Podoba Ci się?

Pielęgnacja intymna latem - Wakacyjny poradnik

Gorące lato to okres, który stawia wyzwanie higienie intymnej. Jak dbać o siebie, gdy temperatury rosną?

DOWIEDZ SIĘ WSZYSTKIEGO O HIGIENIE INTYMNEJ! Wygrywaj nagrody! Atrakcyjne konkursy, testy kosmetyków i mnóstwo porad!

Lato to czas podróży i wysokich temperatur. Wyjeżdżamy na wakacje i często spędzamy czas w nowym dla siebie otoczeniu, wśród nowych ludzi. Wielogodzinne zagraniczne podróże, zabawy w basenach, korzystanie z publicznych toalet - wszystkie z nich są potencjalnym źródłem zagrożeń dla intymnych części naszego ciała. Aby wakacje nie przyniosły żadnych niemiłych niespodzianek w postaci infekcji i poważnych chorób układu rodnego należy po prostu starannie o niego zadbać.

Konsekwencje takich wakacyjnych zaniedbań mogą nie tylko skutecznie popsuć nam urlop, ale przede wszystkim poważnie odbić się na zdrowiu intymnym kobiety. Warto zatem podejść do tematu z głową. Nasze wskazówki dotyczące pielęgnacji intymnej latem pomogą wam zapobiec higienicznym i zdrowotnym, wakacyjnym wpadkom.

Dobra bielizna na lato - ważna rzecz

Wysokie, letnie temperatury sprzyjają nadmiernej potliwości ciała. Odpowiednia bielizna jest więc rzeczą bardzo ważną w codziennej higienie. Jaka bielizna jest zatem tą odpowiednią? Przede wszystkim powinnaś zwrócić uwagę na jej przewiewność. Bielizna, która będzie służyć twojemu zdrowiu intymnemu nie może być zbyt obcisła i wykonana ze sztucznych, nieoddychających tkanin. Szukaj majtek z bawełny oraz technologicznie zaawansowanych włókien syntetycznych jak meryl oraz rhovyl - pozwalają skórze swobodnie oddychać.

Kochasz stringi? Jeśli tak, to powinnaś poważnie przemyśleć zmianę ulubionego fasonu. Ściśle przylegające do ciała stringi to szczelna zapora dla cyrkulacji powietrza. Sprzyjają gromadzeniu się wilgoci oraz drobnoustrojów, które jak po sznurku (!) wędrują z okolic odbytu tam, gdzie są bardzo niemile widziane. Ich skąpość nie chroni również wystarczająco przed inwazją bakterii z zewnątrz. Weź to pod uwagę.

Kilka słów o higienie

Bardzo możliwe, ze mówimy tu o rzeczach oczywistych, ale przypomnieć nie zawadzi, zwłaszcza w temacie zdrowia. Do higieny okolic intymnych nie używaj gąbki, ani tym podobnych wynalazków. Niestety, są one często siedliskiem bakterii, które z wyjątkową łatwością odnajdują drogę do układu moczowo-płciowego. Podczas codziennej toalety (latem i podczas menstruacji zalecana jest częściej niż rano i wieczorem!) powinno myć się dłonią, w kierunku od przodu do tyłu. Ten sam kierunek obowiązuje przy wycieraniu się ręcznikiem po umyciu. Tylko tak możesz zapobiec przedostawaniu się drobnoustrojów z okolic odbytu.

Popularne mydła i żele pod prysznic nie są odpowiednim środkiem w pielęgnacji intymnych partii ciała. Ich naturalne, zdrowe środowisko ma kwaśny odczyn o pH w granicach 4.5 - 5.5. To właśnie on stanowi skuteczną barierę chroniącą przed infekcjami. Mydło i większość żeli pod prysznic niszczy naturalną florę bakteryjną i tym samym stwarza idealne środowisko do rozwoju chorobotwórczych bakterii. Środkami odpowiednimi do higieny okolic intymnych są więc pianki, żele i balsamy o odczynie zbliżonym do naturalnego. Oczyszczają i pielęgnują nie wysuszając i nie niszcząc płaszcza lipidowego skóry. Sprawdź ofertę stosownych kosmetyków i zainwestuj w swoje zdrowie.

Podróże, postoje i publiczne toalety

Wakacyjne podróże często wiążą się nieodpowiednią lub niedostateczną toaletą. W trudnych sytuacjach z pomocą mogą przyjść chusteczki do higieny intymnej. Szybko i skutecznie odświeżają skórę dbając o jej naturalny odczyn. Przydają się również w podbramkowych sytuacjach - podczas menstruacji czy w publicznej toalecie. Wiele z nich zawiera składniki chroniące przed infekcją grzybiczą oraz roślinne ekstrakty łagodzące podrażnienia. Naprawdę przydatny wynalazek!

Czeka cie długa podróż z postojami i wizytami w przydrożnych toaletach? Ich standard często odbiega od normy i pozostawia dużo do życzenia.

Tak naprawdę nawet i w tych pozornie nieskazitelnie czystych spora dawka przezorności nie zawadzi. Jeśli higiena jest dla ciebie bardzo ważna zaopatrz się w specjalna nakładkę na deskę klozetową. Przyda się tobie lub twoim dzieciom i skutecznie zabezpieczy przed poważnymi infekcjami.

Kolejnym dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą własnego papieru toaletowego. Nigdy nie wiadomo jaką historię ma ten zastany na miejscu! Przezorny zawsze ubezpieczony!

Działaj z wyprzedzeniem!

Probiotyki ginekologiczne pomogą ci walczyć z powszechnymi infekcjami okresu wakacyjnego. To właśnie one skutecznie odbudowują florę bakteryjną i dbają o prawidłowy odczyn pH w intymnych partiach ciała.

Warto sobie zafundować taką probiotyczną terapię przed wakacjami. Z takim sprzymierzeńcem łatwiej ci będzie stawić czoła groźnym infekcjom i ich kłopotliwym skutkom, które potrafią zepsuć wymarzone wakacje.

DOWIEDZ SIĘ WSZYSTKIEGO O HIGIENIE INTYMNEJ! Wygrywaj nagrody! Atrakcyjne konkursy, testy kosmetyków i mnóstwo porad!

10 sekretów jak kupować

markowe ubrania taniej!

Ebook: 10 sekretów jak kupować markowe ubrania taniej

Poznaj 10 sekretów, dzięki którym uzyskasz dostęp do tańszych markowych ubrań! Pobierz ebook, w którym przedstawimy sposoby na kupowanie ubrań o wiele taniej

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Komentarze (18)

 1. tanika 4 lipca 2011, 15:53

  Lepiej zapobiegać,a nie leczyć,to prawda!

 2. em_69 4 lipca 2011, 16:33

  na szczęście nie mam z tym problemów

 3. Issydora 4 lipca 2011, 19:01

  zgadzam się z Taniką, lepiej dbać o siebie a nie biegać po lekarzch

 4. Panna_Katarzyna 13 lipca 2011, 23:59

  Przydatne

 5. nick irenka (Gość) 14 lipca 2011, 14:56

  Najtrudniej jest podczas długiej podróży. Jesteśmy niestety skazane na toalety na stacjach benzynowych lub w przydrożnych barach. Bardzo przydatne uwagi, zwłaszcza o tych nakładkach na sedes, czy zabieraniem własnego papieru :)

 6. sweetcandy 26 lipca 2011, 21:37

  1. gorąco na dworze przewiewna bielizna dopomoże
  2. prysznice dziennie razy kilka bo to przecież tylko chwilka
  3. mokre chusteczki schowaj do teczki
  4. uważaj na piaski i słoną wodę kochana byś nie miała kłopotów z rana
  5. warto być mądrą nie modną by podróż mieć wygodną
  6. zamiast na romansowaniu skup się na bielizny praniu
  7. ręcznik zawsze miej przy sobie zadbasz o intymne zdrowie
  8. baw się dobrze lecz rozsądnie myśl byś kłopotów nie miała dziś

 7. kasia1k 27 lipca 2011, 1:12

  Ponoc przy dobrej odpornosci organizmu bakterie znajdujace sie na deskach w publicznych toaletach nie sa w stanie wyrzadzic nam krzywdy. Ja jednak unikam siadania na takich deskach z prostej przyczyny, sa po prostu bardzo brudne i brzydze sie ich, jestem pedantką i czystosc ma dla mnie duze znaczenie. Natomiast wlasnie latem najbardziej zdadza egzamin chusteczki z kwasem mlekowym do higieny intymnej.

 8. Melver 27 lipca 2011, 8:40

  Chyba też jestem przezorna i zawsze ubezpieczona. Papier zabieram swój. Aż mi się nie dobrze robi jak sobie pomyśle co mogło się dziać z tym na miejscu. Ugh...

 9. stka1 27 lipca 2011, 9:41

  Do podróży się przygotuj,
  by potem nie mieć kłopotu.
  Weź chusteczki nawilżone,
  majteczki idealnie skrojone,
  kremy, żele do higieny
  warte są swej ceny
  i uważaj tez golasku,
  by cię nie obtarło ziarenko piasku!

 10. JeszczeBardziej 27 lipca 2011, 11:44

  Do wielu publicznych toalet nie da się wejść, taki smród panuje. Sanepid powinien zamykać takie miejsca. Najśmieszniejsze jest to, że czasem jeszcze za wejście do takiego przybytku każą sobie zapłacić!!!

 11. pannamiijejzabawki 27 lipca 2011, 15:51

  Do podróży się przygotować to nie lada sprawa!
  Trzeba pamiętać o kilku poradach...

  Koniecznie spakować chusteczki do higieny intymnej
  Probiotyki brać ginekologiczne.
  W podróżnej toalecie też uważać
  nakładkę na deskę klozetową ze sobą zabrać.
  I papieru toaletowego nie zapomnieć ze sobą zabrać !

  Te wszystkie szczegóły zapewnią nam pełnie komfortu
  więc podróżuj zawsze z głową !

 12. panna_migotka 28 lipca 2011, 20:07

  Każdy wie że lepiej zapobiegać niż się leczyć.
  Już kilka lat stosuje żel do higieny intymnej, ale nie wiedziałam że należy w taki sposób się myć. Oczywiście nigdy gąbką, ale że od przodu do tyłu, to chyba nie zwracałam na to uwagi.
  A własny papier toaletowy to standard, nikt nie mówi o całej rolce, ale narwać kilka kawałków i nosić w torebce nigdy nie zaszkodzi.

 13. modnaModa 28 lipca 2011, 21:57

  Ach wakacje ach wakacje
  Zaczynają się lipcowe libacje
  Gorąca upały działają jak złe stałe skwary
  Probiotyki walczą karcą złe bakteryjniki
  Własy papier i po sprawie
  Bieliznę czystą masz i jedziesz jak się masz :)

 14. oowca 28 lipca 2011, 22:46

  z życia: zawsze w torebce mam chusteczki do higieny intymnej - świetnie wycierają męskie ręce ze smaru po zmianie koła w samochodzie :)

 15. wiktoria73 30 lipca 2011, 19:02

  Lato to piękna pora roku, ale zdrowie miej na oku, bo na plaży czy w basenie bakteryjne jest nasienie. No i upał, i bikini, bardzo dużo się pocimy, a więc w lecie, miłe panie, o higienę bardziej dbamy. O higienę tak w ogóle i zwłaszcza o miejsca czułe. Nie wystarczy mydło, woda, kiedy letnia jest pogoda, nie wiesz czym by pomóc sobie Baifem zawsze ci podpowie.

 16. majka22 30 lipca 2011, 22:21

  Lato to okres podywżsoznego zagrożenia - wilgoć i infekcje. Ale można się zabezpieczyć aby spokojnie spać , chusteczki to jeden z najfajniejszych wynalazków o jakich ktoś pomyslał dla nas-kobiet. Ja tez je używam,ostatnio sprubowałam z Baifem i jestem zachwycona.

 17. Zakamarki_Mody 26 września 2011, 21:04

  lepiej zapobiegać, niż leczyć :)

 18. nick betika (Gość) 23 maja 2016, 16:07

  Ja przede wszystkim używam dobrego płynu do higieny intymnej, żeby nie podrażniał, a wręcz łagodził różne dolegliwości. Do tego latem też przydaje się brać profilaktycznie probiotyk dla kobiet, żeby florę bakteryjną chronić. Ja się zdecydowałam na lacibios femina, bo jest doustny i przez to o wiele wygodniejszy w stosowaniu, a tak samo sktueczny

Komentuj

W każdy piątek prześlemy darmowe podsumowanie nowości w modzie i urodzie.

1
zaloguj się do

nie masz konta? zarejestruj się, to tylko kilka sekund!

Zamknij

zapomniałeś hasła?

zarejestruj się w

masz już konto? zaloguj się

Zamknij

dodaj do
Zamknij
Dodaj do stylistka +

Przeciągnij przycisk na pasek ulubionych w przeglądarce.Wygodnie dodawaj zdjęcia i rzeczy ze stron, które odwiedzasz.