w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii we Wrocławiu, prowadzi własny Gabinet Kosmetyki Lekarskiej, w którym oferuje konsultacje i zabiegi z zakresu dermatologii klinicznej i estetycznej.

Od sześciu lat w ramach współpracy z Wyższą Szkołą Fizjoterapii, której jest absolwentką, prowadzi na kierunku Kosmetologia zajęcia z zakresu dermatologii, dietetyki oraz chemii surowców kosmetycznych. Jest autorką pierwszego w Polsce podręcznika do nauki dermatologii dla studentów kosmetologii - „Dermatologia dla studentów kosmetologii” (Wydawnictwo Górnicki Wrocław).

W swojej pracy najwięcej uwagi poświęca nowoczesnym metodom walki ze starzeniem się organizmu oraz współpracy lekarza i kosmetyczki

www.clarena.pl

10 sekretów jak kupować

markowe ubrania taniej!

Ebook: 10 sekretów jak kupować markowe ubrania taniej

Poznaj 10 sekretów, dzięki którym uzyskasz dostęp do tańszych markowych ubrań! Pobierz ebook, w którym przedstawimy sposoby na kupowanie ubrań o wiele taniej

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Forum

Komentarze (35)

 1. nick szyszunia (Gość) 29 kwietnia 2008, 22:07

  ten zabieg mezoterapii ponoś makabrycznie drogi jest, ja tam wolę bardziej domowe sposoby zwalczania niedoskonałości urodowych - ot choćby Inneov cellulit na zwalczanie pomarańczowej skórki - u mnie świetnie się sprawdził.

 2. nick Arnika (Gość) 28 października 2008, 17:57

  Zabieg Mezoterapii można wykonać w gabinetach lekarskich lub w gabinetach kosmetycznych .Doświadczone kosmetyczki mogą wykonać mezoterapię bezigłową.Potrzebny jest do tego zabiegu wysokiej klasy aparat ,który emituje fale ultradźwiękowe i wprowadza w głąb skóry koktajl substancji czynnych .
  Mezoterapia igłowa jest zabiegiem ,który daje wspaniały efekt liftingu ,ale niestety jest nieprzyjemne ,bolesne uczucie kucia skóry . Tylko lekarze mogą wykonywać te zabiegi w swoich gabinetach lekarskich-Medycyny Estetycznej. Po takim zabiegu skóra co najmniej 2 dni jest opuchnięta i bolesna. Natomiast mezoterapia bezigłowa jest dość przyjemnym i bezbolesnym zabiegiem.Mezoterapię z powodzeniem można łączyć z innymi zabiegami:
  KWASY OWOCOWE+DERMABRAZJA+ULTRADŹWIĘKI
  Takie połączenie kilka zabiegów na raz daje rewelacyjne i oczekiwane efekty liftingu czyli zabiegu ,który pobudza wytwarzanie kolagenu i elastyny.
  Drogie panie ,które są częstymi klientkami gabinetów kosmetycznych powiem krótko:
  Nic nie jest za darmo .Uroda kosztuje!!
  O urodę trzeba dbać w domu i w gabinecie kosmetycznym. Samej się nie da wykonać mezoterapii w zaciszu domowym podobnie jest z innymi zabiegami.
  Klientki często narzekają ,że zabiegi są kosztowne. Niestety nie ma nic za darmo . Kosmetyczki bardzo często płacą kilkaset zł z szkolenia a aparaty+ kosmetyki do profesjonalnych zabiegów są bardzo drogie.
  Więc moje drogie panie nie obrażajcie się a myślcie racjonalnie .
 3. nick Agnes (Gość) 12 stycznia 2009, 20:25

  mezoterapia jest rewelacyjnym bezinwazyjnym zabiegiem dającym natychmiastowy efekt, który ma za zadanie przywrócić naszej skórze piekny i zdrowy wygląd .Więc jeżeli już się decydujemy na taką metodę odmładzania skóry to również liczmy się z tym,że żadna kosmetyczka czy też kosmetolog nie pracuje za darmo!

 4. nick Pokolorowana (Gość) 11 grudnia 2009, 0:45

  No ja robiłam sobie ten zabieg niedawno w Warszawie w salonie na ul. Merliniego. Na prawdę jestem zadowolona i wcale nie jest drogo, wbrew temu co napisane w pierwszym komentarzu
  na dowód proszę cennik:
  zadbajosiebie.com.pl/cennik.html

 5. nick gość (Gość) 8 września 2010, 15:53

  Moim zdaniem to jeden z najlepszych nieinwazyjnych zabiegów.
  Ja miałam robiony metodą Titan.Metoda pozwala na niechirurgiczne zwiększenie napięcia skóry i uzyskanie efektu liftingu.Jest to innowacyjna metoda napinania skóry, poprawy konturów twarzy, szyi, brzucha, ud i ramion.
  U mnie dotyczyła ona głównie brzucha i flaczka poporodowego.Ale zaden krem nigdy nie da az tak dobrych efektów jak powyższy zabieg.

 6. modliszka1 24 marca 2011, 19:14

  A gdzie robiłas ten zabieg?
  Bo ja ostatnio tak własnie grzebiac w sieci znalzałam info ze w Elite na Kabatach dobrze robia ten zabieg i w sumie jak na stolice to maja całkiem przyzwoite ceny.

 7. nick gość (Gość) 14 kwietnia 2011, 19:52

  A ile kosztuje w tym gabinecie ?
  Bo w sumie niektórzy strasza ze w stolicy to ceny jak z kosmosu...

 8. bozka34 27 maja 2011, 14:56

  Jesli o mnie chodzi to zdecydowanie skuteczniejsza jest ta iglowa.Miałam juz i jedna i drugą i lepsze efekty daje iglowa.Ja miałam robioną mezoterapię np.Cytocare 532, uważam że super zabieg bo efekt był natychmiastowy, rozświetlona skóra bez zmarszczek.
  I efekt jest niemal natychmiastowy.

 9. nick elenka (Gość) 28 czerwca 2011, 15:10

  No ale przeciez w domowych warunkach mezoterapii nie zrobisz.Mozna jedyniekupic sobie np. roller plus np.serum żelowe hydraplus z kwasem hialuronowym i samodzielnie wykonac taki zabieg w domu.Ale to juz cos innego niz mezoterapia.

 10. nick pomarańczowa (Gość) 15 lipca 2011, 15:16

  Moim zdaniem równie dobrze bedzie smarowac sie kremami...Taki sam efekt.Ja robie cytocare,czyli mezoterapie igłowa i zdecydowanie po niej widze efekty niz jak spojrze na moje kolezankę po bezigłowej.A róznica w cenie jest w sumie podobna.

 11. nick Anka (Gość) 7 sierpnia 2011, 12:24

  Na Grouponie jest dziś rewelacyjna oferta na mezoterapię bezigłową w jednej z najlepszych klinik w Warszawie! 6 zabiegów na twarz lub wybraną partię ciała za 499zł!!! Normalnie 1 zabieg kosztuje tam 350zł.

 12. Becky_Sharp 10 września 2011, 16:06

  To jest bardzo wysoki koszt tych zabiegów.

 13. nick e-liza (Gość) 12 września 2011, 18:55

  Bez przesady nie mozemy mówic az o takich wysokich kosztach.Jak ja robiłam cytocare to koszt zabiegu kształtował sie w okolicy 250-300zł .Wiec na pewno nie jest to 600zł ,nie wiem skad Wy macie jakie chore za przeproszeniem wiadomosci.

 14. nick wonka (Gość) 27 września 2011, 11:28

  dziewczyny co to za ceny? ja sie wybieram na redukcje cellulitu bo kosmetyczka w naszym salonie w Gliwicach poleciła mi mezoterapię bezigłową. Z tego co pamiętam, to mezoterapia bezigłowa tam niecałe 100zł kosztuje! Dam znać, jak było.
  Aha istudio sie nazywa COCO w Gliwicach.

 15. swimteam 6 października 2011, 21:06

  Bardzo ciekawy zabieg. Jeżeli jego cena to ok 300 zł to sądzę, że warto spróbować.

 16. martusia2221 7 października 2011, 9:11

  nie słyszałam o tym zabiegu

 17. nick edyta (Gość) 9 września 2012, 12:49

  Zgadzam się z bozka34. Jeśli już robić mezoterapię to zdecydowanie igłową. Doktor Marek Wasiluk (specjalista medycyny estetycznej) tłumaczył mi, że już samo nakłuwanie wywołuje pozytywny szok dla organizmu i stymuluje komórki skóry do produkcji kolagenu. A najlepiej w ogóle jest połączyć nakłuwanie z podgrzewaniem skóry, tak działa radiofrekwencja igłowa, podczas której co prawda nie podaje się, żadnych substancji czynnych, ale za to działa się na skórę ze zdwojoną siłą za pomocą fal i nakłuć.

 18. nick kinga (Gość) 20 września 2012, 19:21

  Ja miałam wykonywany taki zabieg w Bona Dea w Krakowie i musze powiedziec ze efekty sa rewelacyjnie. Nie wiem jak mozecie porównywac je do samego kremu- to jest zupełnie co innego i na pewno widocznie poprawia sie stan naszej skóry i wygładzaja się zmarszczki.

 19. nick jolanta (Gość) 18 października 2012, 20:25

  Chyba sama powinnam się wybrac własnie na taki zabieg zwłaszcza ze mieszkam w Krakowie i znam ten salon, swoją drogą zresztą bardzo polecany. Własnie najlepiej jest skorzystac juz z takiego profesjonalnego zabiegu niż kupowac cudowne kremy.

 20. nick Agnieszka (Gość) 18 stycznia 2013, 18:49

  ja miałam dzisiaj mezoterapię bezigłową na buzię (w Dermamedzie) i powiem, że efekt końcowy przerósł moje najśmielsze oczekiwania hehe do tego stopnia ze nic nie robię tylko dotykam buzię czy to prawda, bo jest taka gładziutka :) :)

 21. nick zosia (Gość) 15 kwietnia 2013, 15:12

  Sama jeszcze czegoś takiego nie próbowałam. Na razie biorę Collagen Noble Health i widze dobre efekty, wiec zeby podtrzymać dobry efekt na mojej skórze, rzeczywiscie powinnam też sie na niego zdecydowac.

 22. nick Renia (Gość) 16 kwietnia 2013, 18:56

  Po wczorajszym zabiegu mezoterapii bezigłowej moja skóra jest o 10 lat starsza, zaczerwieniona, sucha i podrażniona......Kosmetyczka mówi, ze mam czekać tydzień na efekty ale jestem przerażona. Proszę o pomoc. Czy to postarzenie zniknie ?? ?? ?

 23. nick agrafka (Gość) 12 maja 2013, 15:15

  Co do suplementów Nobel Health, to ja teraz kupiłam sobie za 49zł w Rossmannie. Gdybyscie chciałby teraz kupić to tam właśnie ten suplement jest dostępny..

 24. nick basiak (Gość) 7 czerwca 2013, 14:35

  Ja na pewno spróbuje takiej kuracji, bo musze przyznac ze nie pierwszy raz wlasnie slysze o tym ze jest tak skuteczna.

 25. nick gość (Gość) 5 czerwca 2013, 23:21

  REWELACJA! polecam ten zabieg każdej kobiecie, która chce przywrócić swojej skórze dawną świetność! Po mezoterapii pośladków w końcu mogę włożyć kostium kąpielowy bez skrępowania... wcześniej na plaży zawsze staram się tuszować jak tylko się dało. jeśli mogę to chciałabym polecić salon Denique we Wrocławiu, bo to dzięki nim jest taki efekt!

Komentuj

W każdy piątek prześlemy darmowe podsumowanie nowości w modzie i urodzie.

1
zaloguj się do

nie masz konta? zarejestruj się, to tylko kilka sekund!

Zamknij

zapomniałeś hasła?

zarejestruj się w

masz już konto? zaloguj się

Zamknij

dodaj do
Zamknij
Dodaj do stylistka +

Przeciągnij przycisk na pasek ulubionych w przeglądarce.Wygodnie dodawaj zdjęcia i rzeczy ze stron, które odwiedzasz.