Podoba Ci się?

Weave - kocha plisy

Plisowanie tkaniny to bardzo pracochłonny proces. Belę materiału układa się na karbowanym podłożu, zwija i poddaje się działaniu gorącej pary. Wszystko po to, aby uzyskać niesamowity efekt trójwymiarowości.

Cały proces plisowania rozpoczyna się od wybrania odpowiedniej tkaniny, zwłaszcza pod względem składu, aby karbowanie tkaniny utrzymało się nawet po tradycyjnym praniu w pralce.

Tego typu obrabianie tkaniny znano już w starożytnym Egipcie. Wszyscy kojarzą wielowarstwowe harmonijkowe suknie i spódnice z egipskich malowideł. W czasach współczesnych wielki powrót plis zawdzięczamy hiszpańskiemu projektantowi z początku wieku, Mariano Fortuny, który opracował metodę uzyskiwania trwale splisowanej tkaniny, której używał do szycia sukien wieczorowych, wzorowanych na antycznym chitonie.

Ponownie oszaleliśmy i pokochaliśmy plisy za sprawą japońskiego projektanta, Issey Miyake. Jego kolekcje geometrycznych ubrań wykonanych właśnie metodą plisowania zapoczątkowały na nowo modę na tego typu tkaniny.

Kolekcja “Belle de Jour” to przede wszystkim maksymalizm w każdej formie. Stąd właśnie w kolekcji pojawiają się dwa garnitury, których znakiem rozpoznawczym jest nie tylko kolor czy pełen dramatyzmu rozmach spodni palazzo. To właśnie zastosowanie plis sprawia, że nie można przejść obok tych sylwetek bez zachwytu.

Plisy pojawiają się także w subtelnej formie harmonijkowego pasa na rękawie białej koszuli. Klasyczna w formie, nabiera wyjątkowego charakteru i wyrafinowania.

Ceny plasują się w przedziale od 750 PLN do 5500 PLN.

Tagi: WEAVE, moda, kolekcja wiosna-lato 2017, plisy

10 sekretów jak kupować

markowe ubrania taniej!

Ebook: 10 sekretów jak kupować markowe ubrania taniej

Poznaj 10 sekretów, dzięki którym uzyskasz dostęp do tańszych markowych ubrań! Pobierz ebook, w którym przedstawimy sposoby na kupowanie ubrań o wiele taniej

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Forum

Komentarze (1)

  1. annaadamska65 5 kwietnia 2017, 11:04

    piekne rzeczy/ PIEKNE ceny
    Nie dla zwyklych kobiet zarabiajacych tak jak ja w kraju 9 lat temu ,praca biurowa 6,5 h 900zl

Komentuj

W każdy piątek prześlemy darmowe podsumowanie nowości w modzie i urodzie.

1
zaloguj się do

nie masz konta? zarejestruj się, to tylko kilka sekund!

Zamknij

zapomniałeś hasła?

zarejestruj się w

masz już konto? zaloguj się

Zamknij

dodaj do
Zamknij
Dodaj do stylistka +

Przeciągnij przycisk na pasek ulubionych w przeglądarce.Wygodnie dodawaj zdjęcia i rzeczy ze stron, które odwiedzasz.